GALERIE STREETBALL MANIA


H-Kratochvíl o PSLku, mezinárodním turnaji i startech za Humpolec


Jednou z výraznejch tváří na našich turnajích je dlouhý léta Honza Kratochvíl, jenž patří zároveň mezi top tuzemský plejery trojkovýho basketu. S tímhle usměvavým pohodářem jsme si v prvním novoročním rozhovoru povídali o pozitivním trendu zvyšování kvality Prague International Streetball Cupu, specifikách a zajímavostech PSLka i jeho budoucnosti s Prievidzou, respektive Humpolcem.

M-Müller: Satelitní turnaj? Velký lákadlo pro všechny týmy!


Loni mezinárodní turnaj odehrál za Humpolec, letos za Basket-obchod.cz – a má tudíž tu nejlepší možnost srovnání těchto ročníků. Řeč je o Martinu Müllerovi, s nímž jsme podrobně rozebrali čtvrtfinálovou porážku s „ruskejma skálama“, výrazně vyšší kvalitu týmů a konkurenci na Folimance, vidinu postupu na challenger i příjemný prize money či budoucnost v trojkovým basketu – s Humpolcem, či bez něj.

David-P: Finále = super den. Turnaj v Bydžově byl hustej!


Mamby jako kdyby doslova a do písmene uštkly všechny soupeře a jasně si pod svůj patronát vzaly kategorii Mix U10 v letošním pohárovým finále. Jak je tahle nadsázka myšlena? Že Davidu Paulíčkovi a spol. nepřijel v jejich kategorii žádnej soupeř, takže museli hrát s o kategorii staršíma. Ani to však týhle družině postoupivší z Nového Bydžova – též z kategorie U12 – nic nesebralo na radosti ze zlatejch medailí a titulu mistrů ČR!

L-Bukovjan: Týmy na turnaji byly opravdu na vysoké úrovni!


Účast týmu Basket-obchod.cz na letošním ročníku mezinárodního turnaje byla last minute záležitostí, přesto si ji ústřední hráč týmu, Lukáš Bukovjan, velmi pochvaluje. V obsáhlým interview jsme s ním probrali prohru ve čtvrtfinále, kvalitu soupeřů, výbornou organizaci oproti Chance 3x3 Tour, největší úspěchy v trojkovým basketu i aktuálně probíhající sezonu v dresu Opavy.

R-Zachrla o zranění(ch), stříbru jako úspěchu i budoucnosti Humpolce


Po loňským triumfu se letos Humpolec Bernard musel na mezinárodním turnaji sklonit před nájezdníky z Ruska a bral tak druhej flek. Během turnaje, ale i celý sezony, tým provázely zdravotní lapálie. O jejich četnosti, poklesu v žebříčku FIBA, plánech do budoucna i samotným turnaji na Folimance jsme si povídali s Romanem Zachrlou.

H-Stehlík: Turnaj měl skvělou účast a byl výborný!


Za tým Meferes Prievidza se letos na nejstarším evropském mezinárodním streetballovém turnaji představil Honza Stehlík, jenž je top hvězdou tuzemskýho streetballu/3x3. Boje o medaile ho sice bohužel na turnaji minuly, přesto o něm mluví – až na jeden „neduh“ - jen v superlativech. Kromě toho jsme při povídání zabrousili i na jeho začátky v trojkovým basketu, největší úspěchy i plány s Prievidzou.

E-Cvrčková: Nezapomenutelná je chvíle, když nás vyhlašovali mistryněmi


Celej víkend na střeše parkoviště Centra Černý Most v kategorii Minižákyně U12 letos pro sebe „usurpovaly“ Jičín Stars pod velením kapitánky Elišky Cvrčkové. Kterej triumf bylo paradoxně těžší vybojovat? Jak si holky výhru užily? Jaký loňský umístění se jim podařilo vylepšit a přijedou příští rok titul obhajovat?

Dan Zach o exhibici, repre 3x3, Humpolci i basketu za oceánem


Podruhý v řadě se tuzemským dunkerským králem stal Dan Zach, jenž dokázal neuvěřitelně rozproudit a dostat do varu fanoušky na střeše „Čerňáku“. Po konci svojí exhibice (bohužel neměl vyzyvatele) si chvíli oddechl a potom už se velmi obsáhle rozpovídal o pestrý paletě témat.

Honza-Ž: Výhra ve finále? Je skvělé být první v České republice!


Triumf na kvalifikační stanici v Děčíně katapultoval kluky z týmu All star v kategorii Žáci U14 do celostátního finále, v němž tahle ekipa válící v pětkovým basketu za ústeckou Slunetu též vystoupala až na vrchol. Kapitán Honza Žalud zevrubně popsal jak finále, tak i specifika turnaje u řeky Labe a za tým přislíbil účast na našich turnajích i v příští sezoně.

A-Kovářová: Nejsilnější vzpomínka? Skvělá atmosféra a setkání s kamará


Dvě kvalifikační zastávky a dvě druhý místa. Holky z týmu Prague storm v čele s kapitánkou Andreou Kovářovou dvakrát stanuly těsně pod vrcholem, aby se jim na něj povedlo vystoupat až v samotným pohárovým finále! Kapitánka týhle ekipy v interview popsala cestu za triumfem, předchozí zastávky kvaldy i pocity ze zlatý medaile.

O-Aulich: Pro mě i celý tým bylo finále super zakončení sezony!


Mužská kategorie v letošním pohárovým finále měla starý známý krále, když na streetovej Olymp vystoupali Sokolíci. Tuhle ekipu táhl za triumfem jako kapitán Ondřej Aulich, jenž v uvolněně laděným interview popsal cestu za triumfem, dojmy z výhry, specifika a jedinečnost kvaldy v Novém Bydžově i cestu mezinárodním turnajem, kde s týmem vypadl ve čtvrtfinále.

K-Hopková: Titul jsme si vychutnaly hodně!


Kategorie Kadetky U16 měla letos v Novém Bydžově i na celostátním finále královny v podobě týmu Hot wings. Kapitánka týmu Kristýna Hopková usedla do naší zpovědnice, kde promluvila o obou turnajích, přiznala nadšení z obhajoby titulu a zmínila se taky o natěšenosti na aktuální ročník nadregionální soutěže v pětkovým basketu.

K-Fadrhonsová: Třetí místo pro mě byla třešnička na dortu!


Premiérovou zkušenost s Pražskou streetballovou ligou letos udělala Karolína Fadrhonsová, která s týmem Morgans mezi ženami urvala bronz. V poutavým interview tahle 172 vysoká ballerka vypráví, čím ji PSLko zaujalo a okouzlilo, jaký setkání jí udělalo největší radost, co prožívala na mezinárodním turnaji, kde přes ní smečoval Dan Zach, či o zítřejší premiéře a ambicích Strakonic v nové sezoně Renomia ŽBL.

M-Kolík: Co mi blesklo hlavou? Že jsme nejlepším streetovým týmem v ČR


Matěj Kolík se chopil kapitánský taktovky jako správnej vůdce smečky a dotáhl svou ekipu Turbošneci až na první flek v kategorii Mini U12 – kluci ve VELKÝM pohárovým finále. Co si během něj nejvíc užil a co ho motivovalo? Co kluky nakoplo k triumfu? A jaký ambice má kápo týmu pro letošní sezonu?

L-K o milé trofeji, vlastní afterparty či atmošce Strahova


Nejlepší snajperkou zpoza trojkovýho oblouku se v letošním ročníku Pražské streetballové ligy stala Lucie Kysilková, jež trofej vyhrála poprvý. Radost jí udělala, ale jak sama přiznává, na první místo staví užít si hru s týmem. Dočkáme se týmu H-F-B i v roce 2020?

G-Mervínská: Jsem pyšná na celý tým, jak jsme sezonu zvládly!


Čtyřikrát za sebou kraloval ženský kategorii Pražské streetballové ligy tým Na-ex, až letos Strahov poznal nový panovnice. Staly se jimi holky z týmu Béčkový porno pod vedením kapitánky Gabriely Mervínské, která usedla do naší zpovědnice a celou sezonu až k sladkýmu triumfu jsme s ní zevrubně probrali.

P-L o indi i týmových trofejích, atmošce na Strahově i zklamání


Potřetí v řadě se střeleckou královnou Pražské streetballové ligy stala Petra Lukešová hájící barvy týmu GYMSTR. V pohodově laděným interview zhodnotila uplynulou sezonu z mnoha různejch pohledů svou optikou. A přiznala, že se už moc těší na další ročník!

Roman-R o Humpolci, „dvojitým“ zranění či ambicích v basketu 3x3


Tým Humpolec Bernard obhajoval zlato na Prague International Streetball Cupu, ale nakonec se letos musel spokojit se stříbrnou pozicí. Jedním z novejch hráčů v týmu pro turnaj byl i ostřílenej trojkovej mazák Roman Radovskii, jenž (ne)jen o samotným mezinárodním turnaji poutavě vypráví v interview.

Sportmanie Plzeň 2019


I když naše turnaje jsme uzavřeli v polovině července Prague International Streetball Cupem, nezaháleli a nezahálíme ani přes letní „okurkovou“ sezonu. Vyzkoušet si svoje streetballový umění a přesnou mušku jste mohli od zhruba poloviny srpna v Plzni.

M-Machálek: Nejvíc spokojenej jsem se svou smečí pod nohou


Oblíbenou smečařskou soutěž na pražském kole Českého streetballového poháru letos opanoval Mathias Machálek. Tomu se na startu soutěže příliš nevedlo prohnat míč obroučkou, ale po vlažným startu se do toho opřel a nakonec zvítězil. Jak velkou radost mu triumf udělal? Kolikátou soutěž v kariéře vyhrál? A jakejma slovama počastoval moderátora Mc Kajaka?

Š-Jozová: Vyhrát znovu po dvou letech? Je to skvělý pocit!


Loni ji na trůnu pro vítězku dovednostní soutěže 3pt Shootout na rok vystřídala jiná žena, Káťa Kozumplíková, ale letos titul znovu připadl snajperce Šárce Jozové. Po svým triumfu byla plná nadšení a pozitivních dojmů, a to i přes fakt, že s týmem po výhře na pražském kole ve finále neuspěla.

S-Lewandowská: Je to výborná akce se skvělou atmoškou!


Protagonisté filmu Zlatý podraz ozdobili svou návštěvou a aktivní účastí Finále Českého streetballového poháru 2019. Jednou z dorazivších byla i Simona Lewandowská, která ve filmu ztvárnila roli studentky Jany, partnerky Honzy Sedláka. Jak si smečařskou soutěž, v níž byla porotkyní, užila? Jaký má zkušnosti s basketem/streetballem a co ji nejvíc bavilo při natáčení?

J-Dedek: Kvalita turnaje je opravdu luxusní!


Trojkařská soutěž 3pt Shootout for Europe byla na Prague International Streetball Cupu 2019 hodně kvalitně obsazená a jako vítěz z ní vyšel Jirka Dedek z týmu Basket-obchod.cz. Co na svůj triumf a formu říkal? Jak se mu turnaj z různejch pohledů zamlouval a čeho by chtěl v basketu 3x3 dosáhnout?

Bitvy na Folimance pohledem fotoreportéra vol. 2


Druhá velká galerka z bitev na Folimance, kde se v sobotu 13. července kvůli nepřízni počasí musel odehrát Prague International Streetball Cup 2019, právě letííí do éteru. Mrkni na to, jak jsme si tenhle sobotní den společně užili plnejma douškama!

Nálož fotek z Folimanky No.1


V sobotu 13. července 2019 jsme to opět na plný pecky rozjeli na nejstarším mezinárodním evropském streetballovém turnaji, jenž se kvůli nepřízni počasí prvně v sedmnáctiletý historii odehrál v hale. Z tentokrát tedy outdoorovýho turnaje tady pro Tebe máme první větší galerku (úvodní várku záběrů jsme do éteru hodili hned po turnaji...).

Inanomo Moscow from Russia is winner of this tournament!


The top of the season is over! The 17th Prague International Streetball Cup 2019 was great, but we didn´t play on Wenceslas Square, because was rainy weather. We played for the first time in history in the hall Folimanka.

Zlatej streetballovej grál letos putuje do Ruska!


Sobota 13. července 2019 přinesla třešničku na (streetballovým) dortu v podobě prestižního mezinárodního turnaje Prague International Streetball Cupu. Jak si vedly top český týmy v konfrontaci s nabitou konkurencí týmů zpoza hranic? Kterej celek si vybojoval kromě tučnejch prize money i postup na challenger a kdo ovládl dovednostní soutěže ve smečích a trojkách?

Představujeme... Novomoskovsk (Ukrajina)


Druhým východoevropským mančaftem, kterej přivítáme na letošním ročníku mezinárodního turnaje na Václavském náměstí, je z Ukrajiny. Jeden hráč týmu Novomoskovsk už na turnaji před dvěma lety bral stříbro – povede se mu to i v roce 2019 s novým týmem, jehož barvy hájí?

Představujeme... ControlTec Wroclaw (Polsko)


Druhým zástupcem Polska na turnaji bude tým ControlTec Wroclaw, kterej oproti celku StudioBudza bude na turnaji úplným nováčkem. Překvapí a povede se mu na turnaji uspět?

Představujeme... Inanomo Moscow (Rusko)


Východní Evropa bude mít na letošním ročníku turnaje svoje zastoupení zásluhou ruskýho týmu Inanomo Moscow. Pro fanoušky bude tahle ekipa velkou neznámou, protože devátá nejlidnatější země světa neměla několik let na Václaváku svoje týmový zastoupení.

Představujeme... StudioBudza (Polsko)


Prvním z polskejch týmů, jež zavítají na letošní ročník mezinárodní turnaje v srdci našeho hlavního města, nese název StudioBudza – a kdo navštívil loňský bitvy u Rudolfina, jistě si tenhle stříbrnej celek vybaví. Přijede si i letos tahle nabušená mašina pro cenný kovy i parádní prize money?

Představujeme... BALL OUT!! (Dánsko)


Druhej rok po sobě přivítáme na nejstarším mezinárodním evropském streetballovém turnaji tým z Dánska. Loni zanechali borci z týhle země na turnaji velmi zajímavou stopu – a za zmínku rozhodně stojí, že hned tři balleři z loňskýho celku Slamdunk Network dorazí i letos!

Představujeme... AEKK (Litva)


Letos se na mezinárodním turnaji můžeme těšit na tým z největší a nejjižnější ze tří pobaltských zemí, AEEK z Litvy. Jste taky napnutí, jak se těmhle borcům v Praze povede a jestli půjde o turnajovou štiku, která zahýbe kartami a zabojuje o stupně vítězů?

Představujeme... PRIEVIDZA MEFERESu&a (Slovensko)


Jedním ze spolufavoritů letošního ročníku mezinárodního turnaje v srdci hlavního města bude česko-slovenskej mix PRIEVIDZA MEFERESu&a, kterej je nakombinovanej z jedněch z nejlepších, ne-li úplně nejlepších hráčů trojkovýho basketu obou sousedních zemí!

Další vlna fotek z finále se valí do éteru!


V neděli 16. června 2019 jsme si společně užili parádní vyvrcholení devatenáctého ročníku Českého streetballového poháru na střeše parkoviště Centra Černý Most. Co všechno se v tenhle nabitej den událo, jaká milá návštěva k nám na střechu „Čerňáku“ dorazila a co celej turnaj okořenilo? Mrkni, jak finále zachytil náš fotograf - a odpovědi na tyto otázky budou záhy rozluštěny...

Pražská streetbalová liga zná své mistry


15. ročníku Pražské streetballové ligy se zúčastnilo 17 mužských týmů rozdělených do dvou skupin a 9 týmů žen. Do finálového turnaje Pražské streetballové ligy se kvalifikovaly 4 nejlepší týmy z každé skupiny mužů, mezi ženami pak 6 nejlepších týmů.

Jak fotoreportér zachytil závěrečný kvalifikační kolo v Praze?


15. červen 2019 – střecha parkoviště Centra Černý Most = pravidelně se konající turnaj Streetball manie v tomhle období. Z pražskýho kvalifikačního kola měly týmy ve všech kategoriích last minute šanci vybojovat si postup do VELKÝHO finále, který se na totožným místě konalo pouze o den později.

Kdo letos usedl na streetballovej trůn a stal se českým mistrem?


Zazvonil zvonec a devatenátýmu ročníku Českého streetballového poháru je konec. Na střeše parkoviště Centra Černý Most vyvrcholil v neděli 16. června 2019 další pohárovej ročník, jenž přinesl rozuzlení těch nejúspěšnějších z celý sezony. Ale pozor, turnaje Streetball manie pokračují i dál!

Poslední kolo kvaldy odtajnilo postupující do finále!


V sobotu 15. června 2019 se v Praze na střeše parkoviště Centra Černý Most odehrálo pražské kolo devatenáctého ročníku Českého streetballového poháru. Po Labském poháru a turnaji v Novém Bydžově se jednalo o třetí a zároveň poslední možnost vybojovat si účast ve VELKÝM celostátním finále, který se na totožným místě uskuteční již zítra!

O-Novák: Jsem šťastnej, ale překvapenej. Arek? Právem nejlepší smečař!


Do naší zpovědnice tentokrát usedl krátce po triumfu v dovednostní soutěži 3pt Shootout na Labském streetballovém poháru Ondra Novák, jenž byl hlavně na začátku interview značně nervózní. Prvotní obavy z něj později opadly a radost z výhry na něm byla patrná. O to víc, když o pár desítek minutek později navíc s týmem All star opanoval i kategorii Žáci U14. Prostě turnaj vydařenej par excellence!

Jak turnaj v Děčíně zachytil náš druhej fotoreportér?


Labský streetballový pohár 2019 je za námi. A jak jsme slíbili včera při vypálení první velký galerky, v nastoleným trendu zvesela pokračujeme. A proto právě teď do Tvýho přijímače přílítá druhá porce záběrů z lůna tohohle legendárního turnaje.

Labský streetballový pohár 2019 okem fotoreportéra


Úvodní zastávka letošního ročníku Českého streetballového poháru v Děčíně je minulostí, ale jak jsme slíbili, postupně Ti budeme přinášet další perly a zajímavosti k tomuhle legendárnímu turnaji. První vlaštovkou je velká galerka, na níž navážeme i další porcí fotek. A potom... no, rozhodně tím nehodláme skončit!

Výsledky + echo Labského streetballového poháru 2019


V sobotu 18. května 2019 se v Děčíně u Atlantiku pod městskou knihovnou uskutečnil již 24. ročník nejstaršího streetovýho turnaje hranýho na území České republiky, Labského streetballového poháru. Letošní ročník je pojatej jako „přípravnej“ na rok 2020, kdy budeme slavit již čtvrtstoletí turnaje u řeky Labe!

Děčín dneska bude znovu na nohou!


Oranžová, ta prostě v Děčíně letííí! Náš spřátelenej klub BK ARMEX Děčín včera udolal i počtvrtý Svitavy a zahraje si finále Kooperativa NBL. A dneska to u Labe společně rozjedeme při 24. ročníku kultovního Labského streetballového poháru. A co dalšího jsme si pro Tebe ještě před jeho odšpuntováním připravili?

HER MAJESTY Dance Company opět u Labe předvedou svoje kreace


Poslední dva ročníky Labského streetballového poháru orámovalo vystoupení taneční skupiny HER MAJESTY Dance Company. Tanečníci pokaždý sklidili od přítomnejch fanoušků pořádnej aplaus a o jejich (staro)nový kousky nepřijdeš ani letos.

Smečařská megastar Arek „Aro“ Przybylski dorazí na Labský pohár!


Do éteru pouštíme další z hvězdnejch předturnajovejch zpráv. Přípravy čtvrtstoletí turnaje v Mekce streetballu ozdobí dunkerská show, jejíž hlavní hvězdou bude jeden z nejlepších smečařů starýho kontinentu, Arek „Aro“ Przybylski z Polska!

K-Škvárová: Je hezké pozorovat, jak se turnaj rozrůstá a vzkvétá


Tým LOL jako první vyslyšel naši nedávnou výzvu a přihlásil se do kategorie žen na Labském streetballovém poháru 2019! Tahle družina se našich turnajů účastní dlouhodobě, ale až letos holky poprvý okusí dospěláckou kategorii. Jak se už teď těší? Čím je pro ně turnaj u Labe magickej a výjimečnej? A proč byla letošní sezona maximálně vydařená? O tom i mnohém dalším se rozpovídala jedna z členek týmu, Kateřina Škvárová.

24.=25.-1=2019 aneb turnaj znovu okoření roztleskávačky Válečníků


Program 24. ročníku Labského streetballového poháru bude opět megálně nadupanej! A to i zásluhou roztleskávaček děčínskejch basketbalovejch Válečníků, který si připraví samostatný vystoupení, budou vítat hráče a spoluvytvářet atmosféru při dovednostních soutěžích i závěrečným vyhlašování vítězů.

R-Zachrla o vnímání role favorita, výborný organizaci i bitvách v Číně


Posledním členem vítězný ekipy Humpolec Bernard z mezinárodního turnaje u Rudolfina, jenž usednul do naší zpovědnice, je elitní snajpr Roman Zachrla. Co jeho osobně na turnaji nejvíc bavilo a jak viděl konkurenci? Jak se mu zamlouvala atmosféra i moderátor Mc Kajak? A jak hodnotí svoje dosavadní působení v trojkovým basketu i letošní vrchol sezony v říši středu?

M-Soukup: Oldschoolovej nádech PSLka v éře 3x3 se mi líbí!


Michael Soukup jakožto kapitán dovedl družinu Grit & Grind k titulu šampionů Pražské streetballové ligy 2018. Pro tým ve hrající ve žlutozelený kombinaci to navíc byl triumf s pořadovým číslem jedna. Jak se rodil a jaká byla cesta celým PSLkem? V čem se skrývá největší kouzlo týhle ojedinělý soutěže? Jak bujará byla oslava a bude tým obhajovat prvenství i v příští sezoně?

M-Tvrdíková o nečekaný ceně, sezonních úspěších i příštím ročníku


Cenu pro nejlepší snajperku zpoza trojkovýho oblouku sice Míša Tvrdíková nemohla převzít osobně, ale i tak jí udělala obrovskou radost. V interview, který se neslo v hodně uvolněný náladě, promluvila i o úspěších týmu, respektive týmů na letošních pohárovejch podnicích, trénování dětí či vizích a Sophiině týmový volbě pro sezonu 2019.

V-Sismilich: Organizace i atmosféra turnaje byly na jedničku!


Vladimír Sismilich byl jedním ze čtveřice humpoleckýho komanda, který v polovině července bez porážky kralovalo prestižnímu mezinárodnímu streetballovýmu turnaji u Rudolfina. Co mu na něm nejvíc imponovalo a proč si ho tak užil? Jak se mu zamlouvala první sezona mezi elitou trojkovýho basketu a jak viděl vrchol sezony v Číně? O tom všem jsme s ním zevrubně hovořili.

Humpolec Bernard míří na vrchol sezony do Číny!


Aktuálně nejlepší český 3x3 tým Humpolec Bernard, jenž v letošní sezoně ovládl díky udělený divoký kartě prestižní mezinárodní podnik Prague International Streetball Cup, aktuálně míří za výzvou největší až do samotnýho Pekingu na finálový klání FIBA World Tour v basketu 3x3.

Král vzdušnýho prostoru, verze 2018 = Daniel Zach!


Do třetice všeho dunkerskýho v zosobnění Danem Zachem. Před tímhle borcem by se letos musel třást i legendární filmovej Létající čestmír! Dan po triumfu na pražském kole i celostátním finále Českého streetballového poháru 2018 předvedl parádní kousky i při svojí exhibiční show turnajovýho vrcholu sezony u Rudolfina a právem vybojoval prize money i korunku pro letošního smečařskýho krále!

Z-Kalačová: Finálovej triumf? Pro nás něco neuvěřitelného!


Z bydžovskýho piedestalu až na ten finálovej, to byla cesta týmu Blue Angels v kategorii Kadetek U16 pod velením kapitánky Zuzany Kalačové. Mezi oběma turnaji našla řadu rozdílů, těšil ji triumf v obrovský konkurenci, a to natolik, že příští rok se holky chystají na obhajobu! Ale to až po sezoně v barvách Sokola Nusle, na níž taky došla řeč.

Adam-F: Z finálovýho triumfu jsem byl nadšený!


Kategorii kluků Mini U12 v letošním ročníku Českého streetballového poháru po oba víkendový dny na střeše Centra Černý Most si pro sebe urval jen jedinej tým, a to Džungeráci pod vedením kapitána Adama Fecka. Tahle parta z východu Čech měla dle jeho slov i výraznou podporu v hledišti. Co dalšího Adam o VELKÝM finále prozradil? To už si přečti na následujících řádcích...

H-Štěpánek o potěšujícím triumfu, parádě u Rudolfina či „dohledu“ syna


Sokolíci letos zažili megaúspěšnou sezonu, v níž dokonce z toho důvodu došlo k jejich přátelskýmu rozštěpení na dvě ekipy. Sokolíci + Falcons řádili i v pohárovým finále – druhý jmenovaný dotáhl ke zlatu jako kapitán Honza Štěpánek. V interview jsme s ním probrali jak pohárový finále, tak zevrubně i Prague International Streetball Cup a prozradil, jakou cestou by rád vedl malého syna Honzíka.

Dalšími dvěma kousky se pyšní Nový Bydžov...


Třicítka je v lidským životě jedním z milníků. Stejně tak je tohle numero poutavý i pro Streetball manii, která od roku 2010 instalovala v různejch koutech České republiky už 30 streetovejch košů. Dalšími dvěma zbrusu novými exempláři se od letošního května pyšní Nový Bydžov.

A-Bernáthová: Titulu mistryně republiky si velmi cením!


Tým EnBíEjEn dotáhla jako kapitánka až na první flek v celostátním finále Českého streetballového poháru 2018 v kategorii Minižákyně U12. Na Adéle Bernáthové byla znát i s odstupem času obrovská radost, kterou ještě podtrhl triumf na Labském streetballovém poháru. Tohle byla v podání holek sezona jako řemen!

Š-Jozová: Zlaté zacinkání? Radost byla obrovská!


Vloni trojky, letos týmovej sukces z pozice kapitánky týmu. Šárka Jozová v posledních dvou ročnících posbírala top úspěchy, když k individuálnímu triumfu v trojkách letos přihodila i týmový zlato s GYMSTRem. Kromě finále výrazně vychválila i Labský streetballový pohár, pochlubila se úspěšnejma státnicema a už vyhlíží další sezonu na jihu...

A-Fecko: Svým nadšením jsme strhli další naše spoluhráče!


Vítěznej tým z kategorie U10 smíšené letos přicestoval z východočeskejch Pardubic a kromě finále opanoval i o den dříve pražské kolo poháru. Jméno týmu, Nejkulaťoulinkatější, bylo pikantní pro moderátora Mc Kajaka, jemuž se taky dostalo za jeho show pochvaly. Kromě toho jsme v interview s kapitánem týmu Andrejem Feckem probrali oba turnajový dny, příští streetovej ročník i rozdíly mezi pětkovým a trojkovým basketem.

M-Anderle: Cesta za titulem byla těžká. Beru to jako TOP úspěch!


Že Vám Galaktičtí kocouři zněli při vyhlašování kategorie Junioři U18 nějak podezřele často na nejvyšším stupínku? Nejde o mylnej dojem, družině okolo kapitána Matěje Anderleho se povedlo kralovat třem pohárovejm zastávkám včetně VELKÝHO finále. Prioritně o finále, ale i o dalších zastávkách a všech jejich zákrutách jsme si s Matějem povídali v obsáhlým interview.

M-Müller: Turnaj jsem si užil na maximum. Odměna byla sladká!


V týmu Humpolec Bernard sice v letošní sezoně plní roli náhradníka, ale pro Prague International Streetball Cup 2018 ukázal kapitán týmu Ondřej Dygrýn právě na něj. A Martin Müller ho rozhodně nezklamal, protože byl pevnou součástí soukolí, jež šlapalo jako dobře promazanej stroj, potvrdilo roli papírovýho favorita a turnaj u Rudolfina si bez ztráty kytičky jednoznačně podmanilo.

Katka-K o náročných podmínkách, nervozitě či ženským střetu s Natálií


Zdvojnásobila svůj počet přesnejch tref zpoza perimetru oproti sobotnímu pražskýmu kolu a zaslouženě usedla díky osmi přesnejm zářezům na trojkařskej trůn pro rok 2018! Mistryně ČR v týhle dovednostní disciplíně Kateřina Kozumplíková měla po svým triumfu obrovskou radost, kterou v průběhu odpoledne ještě znásobil stříbrnej sukces jejího týmu!

D-Zach o triumfu, dunku přes šest lidí či odchodu do Ameriky


VELKÝ finále Českého streetballového poháru 2018 nabídlo zápolení top borců ve smečích. Slam Dunk Contest byl i letos nabitej skvělejma borcema, z nichž nejlíp se prezentoval a na smečařskej Olymp vystoupal Dan Zach. S ním jsme si povídali nejen přímo o jeho show na střeše Centra Černý Most, ale zmínil se i o svý americký výzvě a touze uspět za velkou louží či chystající se show u Rudolfina!

K-Kozumplíková: Výhru mi zajistila falešná forma možná tak z postele


Katce Kozumplíkové to sice ve finále trojek nepadalo tak jako v předcházející eliminaci, ale i tak dokázala tuhle dovednostní soutěž opanovat a vybojovat si postup do celostátního finále 3pt Shootoutu, který bylo letos ryze ženskou záležitostí. Ze svýho triumfu byla evidentně nadšená. Co jí udělalo největší radost? Jak to bylo s její formou i uplynulou sezonou, respektive posledními dvěma měsíci? A jak predikovala svoje finálový šance?

Dan Zach: Konkurence byla skvělá. Z výhry mám radost!


Na pražském kole Českého streetballového poháru 2018 dokázal nejen ovládnout divácky velmi populární smečařskou soutěž, ale se svým týmem Dirty Cooking obsadil druhou příčku a kvalifikoval se tak do nedělního VELKÝHO finále. Řeč je o Danu Zachovi, s nímž jsme v rozhovoru probrali dunkerský klání ze všech možnejch úhlů pohledu.

Víkend u Rudolfina okem fotoreportéra No.2


Víkend 14. a 15. července patřil na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem šestnáctýmu ročníku nejstaršího mezinárodního evropského streetballového turnaje, Prague International Streetball Cupu. Ke dvěma galerkám vydanejm vždycky večer po daným turnajovým dni už jsme na světlo světa pustili jednu megagalerku – a teď Ti přihazujeme i druhou, která též lemuje celej víkend, jak jsme ho společně prožili!

O-Dygrýn: Nechtěli jsme nic podcenit. Jsme rádi, že jsme vyhráli!


S týmem Humpolec Bernard opanoval turnaj u Rudolfina díky udělení (a zároveň přijetí) divoký karty. Kapitán třináctýho celku světa Ondra Dygrýn se v obsáhlým interview krátce po finálovým triumfu rozpovídal o samotným turnaji, co ho doprovázelo a jakej soupeř na turnaji byl v jeho očích nejtěžší. Zároveň popsal vznik a fungování Humpolce, přiblížil jejich tréninkovej proces a mladejm borcům a borkyním dal recept, jak se posunout vejš.

Masakr fotek od Rudolfina vol. 1


O víkendu 14. a 15. července jsme to na náměstí Jana Palacha u Rudolfina pořádně roztočili na nejstarším mezinárodním evropském streetballovém turnaji, jehož 16. ročník se letos poprvý hrál jinde než na Václaváku, a to z důvodu stavebních prací na našem tradičním místě. Z obou turnajovejch dnů pro Tebe už nyní máme první větší nálož fotek!

Humpolec Bernard skalpoval Rudolfinum!


Bando, vrchol celýho ročníku je za náma! Příjemnou tečku za sezonou udělal nedělní program šestnáctýho ročníku Prague International Streetball Cupu, nejstaršího mezinárodního evropského streetballového turnaje. Jaký týmy na tomhle turnaji uspěly a kdo ovládnul obě dovednostní soutěže?

Information to sunday matches


The matches in four groups were on Saturday´s program on this tournament. The winners of these groups are automatically in quarterfinal, other eight teams fought another four progressive places. What teams will we see in Quarterfinals?

Na který týmy se můžeš těšit v nedělních vyřazovacích bojích?


Sobotní program na nejstarším mezinárodním evropském streetballovém turnaji patřil zápasům v základních skupinách, po nichž ještě následovala utkání o zbylý čtyři postupový místa do play-off. Kdo si tedy usurpoval postup a který týmy se mezi sebou ve čtvrtfinále střetnou?

Odpalujeme... StudioBudza! (Polsko)


Poslední (zahraniční) tým, jenž si představíme jakožto účastníka nejstaršího mezinárodního evropského streetballového turnaje, je též z Polska jako Team Warsaw – a nese název StudioBudza. A rozhodně nepůjde o žádný otloukánky!

Odpalujeme... Team Warsaw! (Polsko)


Svýho zástupce na letošním ročníku mezinárodního turnaje v Praze bude mít i Polsko, když barvy tohoto státu bude hájit celek Team Warsaw. Parta kolem kapitána Piotra Wójcika není českým fanouškům nijak neznámá, naopak už dvakrát v posledních čtyřech letech stanula na bedně, jednou dokonce i jako absolutní vítěz turnaje!

Odpalujeme... Humpolec Bernard! (ČR)


Sen se stal skutečností a realitou! Současnýmu nejlepšímu českýmu streetballovýmu týmu, jímž je Humpolec Bernard, přiletěla od prezidenta České streetballové federace Ing. Igora Bayera divoká karta, ten ji přijal a fanoušci tak získali další obrovský lákadlo vidět tyhle borce naživo. V letošní sezoně navíc poprvý v České republice!

Odpalujeme... Slamdunk Network (Dánsko)


První zahraniční tým, jenž si představíme jakožto účastníka letošního ročníku mezinárodní turnaje, je z Dánska a nese název Slamdunk Network. Seveřané jsou ve svý zemi streetballovou jedničkou! Potvrdí svoje kvality i v Česku? Který borci tvoří osu týmu a jaký dosud zapsali největší úspěchy? Víc čti na následujících řádcích...

Finále 14. ročníku PSL opanoval tým postoupivši ze třetího místa


Den play-off 14. ročníku Pražské streetballové ligy nezačal zcela idylicky a organizátorům tak přibylo opět několik vrásek a zešedivělo pár vlasů…

Tsunami fotek z pohárovýho vrcholu se na Tebe valí právě teď!


V neděli 10. června 2018 jsme na střeše parkoviště Centra Černý Most odpálili GRANDIÓZNÍ finále letošního „plnoletýho/osmnáctýho“ ročníku Českého streetballového poháru. V tenhle den jsme toho společně prožili opravdu hodně, ale ani opakující se déšť nám nedovolil všechny kola nedohrát. Klobouk dolů před všemi, byli jste prostě skvělí!

Poslední kvalifikační zastávka pod drobnohledem fotoreportéra


Sobota 9. června 2018 byla letos v kalendáři turnajů Streetball manie tučně vyznačena pro pražské kolo Českého streetballového poháru, který se opět hrálo na střeše parkoviště Centra Černý Most. Po týmech postupujících do VELKÝHO finále Ti nyní přiblížíme průběh turnaje na meganabitý galerce!

Dechberoucí finále určilo nový šampiony a šampionky ČR!


Borci a borkyně, dneska jsme právě završili a zároveň oslavili VELKÝM finálovým dnem Českého streetballového poháru jeho plnoletost! Neděle 10. června 2018 se do dějin jistojistě zapíše zlatým písmem, protože na střeše „Čerňáku“ jste to rozbalili neskutečným způsobem! A kdo že si to odnesl titul mistra České republiky pro letošní rok?

Kdo se z posledního kola kvalifikace probojoval do VELKÝHO finále?


Sobota 9. června 2018 patřila na střeše parkoviště Centra Černý Most pražskému kolu osmnáctýho ročníku Českého streetballového poháru. Šlo zároveň o poslední možnost probojovat se do finále, který se na stejným místě odehraje už zítra! Na pražském kole se letos střetlo celkem 50 týmů.

N-Badinková: Z výhry jsem hrozně šťastná. A moc se těším na finále!


Finálový střetnutí trojek proti Matoušovi odstřílela i se zraněnou nohou, ale přesto z tohohle souboje odešla vítězně! Hned po skončení trojkobití byla plná emocí, který se v ní mísily, a to společně s nervozitou ze zřejmě prvního oficiálního interview v životě. Jak si užila samotnou soutěž i turnaj? Věří v úspěch i ve finále? A jak úspěšnou měla uplynulou sezonu pětkovýho basketu? Víc čekni na následujících řádcích...

Show, která nebrala konce!


Sobota 19. května 2018 patřila v Děčíně na parkovišti pod knihovnou již třiadvacátýmu ročníku Labského streetballového poháru, nejstaršho turnaje hranýho v tuzemsku, který i letos odšpuntoval první zastávkou Český streetballový pohár. Jakou hranici se povedlo pokořit, co podtrhovalo frenetickou kulisu a čím originálním byli odměněni ti nejúspěšnější? Víc čekni na následujících řádcích...

Lamík: Dělá mi radost spousta dětí na turnaji. I kvůli nim rád smečuju


Dovršit vítězný hattrick, to se nepovede jen tak každýmu borci. Na Labském streetballovém poháru ovšem tohle dílo letos dokonal kultovní dunker Lamík (Vojta Inger), jenž teda v týhle dovednostní soutěži kraloval v Děčíně už potřetí v řadě. Co prohlásil o samotnejch smečích? Proč si turnaj tak moc užíval a co bylo jeho hlavním hnacím motorem? A koho vyzývá do finále?

Kdo si vybojoval lístek na finále a mezinárodní turnaj?


Sobota 19. května 2018 patřila v Děčíně u Atlantiku pod knihovnou již 23. ročníku nejstaršího turnaje hranýho na území České republiky, legendárního Labského streetballového poháru. V čem byl letošní ročník tím úplně nej? Zúčastnilo se ho nejvíc týmů v historii, konkrétně 63! Je třeba dalších slov? No... ale jen pár...

V Děčíně byly instalovány další tři streetballové koše!


Streetball mania v roce 2016 slíbila, že do Děčína bude instalováno dalších šest streetballovejch košů. Myslíme svoje slova vážně! A tak jsme dneska k užívání široký veřejnosti předali další tři koše. Celkem jsme jich tedy instalovali již pět – neboooj, i ten šestej ještě instalujeme. Máme vytipovaný jedno topový místo, tak snad všechno klapne a dobře dopadne...

DJ Deckster: Vždycky se hrozně těším na další ročník turnajů!


Na turnajích všechny ballery a ballerky baví jako dýdžej a pouští muziku a tracky, který se přesně v danou chvíli hodí. A jak sám v uvolněným rozhovoru přiznává, je zároveň dýdžejem i zvukařem v jedný osobě. Řeč je o dýdžeji Kubovi „Decksterovi“ Krausovi, kterej pro Vás už teď chystá řadu pecek pro novou sezonu. O tom i mnohým dalším už čti na následujících řádcích...

HER MAJESTY Dance Company Tě rozpálej svýma kreacema u Labe i letos!


Stejně jako v loňským roce, i letos se můžeš na Labském streetballovém poháru v Děčíně těšit na doprovodná vystoupení v podání taneční skupiny HER MAJESTY Dance Company. Vloni sklidila vystoupení týhle skupiny velkej aplaus, tak se na jejich nový kousky těšme i letos!

M-Houška: Na streetovou sezonu se moc těším. Bitvy budou velký!


V loňským ročníku dokázal s týmem Koubasket vystoupat třikrát až na nejvyšší stupínek v Českém streetballovém poháru – včetně triumfu ve finále – a letos má šanci povedenou sezonu ještě vyšperkovat. Řeč je o Marku Houškovi, kterej v exkluzivním interview mluví o tuhejch bitvách, náročnosti přechodu do vyšší kategorie, hecovačce 100 týmů, spokojenosti s uplynulou basketovou sezonou či prožívání zápasů.

A-Buldrová: Děčín je legenda mezi streetballovými turnaji!


Je několikanásobou mistryní České republiky i vítězkou Pražské streetballové ligy, ale jeden „deficit“ stále má, a to (ne)účast na kultovním Labském streetballovém poháru. Letos ovšem Andrea Buldrová slíbila nápravu a účast potvrdila. A jak se z velmi pohodovýho rozhovoru s touhle ostřílenkou ballerkou dočteš, jedním z jejích cílů je, aby se v Děčíně sešlo co nejvíc ženských týmů a pořádně si to rozdaly o zlato. Holky, to je výzva!

Unikátní projekt „Streetball mania do ulic“ nabírá


Do ulic českých měst Streetball mania od roku 2010 v rámci unikátního projektu sázení streetballových košů pro veřejnost v ulicích měst instalovala už neuvěřitelných pětadvacet kousků – a některý z nich již taky stihla opravit.

Přihlášky spuštěny, termíny zveřejněny!


2018 se nám krásně snoubí s osmičkama, respektive osmnáctkama! Slavíme narozeniny Českého streetballového poháru, který se narodil v roce 2001 a pro nás je tím největším potěšením, že s náma už 18 let hrajete, dospíváte/vyrůstáte a užíváte si streetball plnými doušky. Velkou radostí je skutečnost, že se rozšiřuje hráčská základna poháru, který je celá ta léta průkopníkem „trojkového“ basketu nejen v České republice.

Trénuj palbu zpoza oblouku, ať jsi lepší než Hrvoje. O koho že to jde?


Kromě již avizovanejch smečařskejch klání nezapomínáme pro nadcházející sezonu ani na druhý lákadlo pro fanoušky, soutěž top trojkařů. Na Pražské streetballové lize, Českém streetballovém poháru i Prague International Streetball Cupu patří tahle klání, respektive vyhlašování nejlepších snajprů k jedněm z vrcholů.

Interview with Arek „Aro“ Przybylski


Amazing dunk tricks glamorized our dunk contest Slam Dunk Battle for Europe on the Prague International Streetball Cup 2017, where the guys competed for the first time in history for the 500 euros prize money. Together with Ivars Rihards Žvigurs this competition was dominated by Arek „Aro“ Przybylski, thanks to whom the bottom part of Wenceslas Square was in an incredible euphoria and frenzy.

Interview s Arkem „Aro“ Przybylskim


Skvělý dunkerský kousky ozdobily smečařskou soutěž Slam Dunk Battle for Europe na Prague International Streetball Cupu 2017, kde se borci poprvý střetli i o prize money 500 „éček“. Společně s Ivarsem Rihardsem Žvigursem ovládl tuhle soutěž Arek „Aro“ Przybylski, díky nimž byla dolní část Václaváku v neskutečným varu a euforii. A samotný klání si užil i „Aro“, s nímž Ti po Ivarsovi přinášíme další bombastický interview!

H-Široký: Letošní triumf byl pro nás trochu překvapením


V roli kapitána již třikrát dovedl tým Triple Trouble na nejvyšší stupínek Pražské streetballové ligy a tím i k účasti na prestižním Prague International Streetball Cupu. Řeč je o Honzovi Širokém, jenž se v interview rozpovídal o letošním finálovém turnaji PSLka ze všech možných úhlů pohledu, poctivých oslavách triumfu, výsledkovém úspěchu a herním zklamání i treblech Troublů na Václaváku či nejlepším smečařském klání, co kdy viděl.

P-Lukešová o utajeném kouzlu PSLka, famózní mušce i entuziasmu nováčka


Premiérová účast na Pražské streetballové lize vynesla v kategorii žen týmu Gymstr stříbrnou příčku hned za týmem Na-ex, jenž letos dokázal zvítězit potřetí v řadě. A z řad stříbrného celku se navíc vyprofilovala i nejlepší střelkyně celé soutěže, jíž se stala Petra Lukešová. V poutavém interview s ní jsme se dotkli jejích snajperských dovedností, důležitosti pomoci spoluhráček, chvály od kapitánky vítězek či víkendu na Čerňáku.

Koše do ulic „jen“ nesázíme, ale i opravujeme a pečujeme o ně


Na Praze 14 instalovala Streetball mania v roce 2010 prvních deset streetballových košů v rámci unikátního a ojedinělého projektu „Koše do ulic“, v rámci nějž jsou rozmisťovány streetballové koše v různých koutech České republiky pro užívání široké veřejnosti. A dosud jich bylo po tuzemských luzích a hájích zaseto pětadvacet, což je nádherné kulaté číslo.

I-R-Žvigurs: Mým snem je být nejlepším smečařem na světě!


Nespoutané mezikontinentální lety, i těmihle slovy by se dala počastovat smečařská soutěž Slam Dunk Battle for Europe na letošním Prague International Streetball Cupu, v níž se poprvé bojovalo i o prize money ve výši 500 eur. O ně se rovným dílem podělila dvojice Arek „Aro“ Przybylski – Ivars Rihards Žvigurs. Druhý jmenovaný, jenž na turnaji hájil barvy lotyšského týmu Ghetto Basket, poskytl Streetball manii ekluzivní interview!

P-Perunovic: I was extremely excited about the triumph!


After the two championships that Czech teams have achieved, the Serbian team Extra Auto Vrbas has succeeded in the prestigious Prague International Streetball Cup this year. They have been playing together since this spring. But since then they have already made a good line of successes. Also the captain Petar Perunovic has enjoyed the tournament in the heart of Prague in Wenceslas Square. He was excited about more things.

P-Perunovič: Z triumfu jsem byl extrémně nadšený!


Po dvou prvenstvích, která si pro sebe urvaly české týmy, dokázal letos na prestižním Prague International Streetball Cupu kralovat srbský tým Extra Auto Vrbas. Tento celek spolu hraje od letošního jara, ale od té doby již zapsal pěknou řádku sukcesů. Turnaj v srdci Prahy na Václavském náměstí si užil i kapitán týmu Petar Perunovič, jenž byl nadšený z více věcí. Jakých? To už se dozvíš v tomto interview.

Mc Kajak: Letos všechno klapalo jako dobře namazanej stroj!


I v uplynulý sezoně se na něj valila chvála ze všech stran. A on ji v interview plnejma douškama vrací ballerům a ballerkám zpět. Řeč je o moderátorovi turnajů Streetball manie Mc Kajakovi, jenž se opět rozpovídal o top zážitcích z minulýho ročníku, oblíbenejch smečařskejch soutěžích i důležitý rodinný události, kvůli níž jsme ho postrádali na Prague International Streetball Cupu.

Letní Sportmanie Plzeň 2017


Streetball mania ani po skončení sezony nezahálí a aktivně se zúčastnila sportovního projektu nazvaného Letní SPORTMANIE Plzeň. Šlo o desetidenní akci, která se v tomto západočeském města uskutečnila od 18. do 27. srpna a měla navázat na loňský úspěšný Olympijský park Plzeň 2016.

Š-Jozová: Tenhle triumf stavím nejvýš. Fanoušci byli úplně skvělí!


V kvalifikačním pražském kole skončila v dovednostní soutěži 3pt Shootout druhá za vítězným Alexem Cerkonijem, ale hned druhý den ve velkém finále už stanula na stupínku nejvyšším. Řeč je o elitní střelkyně zpoza oblouku Šárce Jozové, jež se po loňském triumfu v pražském kole stala trojkařskou královnou České republiky pro rok 2017!

Vojta Ureš: Střet s Lamíkem byl ještě lepší, než jsem očekával!


Tomu se říká smečařský majstrštyk! Vojta Ureš si nejprve v sobotním kvalifikačním pražským kole „vydunkoval“ výhru a svůj triumfální kousek si nechal i na neděli, kdy sesadil z trůnu dosavadního smečařskýho panovníka, fenomenálního Lamíka. Jak si právě souboj s ním, na který se tak těšil, užil? Z čeho byl plný dojmů a zážitků? A na co bylo vítězství ve Slam Dunk Battlu „malou útěchou“? To a mnohem víc už čekuj na následujících řádcích!

Interview s vítězem trojek, Alexem Cerkonijem


Se svým týmem Warriros dokázal vyhrát pražský kolo Českého streetballového poháru 2017 a sám ovládnul trojkařskou soutěž na tomto kvalifikačním turnaji, jenž se hrál na střeše Centra Černý Most. Řeč je o Alexi Cerkonijovi, s nímž bylo povídání krátce po vítězství ve 3pt Shootout velmi otevřený a bezprostřední.

V-Ureš: K nejlepšímu dunku v životě mě vyhecovalo publikum!


Nejlepší smečařský kousky při pražským kole Českého streetballového poháru divákům předvedl a po zásluze bral prvenství Vojta Ureš. Krátce po skončení soutěže z něj při interview pozitivní dojmy jen sálaly. Byl unešen z atmosféry, pochvaloval si jeden ze svých dunků a už vyhlížel nedělní finálové měření sil s legendárním Lamíkem. Více už čti v tomto interview!

Uragán fotek z neděle útočí!


Nedělní program začal netradičně již ve 12:30 dohrávkami čtyř zápasů ze soboty kvůli průtrži mračen, která se nad Václavákem přehnala. Vítězové těchto špílů si zajistili postup do čtvrtfinále. A pak už se roztočil kolotoč vyřazovacích bojů a dovednostních soutěží!

Sobotní program na Václaváku okem fotoreportéra


Než v sobotu kolem pátý hodiny vyhnala průtrž mračen hráče i fanoušky z kurtů a tribuny, odehrávaly se na centrkurtu boje v základních skupinách na PIS Cupu 2017, nejstarším mezinárodním evropským streetovým turnaji. A že bylo nač se dívat!

Zlatý poklad z Václaváku „uloupili“ Srbové!


Vrchol sezony je za námi! Nedělní program byl sladkou tečkou za patnáctým ročníkem Prague International Streetball Cupu 2017. Který týmy na nejstarším mezinárodním evropském streetovém turnaji v srdci Prahy uspěly a odvezly si cenný kovy i vypečený prize money?

Information to sunday matches


Because of rainy weather, it´s necessary to play 4 qualifiying games tomorrow.

Jaký bude prodloužený nedělní program?


V sobotu 15. července 2017 vypuknul na Václavském náměstí – Můstek jubilení 15. ročník Prague International Streetball Cupu, jenž v úvodním dni nabídl bitvy ve skupinách. Došlo však i na situaci pro venkovní street tuze nepříjemnou, a to silný déšť. Program v neděli tudíž odstartuje již ve 12:30 hodin!

Odpalujeme... zahraniční týmy No.2!


Řítí se na Tebe druhé tsunami zahraničních týmů, které se představí o tomto víkendu na nejstarším mezinárodním evropském streetballovém turnaji v matce měst, na PIS Cupu 2017. Na koho že se tedy můžeš těšit?

Odpalujeme... zahraniční týmy!


A je to tady! Po kompletním představení českých zástupců na letošním ročníku Prague International Streetball Cupu Ti v první vlně představíme i čtyři zahraniční celky, které se ve stověžaté Praze utkají o prestiž, cenné kovy i luxusní prize money!

Historicky první hattrick získaly ženy


Letní páteční večery svádí k romantickým procházkám a posedávání na zahrádkách. Pátek 23.6. byl však zasvěcen tem nejlepším ballerům, kteří svedli nelítostné boje o vítězství v Pražské streetballové lize. Kdo přišel, určitě nelitoval.

Grandiózní finále pohledem fotoreportéra


Neděle 11. června 2017, rozpálená střecha Centra Černý Most, nejlepší týmy z turnajů v Děčíně, Novém Bydžově, Plzni a Praze. Velkolepé finále letos otevřelo mezigalaktické brány pro rekordní počet týmů a byl to opravdu hukot!

Jaký byl závěrečný podnik před velkým finále?


V sobotu 10. června 2017 patřila střecha Centra Černý Most dalšímu ročníku pražského kola Českého streetballového poháru, které bylo zároveň posledním kvalifikačním před finálovým kolem.

Streetballový Olymp dobyli jen ti nejlepší z nejlepších!


Bando, tak jsme to společně zmákli! Megahorký nedělní den s datem 11. června 2017 na střeše „Čerňáku“ je za náma a my už nyní víme, které týmy si v jednotlivých kategoriích odnesly titul mistra České republiky!

Které týmy si z posledního podniku ČSP zajistily postup do finále?


V sobotu 10. června 2017 se na střeše Centra Černý Most konalo pražské kolo 17. ročníku Českého streetballového poháru, které bylo zároveň posledním kvalifikačním před velkým finále, které se odehraje na témže místě již zítra! Na pražské kolo si našlo cestu 48 týmů. V úvodním článku z laviny zajímavostí z lůna turnaje pro Tebe máme kompletní přehled týmů, které skončily na bedně a zajistily si účast ve finále.

Velká galerka z letošních bitev v Děčíně


V sobotu 20. května se na parkovišti pod knihovnou v Děčíně uskutečnil 22. ročník Labského streetballového poháru, jenž byl znovu první zastávkou celého Českého streetballového poháru.

Magické představení pro malé, velké i nejmenší!


V sobotu 20. května 2017 se v Děčíně na parkovišti pod knihovnou odehrál v pořadí již dvaadvacátý ročník nejstaršího streetballového turnaje hraného na území České republiky, Labského streetballového poháru, jenž byl i letos úvodním turnajem celého Českého streetballového poháru. Co turnaji dodalo ty správné grády, jaká panovala atmosféra a proč se turnaj nečekaně protáhl? O tom už více v obsáhlém reportu.

Den druhý přinesl velké překvapení


Mezi mužskými týmy se dnes omluvili střelci ze Shooting Stars. To ale nic nezměnilo na nasazení ostatních týmů, které dnes předvedly své dovednosti.

První den letošního PSLka je již minulostí a bylo


Ačkoli ranní obloha byla dost uplakaná a vše naznačovalo, že první zápasy budeme muset odložit, nakonec se vše v dobré obrátilo a my jsme mohli shlédnout zajímavé zápasy v ženské kategorii i velmi vyrovnané boje mezi muži.

25 instalovaných streetballových košů aneb Streetballový ježíšek


Je zima, s oranžovými míči jsme se stáhli do tělocvičen, ale POZOR POZOR! Streetball mania nezná zimní spánek a vůbec nezahálí, pořád na Tebe myslí! Už teď Ti připravila další super místo k tréninkům, kde můžeš od jara zase mydlit svou streetballovou show a žít si svůj sen.

Galerie z grandiózního finále ČSP


Fotogalerie z finále Českého streetballového poháru 2016, které se hrálo v neděli 26. června na střeše Centra Černý Most v Praze.

Fotoreport z druhého dne špílů v srdci Prahy


Fotogalerie z nedělního programu Prague International Streeetball Cupu 2016, jenž se uskutečnil 10. července a v rámci nějž se odehrály play-off zápasy a nechyběly také dvě dovednostní soutěže - smečařská (Slam Dunk Battle for Europe) a trojkařská (3pt Shootout for Europe).

Galerka z 1. dne bitev na Václaváku


V sobotu 9. července 2016 se v Praze na Václavském náměstí - Můstek konaly boje v základních skupinách na Prague International Streetball Cupu 2016.

Fotogalerka z pražského kola ČSP


Sobota 25. června 2016 patřila na střeše Centra Černý Most pražskému kolu Českého streetballového poháru 2016.

Velká fotogalerie z bitev v Děčíně u Atlantiku


Letos se v Děčíně konal již 21. ročník nejstaršího streetballového turnaje hraného na území ČR, Labského streetballového poháru, jenž opět odšpuntoval celý program Českého streetballového poháru.

Sestřih z finálového dne PSLka


V pátek 17. června 2016 vyvrcholil dvanáctý ročník Pražské streetballové ligy, jenž se kvůli nepřízni počasí poprvé v historii konal v tělocvičně SK Aritma Praha. Po shrnutí finálových výsledků i dalších informací přinášíme i video a obsáhlou fotogalerku z tohoto velkého dne!

Olympijský streetball 3x3 v Plzni


Uplynulý víkend 13. a 14. srpna 2016 patřil v Olympijském parku Plzeň streetballu, přesněji řečeno streetballu 3 na 3. Streetball mania tento turnaj významně podpořila a zápasy se hrály právě na jejích kurtech.

Letošní Utubering zpestřil kurt od SBM


V pátek 29. dubna se v Praze v Letňanech konal druhý ročník festivalu Utubering, který jinde na světě neexistuje a vznikl ze snu mít nádherný festival pro generaci Z. A Streetball mania byla u toho!

4. kolo soutěže startuje právě dnes!


Od dnešního dne až do neděle 20. března 2016 do 24 hodin můžete se Streetball manií a Spaldingem soutěžit o čtvrtou z cen, kterou je basketbalový koš týmu NBA New York Knicks k domácímu použití s míčkem viz obrázek.

3. kolo soutěže Streetball manie a Spaldingu


Od 26. února do 6. března 2016 můžeš soutěžit ve třetím kole soutěže Streetball manie a Spaldingu o lahev a potítko.

2. kolo soutěže startuje právě dnes!


Od dnešního dne až do neděle 28. února 2016 do 24 hodin můžete se Streetball manií a Spaldingem soutěžit o druhou z cen, kterou je basketbalový koš týmu NBA Boston Celtics k domácímu použití s míčkem viz obrázek.

Prodlužujeme 1. kolo soutěže!


Streeťáci, všechny střely vedle, že by skleróza? Omlouváme jen mladší ročníky, koukejte zavzpomínat, zkuste to znovu s nápovědou. Úvodní kolo soutěže se Streetball manií a Spaldingem prodlužujeme až do příští neděle.

1. kolo soutěže startuje právě dnes!


Od dnešního dne až do neděle 7. února 2016 do 24 hodin můžete se Streetball manií a Spaldingem soutěžit o první z cen, kterou je lahev a potítko viz obrázek.

Venku se nedá hrát, pojď soutěžit se Streetball manií a Spaldingem!


Pro naše fanoušky jsme si připravili soutěž, do které věnuje ceny sportovní partner Streetball manie, společnost Spalding. Čeká Tě 5 soutěží a startujeme již následující pondělí 1. února!

Koše do ulic už i v Ostravě!


Česká streetballová federace (ČSF) v čele s jejím prezidentem Igorem Bayerem již 20 let šíří streetball prostřednictvím instalace košů do ulic. Koše s pořadovým číslem 24 a 25 byly zabudovány v prostorech TJ Ostrava.

Velká fotogalerie z obou dnů z bitev na Václaváku


Máme pro vás exkluzivní fotoreportáž ze sobotních kvalifikačních i nedělních vyřazovacích bojů na PIS Cup 2015, který se opět tradičně hrál v Praze na Václavském náměstí, a to o víkendu 11. a 12. července 2015. Autorem fotografií je Jakub Nedbal. Najdeš na fotkách sebe či svůj tým?

Jaké zajímavosti a pikantnosti doprovázely den No.2 na Václaváku?


Neděle 12. července – Můstek – Václavské náměstí. Co Vám tato tři pojítka iniciují? Pokud hádáte, že šlo o vyvrcholení play-off bojů na PIS Cup 2015 doprovázené dovednostními soutěžemi, tak hádáte správně!

Pohled do zákulisí a zajímavosti z dne číslo 1 na Václaváku


V sobotu 11. července ožilo pražské Václavské náměstí mezinárodním streeballem. S kompletními výsledky a postupujícími jsme Tě již seznámili, ale jaké další zajímavosti či informace stojí za zmínku?

15. ročník Českého streetballového poháru (13. a 14. června 2015)


Velká galerie z letošního ročníku ČSP na "Čerňáku" v Praze

Reportáž z finále ČSP v Centru Černý Most


Bylo odpoledne 14. června 2015. Top streetballisté již byli sešikovaní a čekali na vypuknutí gladiátorských bitev. Jakých? Na střeše Centra Černý Most v Praze se uplynulou neděli odehrálo grandiózní finále 15. ročníku Českého streetballového poháru!

Reportáž ze sobotního kola ČSP v Centru Černý Most


V sobotu 13. června 2015 se na střeše Centra Černý Most v Praze odehrál v pořadí již patnáctý ročník legendárního Českého streetballového poháru. Turnaj, který má bohatou historii, letos ovlivnilo počasí, které rozehrálo s jeho účastníky velmi zajímavé „šachy“.

Reportáž a kompletní výsledky


30. května 2015 se uskutečnil čtvrtý ročník turnaje nazvaného Streetball Challenge Plzeň 2015, který je součástí Českého streetballového poháru. Z tohoto turnaje tedy také vede cesta do pražského finále a pořádal se za podpory Českého streetballové federace!

Reportáž z 20. ročníku LSP v Děčíně


V Děčíně pod Atlantikem se v sobotu 16. května 2015 odehrál jubilejní 20. ročník Labského streetballového poháru, který je pořádán pod hlavičkou České streetballové federace v čele s jejím prezidentem, Igorem Bayerem.

Grit & Grind "po salátu" králi Severské bitvy a 8 tis. Kč pro Davídka


Severská bitva 2014 proběhla opět mezi prosincovými svátky a to v sobotu 27.12.2014. Start byl pro "cizoměšťáky" přísný, už v 9:00 končila registrace a první utkání začala o půl hodinky později. Vše se opět odehrálo ve sportovní hale na Stříbrníkách, kde mají svou domácí halu muži ze Skřivánku a ženy ze SLUNETy.

Koše do ulic i v České Třebové


Všechny streetballisty a nadšené sportovce jistě potěší, že díky spolupráci ČSF s organizátory turnaje v České Třebové byly a za podpory Města Česká Třebová byly v průběhu letních prázdnin v tomto městě nainstalovány dva streetballové koše v rámci projektu „Streetball mania do ulic“.

Sobotní noc patřila streetballovým hráčům a fanouškům!


V sobotu 30. srpna 2014 proběhl již 2. ročník unikátního streetballového turnaje, který nese název Temná trofej alias Dark Trophy.

Lokomotiva Plzeň plná streetballu!


V neděli 15.6.2014 ožil sportovní areál Lokomotivy Plzeň streetballem. Již 3. ročník streetballového turnaje SPORTMADE Streetball Challenge Plzeň se opět vydařil na výbornou.

Podařilo se v Ostravě založit novou tradici?


Objevila-li se na české streetballové scéně nová „kámoška“ pro naši Pražskou streetballovou ligu, která letos oslavila 10. narozeniny, pak pojďme tento počin vnímat jako pokrok v rozvoji tohoto menšinového sportu víc než jako konkurenční boj. A jak to dělají ve sportovním areálu TJ Ostrava?

Ghetto games fest - lotyšská víkendová oslava sportu


20 zemí, 1500 sportovců, 20 sportovních disciplín - tak to je Ghetto games festival, který se uskutečnil o víkendu 8.-10.8.2014 v lotyšském Ventspils.

Natruc už tuto sobotu!


Mnozí z Vás na turnajích Streetball mania vyhráli lupeny na tenhle skvěle obsazený fesťák, tak neváhejte a užívejte léto!

Legendy ožívají...?


Ten plakát k letošnímu finálovému dni jste viděli. Stálo na něm: "Legendy ožívají." Ten plakát má pro nás hlubší význam, možná i pro Tebe. Nech nás teď vést si svůj monolog, chceme Ti něco říct.

Team Poland, the champions from Wenceslas Square!


Dear streetball comunity and you all participating in the tournament during the weekend either like the player or the watcher. You all who got the chance to taste the atmosphere of 12th volume of Prague International Streetball Cup 2014, the oldest international regurarly organized tournament.

Tým Italy, šampióni z Václaváku


Milá streetballová komunito a vy všichni, kdo jste šli o víkendu cíleně nebo jen tak kolem, vy, kdo jste měli možnost ochutnat atmosféru 12. ročníku Prague International Streetball Cup 2014, nejstaršího mezinárodního pravidelně se konajícího turnaje na světě.

Nedělní play off zápasy: Kdo se ukáže?


Sobota nám ukázala, kdo patří do neděle zasvěcené streetballu, kde se objeví pouze ti nejlepší. Máme osm týmů. Osm týmů, které budou soupeřit o titul šampiona Prague International Streetball Cup 2014!

Sunday play off games: Who shows off?


Saturday signaled who belongs to Sunday´s finals. We have eight teams. Eight best teams who will be fighting for the title Champion of Prague International Streetball Cup in 2014!

Víkendová fotostory z Letňan (2. díl)


Fotogalérka pro Tebe i tamtoho, pro Vás, kdo ještě nemáte dost. Znovu by Kuba Nedbal. Český pohár ve streetballu 2014 v pražských Letňanech. Enjoy.

Víkendová fotostory z Letňan (1. díl)


Přinášíme Vám exkluzivní fotoreport z víkendových klání, která se děla na parkovišti u OC Letňany v rámci dalšího ročníku Českého poháru ve streetballu žen. Za touhle fotogalérkou stojí objektiv našeho kamaráda Kuby Nedbala, kterému tímto patří velký dík. Určitě zvěčnil Vás všechny - najdete se?

Poslední etapa Českého streetballového poháru zná své vítěze


Nedělní streetballu příznivé počasí nasvědčujovalo tomu, že druhý víkendový den bude probíhat ve velkém stylu. A bylo tomu opravdu tak. Letňanské parkoviště "F" u Obchodního centra přivítalo po obědě vybranou streetballovou smetánku z různých koutů naší matičky země.

Dnes Praha, zítra hraje celá republika!


Dnešní den na letňanském parkovišti "F" u zdejšího Obchodního centra se nesl ve znamení lokálního kola Českého poháru ve streetballu. Odehráno, spočítány výsledky a připraveno na zítřejší turnaj, který je vyvrcholením celé série a s přívlastkem celostátní finále.

Streetball mania do ulic – někdo sází stromy, my baskeťácký koše :o)


Přátelé a je to tady! Ptáte se co? No přeci další, již 18-tý streetball mania koš, tentokrát první v dětském domově, a to v Krupce :o).

Pohádka o streetballových legendách


Bylo to v dobách, kdy jsem ještě chodil po houbách a moji rodiče se vlastně ještě pořádně neznali. V dobách kdy se zrodila jedna velká streetballová legenda, jejíž jméno se od počátku věků rozšířilo mezi všechny hráče basketbalu, říká se jí Streetball mania.

Deštivé streetballové hrátky v Děčíně


Tenkrát bylo stejně jako letos, počasí opět "nezklamalo". Tenkrát to bylo poprvé, v sobotu po devatenácté. Tenkrát se psal rok 1996. A letošek byl ve znamení předpremiéry bouřlivé streetballové oslavy.

Netradiční příprava Rumoborců na sobotní street v Děčíně


Rumoborci / Adrenalin Challenge, součást městských slavností v Děčíně 10.5.2014!

Děti řádily v děčínském aquaparku a budou i v sobotu na streetu


V Aquaparku Děčín proběhla v pondělí 5.5.2014 sportovní olympiáda základních škol.

Zahájeno. A netradičně!


Máme velkou radost. Včera, v pondělí 5. května 2014, jsme zahájili letošní jubilejní 10. ročník Pražské streetballové ligy, a to zcela netradičně. Proč netradičně? Jak je v posledních sezónách zvykem, máti příroda si s námi pěkně pohrávala, my jsme proto rádi, že jsme při letošním startu naší familiérní soutěže nemuseli bojovat s kapkami deště, kluzkým povrchem a vůbec nepříjemnými vlivy počasí. No i když...

Zítra startujeme! Máte zaplaceno?


Již zítra, v pondělí 5.5.2014, zahajujeme jubilejní 10. ročník Pražské streetballové ligy!

FaJJn aerobik na streetu? Bude v Děčíně!


Již toto pondělí 5. května 2014 zahajujeme 10. jubilejní ročník Pražské streetballové ligy. Tímto počinem otvíráme letošní streetballovou sezónu a další akce na sebe nenechá dlouho čekat. Za necelé dva týdny se totiž uvidíme v Děčíně na legendárním Labském streetballovém poháru, prvním turnaji ze série Českého streetballového poháru. Kromě bravurních streetballových vystoupení Vás čekají i další doprovodné akce...

Prodloužený víkend v Děčíně s 25% slevou i pro Tebe


Cítím, že žiju... V tomto duchu se ponese jubilejní 15. ročník největší adrenalinová akce v ČR! Načerpej síly před novou streetballovou sezónou a zúčastni se Adrenalin challenge v Děčíně.

Přihlaš svůj tým na Moscow Open 2014!


Díky dlouholeté spolupráci s naším streetballovým protějškem v Rusku přináší ČSF nabídku hráčům Streetball manie. Přihlaš tak svůj tým a máš šanci, že budeš hrát právě v Moskvě na největším turnaji na světě!

REHASPORT STREETBALL GAMES – Z ulice na olympiádu!


Po vydařené vánoční Severské bitvě je tady další výjimečná halová akcička. Jmenuje se Rehasport Streetball Games a tenhle ojedinělý indoorový projekt je organizován také za podpory České streetballové federace a Streetball mania. Streetball je náš sport a naše hobby, a tak jsme rádi, že můžeme podpořit tento počin a samotné organizátory.

Flashback do časů (streetballových) bitev


Mezi svátky 28. prosince 2013 se konal v hale na Stříbrníkách v Ústí nad Labem první indoor streetbalový turnaj a zároveň první ročník akce s patřičným názvem – SEVERSKÁ BITVA. Na akci se přihlásilo celkem 15 týmů včetně pořádajících RUMOBORCŮ. Prvním pozitivem z několika bylo dostavení všech přihlášených týmů, čímž turnaj ani kvalita neutrpěly. Týmy byly nalosovány do 4 skupin po 4, respektive po 3 týmech.

Vizour, český král 1 on 1


Pochybujeme, že dneska uvidíte zlaté prasátko. Pochybujeme, že odoláte vůni bramborového salátu a vánočního cukroví. A taky pochybujeme, že nezabrouzdáte na stránky streetball-mania.cz a nezhltnete vánoční rozhovor s Ondrou "Vizourem" Vízkem, českým králem 1 on 1.

Šťastné, veselé a streetballové!


Ségře, bráchovi, mámě, tátovi... Popřejeme i Vám, protože Vy jste taky naše rodina. Streetballová rodina.

Ceny spadlé jako podzimní listí


Sportmade, partner České streetballové federace, nabízí špičkové sportovní zboží, to je fakt. Sportmade, který se prezentuje značkami Nike a Air Jordan, a akční ceny vybraných modelů (nejen) basketbalové obuvi právě teď a tady!

HIGHLAND PARK STREETBALL 2013


Stejně jako k létu patří streetball, tak patří k první srpnové sobotě ve Žďáře nad Sázavou Highland Park Streetball. Ani 34°C na teploměru neodradilo přes 20 týmů v kategoriích mužů, žen a juniorů, aby změřilo své síly v letošním ročníku. A jak si vedli?

Retrospektivou: Jeden z nejlepších dnů streetballového amatéra i profí


Omluva všem. Je to už pár týdnů zpátky, ale věříme, že se s námi rádi poohlídnete za tím, co bylo, už není, ale bude zase příští rok. Byl to 9. ročník Pražské streetballové ligy a jeho finálový červnový den.

16. ročník součástí Summer Tour je za námi


V sobotu 6. července se opět do České Třebové sjeli streetballisté z různých koutů České republiky, aby se zúčastnili již 16. ročníku TSR Streetball Cupu - Memoriálu Mistra Jana Husa. Tato letní alternativa basketbalu získává velkou popularitu a Česká Třebová se za dlouhá léta konání turnaje stala mekou streetballu ve východních Čechách.

Photoreport from Wenceslas Square: To see = To experience?!


Streetball summer continues and after some time, we would like to summarize the last weekend of June and the Prague International Streetball Cup 2013 on Wenceslas Square.

Fotoreport z Václaváku: Vidět = prožít?!


Streetballové léto zdaleka nekončí, a tak Ti chceme po nějaké době připomenout, jak to vypadalo poslední červnový víkend během Prague International Streetball Cup 2013 na Václaváku.

Sobotní výsledkový servis z Václaváku


Sobotní večer, sobotní noc, všichni už netrpělivě čekají na zítřejší rozlosování zápasů. Jak to dneska všechno dopadlo? Kdo byl úspěšný a kdo byl méně úspěšný?

Přípravy vrcholí! TSR Streetball Cup: Už jste přihlášeni?


Zdravíme všechny příznivce našeho turnaje! Přípravy na 16. ročník TSR Streetball Cup - Memoriálu Mistra Jana Husa jsou v plném proudu. Máme pro Vás připravenu spoustu novinek. Turnaj je pro letošní rok zaštítěn hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a uskuteční se v sobotu 6. července na novém místě.

Představujeme... Triple Trouble (CZE)!


Jsou to skromní kluci, kteří letos vyhráli Pražskou streetballovou ligu. Tenhle úspěch se počítá a tak se dostali až sem, na Václavák. A není to poprvé. Jak si povedou letos?

We are introducing... SPS (CZE)!


We have seen them recently. They won 13th volume of the Czech Streetball Cup 2013. How far they will go through the international scale?

Představujeme... SPS (CZE)!


Viděli jsem je nedávno. Před 14 dny vyhráli v Letňanech 13. ročník Českého streetballového poháru. Kam až to dotáhnout v mezinárodním měřítku?

We are introducing... Slovakia!


Brothers from the East. They have already something for you. First place on Slovak Streetball Tour Final Tournament and second place on Slovak Streetball Tour in 2013. Who are they?

Představujeme... Slovensko!


Východní bratři z Bratislavy už mají něco za sebou. První místo na Slovak Streetball Tour Final Tournament a 2. místo na Slovak Streetball Tour v 2013. O koho jde?

We are introducing... Italy!


These hot-blooded guys are totaly brand new team. How they will be succesfull between top elite players who are mostly experienced?

Představujeme... Itálie!


Tihle horkokrevní mladíci jsou totálně nový tým. Jak uspějí mezi elitou, která už má něco nahráno?

We are introducing... Albania!


Tireless travelers who will visit Prague like last year.

Představujeme... Albánie!


Neúnavní cestovatelé, kteří zavítají stejně jako v minulém roce i do Prahy.

We are introducing... Crotia!


Only things we know they like sleeping, joking and playing playstation? Are they also good streetballers? We´ll see this weekend!

Představujeme... Chorvatsko!


Jediné, co o nich víme je, že spí, vtipkují a hrají playstation? Jsou i dobrými streetballisty? Uvidíme již tento víkend!

We are introducing... Latvia!


They will come here from the capital city - Riga. Streetball is the one thing which they are interested in.

Představujeme... Lotyšsko!


Přijedou sem z hlavního města Lotyšska, Riga a nezajímá je nic než streetball.

We are introducing... Netherlands, Poland and Rumunia!


We would like to introduce the teams coming from Netherlands, Poland and Rumunia in this 3rd serie of PIS introducing. Welcome them in Prague!

Představujeme... Holandsko, Polsko, Rumunsko!


Ve třetím díle našeho "představovacího" seriálu bychom Vás rádi seznámili s týmy, které k nám přijedou z Holandska, Polska a Rumunska! Řádně je v Praze přivítejme!

Letňanské veni vidi vici


Horko těžko popisovat, co se dělo v sobotu a neděli 15. a 16. června 2013 na parkovišti u OC Letňany. Stokrát lépe než rozsáhlý fejeton vyjádří atmosféru těch dnů a toho legendárního turnaje náš fotoreport z dílny našeho šikuly Kuby Nedbala. Sluší Ti to? Najdeš se?

We are introducing... Germany!


We would like to introduce other team in our "serie". It´s Germany! Germany´s Finest that´s how they call themselves and we will meet these streetball "pinoeers" in Wenceslas square too. How they will be succesfull this year?

Představujeme... Německo!


Dalším týmem, který Vám chceme v našem "seriálu" představit, je Německo. Germany´s Finest, tak se jmenují a tyhle streetballové průkopníky potkáme i u nás na Václaváku. Jak budou úspěšní letos?

We are introducing... Estonia!


Sunday 29th June 2013, there will be organized the legendary Prague International Streetball Cup which takes play in Prague, Můstek annually. Streetball mania will bring actual information about the teams participating in Prague internatinal Streetall Cup.

Představujeme... Estonsko!


V sobotu 29. června 2013 odstartuje další ročník legendárního Prague International Streetball Cup, který se již každoročně koná v Praze na Můstku. Streetball mania Vám formou "seriálu" přinese aktuální zpravodajstí o týmech, které se turnaje budou účastnit. Poprvé přivítejte ESTONSKO!

13. ročník Českého streetballového poháru zná své vítěze!


Nedělní ráno napovědělo, že po obědě to prostě klapne. Nebe bez mráčků a celostátní finále Českého streetballového poháru! Parkoviště u OC Letňany a symbióza všech nej- dohromady...

A zase ty koše do ulic!


Počasí Ti nedá spát. Nevíš, jak bude dnes, nevíš, jak bude zítra. Jasné nebe nebo zakaboněná obloha, tohle nemůže Streetball manii rozhodit, protože my vesele instalujeme koše a streetballové konstrukce dál!

Jaro Cossiga na Českém streetballovém poháru v Praze


Beatboxový master Jaro Cossiga se předvede live při pražském kole Českého Streetbalového Poháru. Jaro Cossiga je zásadní osobností české beatboxové scény a zakladatel beatboxové skupiny BEATBURGER BAND, která je držitelem titulu vícemistra světa v teamovém beatboxu, což je historický okamžik a nemá v ČR obdoby. Na obrazovkách televize jste se mohli potkat s BBB např. na obrazovkách Tv Prima v pořadu Pustit Žilou.

1996 kontra 2013: Tak trochu jiný návrat ke kořenům


Byli tu i tací, co za sebou před 17ti lety tahali kačera. Byli tu dokonce i ti, kdo ještě byli na houbách! V neposlední řadě tady byli ti, co se stali legendami. Legendami Labského streetballového poháru.

Labský streetballový pohár - tak trochu jiný výlov


Míče padaly do Labe už v roce 1996 a padat do něj budou i nadále. Podběrák patří k Labskému streetballovému poháru stejně jako vidlička k noži. Zažili jste už streetball zpestřený o míčolov?

"Dělníci" v roli porotců na smečích


Dělníci jsou lidé pracovití, živící se zpravidla holýma rukama. Píle je jejich předností a tvrdá dřina je jejich výsadou. A takový jsou i děčínští "Dělníci", kteří tenkrát vyměnili montérky za streetballový dres.

Bučos v Tallinnu


Dne 11.8.2012 se uskutečnil v hlavním městě Estonska Tallinnu 5. ročník mezinárodního turnaje za účasti 16 týmů z celé Evropy. Česká republika tam měla zastoupení v podobě týmu Bučos ve složení Jaromír Fohler, Ondřej Dygrýn, Marek Sedláček a Radek Helekal.

ESKORTA SMĚR ALCATRAZ MÁ SVÉHO VĚZNĚ. JMÉNO: LUKÁŠ KRAUS


PRAHA – Historicky první RedBull King Of The Rock v Česku má svého vítěze! Přímo v legendární věznici Alcatraz si to ve světovém finále rozdá s nejlepšími streetballisty světa ve hře jeden na jednoho nedávný reprezentat v basketbalu Lukáš Kraus. V Pražském turnaji nenašel přemožitele a pomalu se může balit na cestu, na kterou ho bouřlivým hromobitím vyprovodili diváci i soupeři . Alcatraz čeká a Kraus rozhodně nebude bez šance...

PSLko obrazem: Řekne víc než 1000 slov...


Je tomu sice už pár týdnů, ale nedovolíme si Tě o to ochudit. Takových pár fotek řekne víc než 1000 slov, a tak ke krátkému reportu z finálového dne Pražské streetballové ligy 2012 připojujeme i rozsáhlou fotogalérku. Zavzpomínej a hlavně - užívej léta!!!

PSLko obrazem: Řekne víc než 1000 slov...


Je tomu sice už pár týdnů, ale nedovolíme si Tě o to ochudit. Takových pár fotek řekne víc než 1000 slov, a tak ke krátkému reportu z finálového dne Pražské streetballové ligy 2012 připojujeme i rozsáhlou fotogalérku. Zavzpomínej a hlavně - užívej léta!!!

TSR Streetball Cup 2012 Memoriál Mistra Jana Husa


Opět po roce se do České Třebové sjeli basketbalisté z různých koutů České republiky, aby se zúčastnili již tradičního streetballového turnaje nesoucí název TSR Streetball Cup aneb Memoriál Mistra Jana Husa. Letošní jubilejní 15.ročník se uskutečnil druhý prázdninový víkend opět v areálu ZŠ Ústecká pod záštitou místního basketbalového klubu SKB Česká Třebová. Pořadatelům se k tomuto malému jubileu podařilo sehnat vydatnou podporu spon

Terminátoři na Ghetto games festival


Na přelomu června a července se v lotyšském Ventspils uskutečnil sportovní a hudební festival s názvem Ghetto games. V deseti sportovních disciplínách zde soutěžilo přes 1500 sportovců z celé Evropy.

... se šťastným koncem pro Select one!


Nedělní den se rozjíždí. A pěkně zostra!

Poslední bitva o Londýn


Po sobotní pražské "testovačce" excelentního FIBA vybavení už v neděli mohli žasnout jen ti, kteří dorazili z jiných koutů České republiky. Zastoupení měli ti nejlepší z Děčína, Pardubic, Ostravy, Karlových Varů a již zmiňované matičky Prahy. Neděle pak nešla strávit lepším způsobem, než na hřišti...

Karlovarský street u Thermalu


Předposlední mimopražská zastávka, to bylo 4. kolo Českého poháru ve streetballu a ČBF 3x3 Tour. Diváci u hotelu Thermal zažili velice slušnou sportovní podívanou, jež vyvrcholila střetem "ulice" vs. "ligoušů"...

Seznamte se: ICE DOGG - náš nový partner


Je tomu skutečně tak! Hip hop shop ICE DOGG, respektive zboží značky Air Jordan, se stal novým partnerem Streetball mania. A co to znamená pro Tebe? No přeci to, že nepřijdeš zkrátka!

Streetballový den u OC Futurum


Brázdíme republiku. Děčín, Pardubice a teď i Ostrava. Kam dál? Do Karlových Varů, ale před tím ještě rekapitulace, protože tohle byl nájezd na hlavní město Moravskoslezského kraje!

Pardubice streetballem pokřtěny


V sobotu 26. června 2012 měli nejenom pardubičtí diváci, ale i ti, kteří sledovali přímý přenos na tvcom.cz, možnost fandit dění 2. kola Českého streetballového poháru, s nímž paralelně probíhala nová kategorie ČBF Masters 3x3. U sportovní haly - ČEZ Arény - se sešlo několik kvalitních týmů, které si to rozdaly pod streetballovými koši hned v několika kategoriích...

Historicky prvními "Mastery" Usurpátors!


V sobotu 19. května se parkoviště u Atlantiku tradičně zaplnilo partičkami streetballistů a sportovních nadšenců, kteří neváhali zapojit se do bojů, jež byly součástí 1. kola Českého streetballového poháru. Zcela nově jsme také měli možnost sledovat vývoj kategorie "ČBF 3x3 Masters", jejíž první turnaj probíhal právě paralelně se streetballovým pohárem v Děčíně.

Streetball mania základních škol


V pátek 18. května 2012 se na parkovišti U Atlantiku v Děčíně konal 1. ročník turnaje Streetball mania pro základní školy. Celkem se tohoto turnaje zúčastnilo 13 týmů ze 4 základních škol z Děčína – ZŠ Vojanova, ZŠ Na Stráni, ZŠ Komenského náměstí a ZŠ Máchovo náměstí. Účastnicí soupeřili ve třech skupinách, a to v kategorii 4. - 5. třídy, 6. - 7. třídy a 8. - 9. třídy.

Janča: Srdce na správném místě a chuť všechny porazit


S vydáním dalšího dílu našeho seriálu přicházíme sice s menší prodlevou, nicméně rozhodně ne s křížkem po funuse, protože naše street sezóna je v plném proudu. A kdy jindy než teď bychom si měli pokecat s tou, která je jednou z ústředních tváří české ženské streetballové scény. Seznamte se s Jančou Draslarovou.

Hrajeme na novém!!!


Přáli jsme si to my. Přáli jste si to hlavně vy - hráči. A je to tady! Od letošní sezóny vás obdarujeme třemi zbrusu novými povrchy (kurty), na kterých budeš mít možnost si zahrát na turnajích Streetball mania... Těš se, tyhle kurty používá i velká FIBA a mají více než 100 000 instalací po celém světě!

Třebešín? Po pústu ustál enormní zájem o street!


Jako by to bylo včera. Ještě teď se sportovní hala Na Třebešíně otřásá ve švech. V celkovém součtu 26 chlapských týmů, 7 mix(ážních) a 5 ženskejch se odehrál v pořadí druhý indoorový turnaj by Streetball mania.

Nadělujeme aneb Streetball mania do ulic


Nic. Nikde bílo, ani náledí. Teplejší mikina a tepláky s chlupem to jistí. No a co, že je 24. prosince? Hrát se určitě dá! A neříkej, že nemáš kde, protože Streetball mania Ti právě teď dává příležitost! Takže hezké Vánoce nejenom vám,kámoši streetballu, a do nového roku přesnou mušku, dobrej výskok a vypilovanej driblink!!! Čti dál o našem dárku - projektu Streetball mania do ulic...

Liberecký turnaj v nočních hodinách ovládli kluci z Xstream Ballers


16. - 17. listopadu pořádali studenti Technické univerzity v Liberci sportovní dny pod názvem Harcov Sportfest 2011. Této sportovně-kulturní párty v rámci oslav Mezinárodního dne studentstva se mohl zúčastnit v podstatě každý... A Streetball mania se stala partnerem tohoto turnaje 3 na 3!

Pepa: Reportérská naděje s velkým basketbalovým srdcem


Po nějaké době vám všem opět přinášíme další díl z naší série "životních příběhů", se kterými se s námi dělí naši kamarádi a známí, které pravidelně můžete vídat na streetballových kurtech. Tentokrát vám představujeme Pepu Matějoviče, kterého máte možnost vidět mimojiné i na obrazovkách České televize. Pojď, Pepo, řekni nám něco o sobě...

O statečném Bivojovi, jeho třech synech a válce v Maďarsku


Bylo nebylo, psal se konec září tohoto roku a maďarské království vyhlásilo celé Evropě streetballovou válku. A jak to tak v pohádkách bývá, nenechala tato výzva české hrdiny chladnými. Ba naopak! Jejich modrá krev smíchaná s kalichem touhy po spasení naší krásné země vzala za své. I vydal se hrdina Bivoj berouce s sebou své chrabré potomstvo vstříc novému dobrodružství...

Retrospektivně za hranice s Terminátory


V estonském Tallinnu se uskutečnilo 13. srpna 2011 streetballové kvalifikační kolo v rámci Open Series, kde se také bojovalo o „lístky“ na neoficiální mistrovství světa Moscow Open.

Škoda, Usurpátors se neprobojovali na centrální kurt


Z deníčku naší streetballové repre...

Prague Open / Prague International Streetball Cup - den před


Pátek 1. 7. – den D! Nenechte se mýlit, se začátkem letních prázdnin to nemá nic společného… Od brzkých ranních hodin neustálé drnčení telefonů a dolaďování všem detailů před příjezdem prvních zahraničních týmů – takové bylo dopoledne organizátorů prvního Prague Open nebo chcete-li Prague International Streetball Cup vol. 9.

Rekapitulace prvního dne PISu / Recapitulation of


7 národů, 16 týmů, 4 skupiny, 24 zápasů / 7 nations, 16 teams, 4 groups, 24 games

PSLko se loučí, ale my nekončíme!


Ještě v půl druhé v noci jsme plachtami zakrývaly hřiště. Prostě - co kdyby?! Sobotní počasí ale jakoby bylo vymodlené. Den jako stvořený pro finálový den Pražské streetballové ligy? Yes, baby!

PSLko se loučí, ale my nekončíme!


Ještě v půl druhé v noci jsme plachtami zakrývaly hřiště. Prostě - co kdyby?! Sobotní počasí ale jakoby bylo vymodlené. Den jako stvořený pro finálový den Pražské streetballové ligy? Yes, baby!

U-SUR-PÁ-TORS!!!


Neděle 19. června se nesla ve znamení streetballu. Jakpak by taky ne, když se na parkovišti u obchoďáku OC Letňany konalo celostátní finále, které je tradičním vyvrcholením Českého poháru ve streetballu. Děčín, Karlovy Vary a Praha - to jsou města, ve kterých proběhla lokální kola a včerejškem se pak nesl jeden velký otázník za větou "Kdo pojede letos do Moskvy?". Streetball mania zná odpověď a bude ji s Tebou sharovat...

Celostátní finále (zatím jen) obrazem


Podrobný report o tom, co se dělo v neděli 19. června 2011 na letňanském parkovišti, přineseme zítra (vlastně již dnes). Každopádně... Kdo je tady vítězem Českého poháru ve streetballu? Us........! Nevíš, tápeš? Dozvíš se už brzy!!!

S.P.S. kings of Letňany


Dnes 18. června 2011 jsme sobotní streetballový den zakončili korunovací vítězů 3. lokálního kola Českého poháru ve streetballu, které se uskutečnilo v Praze - Letňanech u místního obchodního centra. Nepříliš slunečný den byl však nabitý parádními zápasy, ve kterých nechyběl náboj a napětí už vůbec ne.

Skvadra Usupátors zazářila u Thermalu


Ačkoliv počet přihlášených týmů po uzávěrce naznačoval, že se hráči rozhodně v improvizované karlovarské šatně tlačit nebudou, u karlovarského hotelu Thermal se schylovalo k pohodovému "rodinnému" turnájku...

Kuřecí nálož v Děčíně


Kuřátka zapípala pořádně a nahlas a ovládla letošní 1. lokální kolo Českého poháru, které se uskutečnilo včera 21. května 2011 v Děčíně na břehu Labe.

Vozka jak ho neznáme


Náš kamarád a pravidelný streetballový hráč Honza Vozobule, kterého nikdo nezná jinak než jako Vozku, se letos zúčastnil 12. ročníku Adrenalin Challenge 2011 v Děčíně.

Děti v roli profesionálních sportovců obstály


Hra českého týmu se zlepšuje zápas od zápasu. Škoda, že vrchol této stoupající tendence nadešel až v poslední den, kdy jsme jako tým se sedmi prohrami narazili na Turecko, lídra skupiny A s bilancí sedm výher.

Streetballová smršť všude kolem nás


Snažení českého týmu ani v dalších dnech nepřineslo své ovoce. Kazachstán, Rusko a Černá Hora v pondělí a Katar, Írán a Rumunsko den následující. Další prohry, tentokrát šest v řadě. To však neznamená, že tahle neúprosná bilance nám zkazí chuť hrát. Naopak, psychicky se připravujeme na náš (zřejmě) poslední zápas.

Bereme čáru...


... a vzhůru přes Istanbul do turecké Ankary, kde se vůbec poprvé konají dětské sportovní hry. A my můžeme být u toho.

"Naběrátoři": Mladé naděje valí do Turecka


Žádní velikonoční zajíčci a malování vajíček. Leda tak vypráskat soupeře a zmalovat tvář českou vlajkou! Kluci si vysloužili pořádnou koledu! Ve dnech 23.-28.4.2011 se zúčastní FIBA Sportovních her mládeže v turecké Ankaře ve spolupráci dvou federací - ČBF a ČSF, té basketbalové a té streetballové. "Naběrátoři" - nejlepší český tým loňského ČP v kategorii "10 - 13 let".

Indoorová akcička na rozjezd sezóny je za námi


Včerejších 5 stupňů nad nulou a zatažená obloha daly jasně najevo, kde by se dal trávit sobotní den. Nikomu tak nemuselo být líto, že se nechal dobrovolně zavřít do haly a neskotačil někde venku. Naopak! V radotínské sportovní hale panovala pohodová atmosféra...

Síla týmu v barvách trikolóry


Někdo v to vůbec nedoufal, někdo možná ani netušil, že se něco takového může stát. Jedno je však jisté - V českých fanoušcích se po letech probudila basketbalová hrdost a doslova radost ze hry, protože naše holky to dokázaly. Stříbrnou placku vybojovaly silou lva. Pro sebe, pro národ, v jehož očích je tento úspěch víc než druhé místo na bedně.

Holky, fandíme vám!!!


Ostrava, Brno, Karlovy Vary. Že jste ještě nenavštívili Basket Square Arenu (BSQ)? Zastavte se ještě dnes nebo zítra ve Varech - a alou fandit našim holkám do KV Arény od 18:30!!!

Kolonáda a lázeňské oplatky?! Ne! Streetball na třídě T.G.M.


V úterý 28. září se v Karlových Varech uskutečnil historicky první turnaj pořádaný pod taktovkou ČSF. Podpořen byl samotným městem a přesto, že se ho zúčastnily pouze čtyři týmy, atmosféra stála rozhodně za to...

Futurum Club Streetball Cup 2010


Další příležitost zahrát si kvalitní streetball máte tentokrát v sobotu 18.9. v Ostravě...

Brno, Karlovy Vary, Ostrava - Prožijte si krásu hry


Basketbalové mistrovství světa žen, jehož pořadatelem bude na přelomu září a října (23. 9. – 3. 10.) Česká republika, se již kvapem blíží. Česká streetballová federace bude u této senzace také - hledejte Basket Square Areny před halami MS...

První streetballový turnaj v Lounech


15. srpna 2010, za podpory města Loun a v kombinaci s víkendovým programem Lounského Vábení, se konal první ročník streetballového turnaje v Lounech...

Den třetí - Finále turnaje jenom z lavičky


Náš třetí den pobytu a hlavně druhý den turnaje byl pro Usurpátors a Al Caponeho poklidný. Zápasy play-off kluci "díky" sobotním prohrám sledovali pouze jako publikum s občasným ochlazením se v místním obřím bazénu...

Den čtvrtý a pátý - Česká ambasáda, kosovská kuchyně a britská basketbalová reprezentace


Turnaj je za námi, náš pobyt v Kosovu ale pokračuje. Jako jediný ze všech týmů máme výsadní právo poznat Prištinu ještě o den déle...

Den druhý – přílišná kreativita a malá organizace hry připravila Czech Streetball Team o možnost účasti ve vyřazovacích bojích


13 zahraničních týmů a mezi nimi Usurpátors hájící české barvy. Jak to dopadlo? Chceš vědět víc? Čti dál…

Den první - Czech Streetball Team na Balkane


Nevíte, co s načatým pátečním večerem? Tak s námi pojeďte dejchat ulice Pristiny v Kosovu...

Highland Park Streetball 2010 je za námi


Letošní ročník Highland Park Streetballu proběhl v sobotu na Vysočině. Dosti zásadním způsobem ho ovlivnilo počasí. V sobotu dopoledne tak měnili účastníci turnaje narychlo venkovní boty za ty do haly a na GPS přenastavovali cílové místo konání turnaje. "Indoorový jam" nakonec hostila basketbalová hala u 2. ZŠ, domácí palubovka velké části účastníků turnaje. Na průběh turnaje ani na jeho atmosféru neměla změna místa žádný vliv, snad i naopak. Při sobotním streetbalovém maratonu se v Žďáře opět bavili hráči, diváci i organizátoři turnaje a půl deváté byly konečně vyhlášení letošní vítězové v jednotlivých kategoriích.

Moscow Open 2010 - jak se bojovalo o medaile


Finálový den na Moscow Open 2010 přinesl několik překvapení, i když titul mistrů světa nakonec získal domácí tým Ruska. Fanoušky streetballu z Čech určitě kromě výsledků turnaje samotného zajímá výkon posledního českého zástupce, který musel na svoji soutěž čekat až do sobotního podvečera. Al Capone svoji smečařskou premiéru na světové úrovni zvládl a zastavil se až ve finále těsně pod pomyslnými stupni vítězů….

Moscow Open 2010 den 4 a 5


Jak dopadlo letošní Mistrovství světa v Moskvě? Které tři týmy vybojovaly medaily a prize money? A co Al Capone - uspěl ve finále Slam Dunku?? Odpovědi na tyto otázky i další podrobnosti z moskevského finále pro Vás připravujeme spolu se závěrečnou fotogalerií z posledních dvou dnů. ...... a nevynecháme ani afterparty.

UsurPátors High five v osmifinále hráli na tři utkání


Druhý hrací den turnaje byl ve znamení osmifinálového kola vyřazovacích bojů. Střetnutí jednotlivých týmů na dvě vítězná utkání z větší poloviny rozhodovaly až třetí zápasy. Bylo tomu tak i v případě UsurPátors High Five, kteří museli proti slovenskému Letnému Vánku hrát třetí rozhodující utkání. První utkání vyšlo lépe Slovákům, v druhém roztočili Usuři velký kolotoč a až dvě trojky v posledních vteřinách upravovaly skóre z pohledu Letného Vánku. Poslední rozhodující utkání ………

Slavnostní zahájení a pak taky kdo s kým


I přes to, že Moscow Open 2010 se rozjelo na plné obrátky už včera utkáními v kvalifikačních skupinách, slavnostní zahájení proběhlo až dnes. Celý turnaj se navíc přesunul ze sportovního areálu „pod mostem“ přímo k centrálním stadionu v Luzhnikách (viz fotogalerie), kde se bude hrát v dalších dvou dnech. Ještě před ním se ve warm upu Slam Dunk Contestu ukázal na centr kurtu Al Capone a pak už na plochu moskevské arény nastoupily všechny týmy letošního ročníku. Mezi tím, organizátoři zveřejnili osmifinálové dvojice a našemu týmu tak definitivně potvrdili domněnky ze včerejšího večera….

Kvalifikační skupiny a odraz ode dna


Teploty 38 °C, doporučení obyvatelům Moskvy nevycházet kvůli vysokým hodnotám měřeného smogu – takové byly zprávy v Českých médiích. To ovšem na Luzhnikách nikdo nevěděl a tak si UsurPátors High Five a další týmy hrající na Moscow Open 2010 střihly hned 5 zápasů v kvalifikačních skupinách. A aby toho nebylo málo tak ve sport parku „Pod mostem“ = pod čtyřproudým vnějším silničním okruhem. Slušná paráda sama osobě. Usurům toho asi bylo málo a tak všech pět utkání, které hráli, skončilo maximálním rozdílem jednoho bodu (vlastně až na utkání se Slovesnkem)…. Ale pojďme popořadě.

Místo činu a trocha turistiky


Ve středu se česká streetbalová reprezentace vydala na cestu do Moskvy. Letos podruhé bude tým z České republiky bojovat na turnaji Moscow Open. Ten je považován za mistrovství světa ve streetbalu. Celkem 16 streetbalových reprezentací z Evropy a USA vyslalo svoje týmy na letošní ročník. Českou republiku budou stejně jako loni reprezentovat UsurPátors High 5. Jaká byla cesta do olympijské vesnice Luzhniki, kde se turnaj koná? Jak využily zástupci ČSF volný večer před samotným turnajem? Jakým systémem se turnaje hraje a co čeká UsurPátors High 5 v průběhu následujících 3 dnů…… ???

Highland Park Streetball 2010


Streetbalová sezóna se přehoupla do druhé poloviny a to kromě jiného znamená i Highland Park Streetball v srdci vysočiny ve Žďáře nad Sázavou. Ano, už týden po tom co se UsurPátors High Five vráti ze světového finále Moscow Open 2010 proběhne další ročník žďárského turnaje, který je volně zařazen do projektu Streetball-mania. 7. srpna budou mít domácí Forďácký střely a Nevybroušené diamanty možnost obhajovat loňská první místa. Loni se před jejich dovednostmi museli sklonit i týmy hrající špičku Českého streetballového poháru a PSL. Uvidíme jak tomu bude letos, kdy se čeká účast i silných týmu z Vysočina a Jižní Moravy...... co se tedy letos na Highland Park Streetballu chystá...???

Chcete víc? ČSF má přídavek ve formě fotek...


Fotograf Kuba Nedbal se fakt vyznamenal, a proto se s Vámi dělíme o další várku fotek z víkendového Prague International Streetball Cup 2010. Ať si Vaše oko užije, co to dá...:)

PIS 2010 with happy end for Magazin Streetball from Russia


Although temperature got over thirty degrees there were no idlness during this weekend in Wenceslas Square. Three courts, seven nations and sixteen teams - it was a visit-card of this year´s Prague International Streetball Cup. How did this sport party end up?

PIS 2010 s happy endem pro ruský tým Magazin Streetball


Ač se rtuť teploměru o víkendu vyhoupla nad třicet stupňů, Václavské náměstí rozhodně žádné lážo plážo nezažilo. Tři kurty, sedm národů a šestnáct týmů, to byla vizitka letošního Pražského mezinárodního streetballového poháru. Jak dopadl tenhle prázdninový sportovní dýchánek?

Mistrovství ČR ve smečování je za námi...


Přinášíme vám fota ze zmiňované akce...Brzy si budete moci přečíst jak to všechno proběhlo...

Slam Dunk Contest 2010 - tradičně na střeše OC Chodov


Na Slam Dunk Contest zbývá poslední divoká karta. Ti, co si svoji kartu pro start ve Slam Dunk Contestu vybojovali v jednotlivých kolech Českého poháru, už svoji účast definitivně potvrdili. Ti, které ČSF na Contestu chtěla vidět, pozvání přijali a zbývá tak devátá - divoká karta - pro někoho, kdo si (hodně) věří... Vítěze z jednotlivých kol ČP, stejně jako pozvané smečaře můžete vidět a podpořit v akci v sobotu 26. 6. od 14:00 hod na střeše OC Chodov...

Červená síla po roce opět ovládla finálový den PSL


Devatenáctý červnový den. Těšila se na něj většina streetballové "smetánky". Splnil letošní finálový den ligy očekávání?

Kompletní výsledkový servis celostátního finále Českého poháru ve streetballu 2010


Aktuálně vám přinášíme výsledky dnešního dne. Report a parádní fotogalerii můžete "hltat" zítra (bude doplněno v průběhu dne).

Parádní streetballová oslava


Oslavovat Den dětí streetballem? Proč ne! A Václavské náměstí toho bylo 1. června 2010 svědkem...

Další fotky z vydařeného Českého poháru v Ostravě


Vzpomínek z bezva akcí není nikdy dost!!!!

Český pohár na Severu Moravy


Druhé kolo Ceského poháru v Ostravě Porubě začínalo o hodinu dříve a turnaj začínal na zvolna a na pohodu. Během 9ti kol, ale dostávali jednotlivá utkání větší a větší náboj. S příchodem individuálních soutěží se už fandilo a soupeřilo naplno. Vítězové mužské kategorie se rozhodovaly v posledním utkání, stejně jako utkání o třetí místo. A v Mix kategorii se jednoznačně fandilo dvěma dívčím týmům.

Několik fotek - čtvrteční hrací den 20. května 2010


Stano Semrič nafotil moc hezké fotky a on společně s Prague Bros se o ně chtějí podělit právě s Vámi...

Pod Tyršovým mostem to ale žilo!


První lokální kolo Českého poháru je za námi. A úspěšně! Děčínský turnaj v sobotu 22. května zpříjemnilo nejen nádherné počasí a azuro, ale hlavně pohodová streetballová atmosféra, která k akcím Streetball mania jednoznačně patří.

Sérka fotek z PSLka ze dne 17. 5. 2010


Díky externímu fotografovi Pepovi Pospíšilovi přinášíme pár fotek z pondělní větrné hůrky na Strahově.

A máme zahájeno!


Obavy z podvečerních přeháněk se v průběhu odpoledne naštěstí rozplynuly jako pára nad hrncem a my jsme si na hřišti číslo 4 v areálu studentských kolejí Strahov mohli v klidu vychutnat den první. Po roční streetballové abstinenci a přivítání se "starými" známými tvářemi se odehrálo všech osm zápasů. S klidným svědomím tak můžeme říci:"Pražská streetballová liga 2010 zahájena!!!"

Xstream Converse mění před letošní sezónou název týmu


Další z top týmů vám představujeme v našem seriálu. Předpokládám, že je všichni znáte jako Xstream Converse team. Před letošní sezónou ovšem změnily jednoho z partnerů, se kterým spolupracují a tak přišla i změna názvu týmu. To je ale spíš kosmetická záležitost, protože „jádro“ týmu zůstává stejné a herní styl a myšlenky, které reprezentují stejně tak. Xstream Ballers jsou stabilně na pomyslné streetballové špičce. I když nezastávají názor – vítězství i přes mrtvoly. Vždyť i vzkaz všem soupeřům ze závěru rozhovoru je vcelku jasný a jen doplňuje co je pro borce z XB teamu streetball a vše kolem něj.

PSL startuje přesně za 3 týdny – už máte logo?


Místa v sestavě letošního ročníku Pražské streetballové ligy se plní, proto se přihlaš po zimním zahálení právě teď a přivítej jaro v tom správném streetballovém tempu!

Usur- Pátors – nejúspěšnější tým sezóny 2009


Druhý díl našeho seriálu přestavuje nejúspěšnější tým SM 2009 – Usur-Pátors. Jako zástupci České republiky reprezentovali Českou Streetballovou Federaci na neoficiálním mistrovství světa ve Streetballu v Moskvě – Moscow Open 2009. To by si prý rádi zopakovali a i proto se těší na novou sezónu. Nejen o jejich plánech na sezónu 2010, ale i o přípravě turnaje v Lounech, který má ke streetballu přitáhnout malý kluky a holky jsme se bavili s Tomášem, Kubou a Mišákem.

Uměli sme lítat, ale i tak nejsme na odpis


WE CAN FLY, We are able to fly, We are not able to fly anymore …. I tak nějak se vidí borci z týmu, který pod všemi těmito jmény nastoupil v posledních 15ti letech ke všem různým streetbalovým turnajům u nás. Jak jinak tak začít seriál o týmech hrajících turnaje Streetball-manie než rozhovorem se dvěma hráči této streetbalové party. O streetballu, turnajích, soupeřích ,ale třeba i o tom kdo je opravdovej Player s velkým P nebo o tom jak “trénovat“ na Slam Dunk Contest si můžete přečíst v prvním z několika článků, které pro Vás připravujeme.

And 1 team USA v Praze


Ve středu 21.10. 2009 se v pražské Tesla Aréně konala basketbalová a hip hopová show, ve které se poprvé basketbalové veřejnosti v České republice představil americký streettbalový tým AND 1. Hvězdným hráčům, kteří se svým týmem objíždí turné po celém světě, se v hlavním představení večera postavil tým nazvaný - Czech Streetball stars.

Moscow Open 2009


Víkend 4. – 6. Září se v Moskvě uskutečnil největší streetballový turnaj starého kontinentu Moscow Open 2009. Konkrétně za účasti 17 pozvaných týmů z evropy a USA. Souběžně probíhal i „místní“ moskevský streetballový turnájek, ve kterém hrálo 400 týmů!!!! Jak taková streetballová sláva vypadá se můžete podívat ve fotogalerii.

České barvy na mezinárodním poli tentokrát bez medaile


Tentokrát Usur-pátoři medaili nepřivezli, ale nevadí…

Higland Park Streetball


Závěrečným turnaj streetballové sezóny České streetballové federace byl volně přidružený turnaj na vysočině pod názvem Highland Park Streetball. Celkem 24 týmů se utkalo ve třech kategoriích.

Vyborný streetball v lesích Vysočiny


Premiérový turnaj na Vysočině, s jehož organizací pomáhala i Česká streetballová federace proběhl na výbornou. Skvělé týmy (nejen ze Žďáru a okolí), spoustu přihlížejících a povzbuzujících diváků, výborná atmosféra, občerstvení, kamarádi, počasí – to byl mix, který ve Žďáře předvedl vynikající streetball. Ve třech kategoriích se bojovalo nejen o vítězství, ale také o respekt publika, které ve Žďáře basketbalu rozumí. Forďácký střely a Xstream Converse pak ve finále předvedli úchvatnou bitvu, kterou pro sebe o jediný bod rozhodli místní Forďácký střely.

Usur-pátors absolute kings of the year


Tough fights, accurate shots, impressive dunks and a lot of emotion... that is what everyone could see on Saturday and Sunday at European streetball at Wenceslaw square during the PIS 2009. PIS attracted to the centre of Prague the team from 6 countries and there were the best teams from the Czech Republic among them. Usur-pátors confirmed their sovereign dominance and they also overruled this international meeting.

Usur-pátors absolutními králi v roce 2009


Tvrdé souboje, přesné střely, efektní smeče a spousta emocí, to mohl vidět každý, kdo se v sobotu 1.8. a v neděli 2.8. přišel podívat na evropskou show ve streetballu. Pražský mezinárodní streetballový pohár (PIS) přitáhl do centra Prahy na Václavské náměstí týmy ze šesti evropských zemí, mezi nimi byly samozřejmě pozvány ty nejlepší týmy z České republiky. Svoje suverénní postavení na české scéně potvrdili Usur-pátors, kteří nakonec ovládli i toto mezinárodní setkání a jsou absolutními králi streetballu pro rok 2009.

Poslední Loap 3pt Shootout této sezóny na PIS 2009 - kdo vyhraje?


Celou streetballovou sezonu doprovázela sérii turnajů ČSF i tradiční soutěž ve střelbě trojek - 3pt Shootout, letos zasponzorovaná značkou Loap, která do soutěže věnovala ceny.

Highland Park Streetball 09


V sobotu 8. srpna proběhne ve Žďáře nad Sázavou (sportovní areál na Bouchalkách) streetballový turnaj Highland Park Streetball. Jedná se o poslední turnaj sezóny, na jehož organizaci se spolupodílí i Česká streetballová federace a který je volně začleněn do projektu Streetball-mania. I s podporou ČSF se ve Žďáře nad Sázavou potkají příznivci streetballu ještě před tím, než některým z nich začne příprava na další sezónu v „pětkovém“ basketbale. Turnaj příznačně nazvaný Highland Park Streetball začne stejně jako turnaje Streetball-manie ve 12:00 hod prezentací přihlášených týmů. Od 13:00 hod se pak začíná hrát první kolo.

Skvělý triumf Usur-pátors v Malackách (SK)


Tuto sobotu byl zakončen 12. ročník série turnajů našich sousedů - slovenská Streetball tour 09. Finálové vyvrcholení tak přivítalo město Malacky a areál bývalých kasáren.

Streetball tour 2009 - Malacky (SK)


V rámci mezinárodní "výměny" jsme byli pozváni na poslední turnaj ze série slovenské Streetball tour 2009, který se koná pod záštitou města Malacky a za podpory a organizace Slovenské streetballové asociácie, Basketlandu a Slovenské asociácie športu na školách ve spolupráci s KONTAKT Streetfest a BK Strojar Malacky. Turnaj se uskuteční již tuto sobotu 4. června 2009 a zastoupení máme v kategorii "Muži". Držme palce, ať česká výprava přiveze jen ty nejlepší výsledky (a zážitky)!:)

Tomáš Satoranský mistrem ČR ve smečování!


Obchodní centrum Chodov se v sobotu otřáslo v základech. Víkendové nákupy totiž jednoznačně zastínil 2. ročník Mistrovství ČR ve smečování - SLAM DUNK CONTESTu.

Pro letošek sbohem aneb Ligová zábava i mimo hřiště


Závěrečná atmosféra finálového turnaje, kterou po mírně zataženém a deštivém dni (zákon schválnosti!) podpořilo slunečné počasí a "opalovačka", přímo nabádala zůstat ještě několik okamžiků na strahovském kopečku. Jak to tak bývá, z několika okamžiků se vyvrbila dlouhá chvíle a z dlouhé chvíle celkem slušně rozjetá Goodbye PSL party. Oslavili jsme první pětiletku a oslavili jsme ji majestátně. Už to není jen o samotné lize, jejíž kvalita roste rok od roku, je to také o partě skvělých lidí, kterých si vážíme. Takže Vám VŠEM patří velký dík za PSL 2009!

Finálový turnaj Pražské streetbalové ligy zkomplikoval déšť


Do finále dospěla tuto sobotu po měsící a půl bojů Pražská streetbalová liga. V kategorii můžu i žen se utkaly ty nejlepší týmy po základní části a kvalita jednotlivých zápasů tomu odpovídala. Ve finále PSL jsme mohli vidět 12 nejlepších mužských družstev a 4 nejlepší ženská. I přes to, že většinu sobotního programu nepřííjemně poznamenal déšť, bylo se na co koukat a níkdo nedal nikomu nic zadarmo. Prestiž PSL a dobrého umístění v něm totiž roste rok od roku.

Finále objektivem


Každý viděl Finále ČSF z jihého pohledu. Jak je zaznamenal v průběhu turnaje jeden z našich fotografů se můžete podívat níže.

Slam Dunk Battle na Finále ČSP


Slam Dunk Battle a navíc při Finálovém turnaji nemohl nabídnout špatnou podívanou. Tři letce pro Slam Dunk Contest na Chodově určily poroty v Brně, Děčíně a v sobotu v Praze. Finále tak otvíralo čtvrté dveře přímého postupu. O něj se utkaly Lamík, Zavka a Tomáš Manler. První jmenovaný nakonec zaujal porotu a diváky nejvíce a bude moci obhajovat svoje první místo na Chodově i letos. Zavka je po výkonu ve finále Slam Dunk Battlu horkým kandidátem na divokou kartu. Uvidíme kolik ligových hráčů letos přijme výzvu z ulice a přijede na Chodov ukázat svoje skills na betonu.

Finále objektivem foťáku


Tato fotogalerie byla vytvořena ve spolupráci s webem Rychnovinky.cz kompletní a velmi obsáhlou sérii fotek si tak můžete prohlédnout také zde - http://www.rychnovinky.cz/2009/06/07/cesky-pohar-ve-streetballu-finale-praha-cerny-most-7-cervna-2009/

Český Streetballový pohár má vítěze pro rok 2009


Velmi solidně obsazené finále Českého poháru, které představilo ve třech hlavních kategoriích známé a kvalitní týmy, proběhlo v neděli u nákupního centra Černý Most.

Český Streetbalový pohár - Praha


Poslední kvalifikační kolo Českého Streetbalového poháru proběhlo dnes (6.6.) v Praze na Černém mostě. Část turnaje sice proběhla na vodě, ale i tak se bylo na co koukat a postupový klíč určil postupující do nedělního celorepublikového finále. Kdo a jak dopadl a hlavně kdo se kvalifikoval na finále se dočtete v Reportu z turnaje...sekce report - Český streetballový pohár - Praha. Důležité pro všechny kvalifikované týmy je následující info: Prezentace na nedělní finále je v 1000 hod. Hrát se začne (když to pude dobře) v 1100 hod.

Český Streetbalový pohár - Praha


Poslední kvalifikační kolo Českého Streetbalového poháru proběhlo dnes (6.6.) v Praze na Černém mostě. Část turnaje sice proběhla na vodě, ale i tak se bylo na co koukat a postupový klíč určil postupující do nedělního celorepublikového finále. Kdo a jak dopadl a hlavně kdo se kvalifikoval na finále se dočtete v Reportu z turnaje... Prezentace na nedělní finále je v 1000 hod. Hrát se začne (když to pude dobře) v 1100 hod.

Den Dětí se Streetballem na Václavském náměstí


Česká Streetballová federace ve svém projektu Streetball-mania nezapomíná ani na malé hráče streetballu. Proto každoročně na den děti (1. června) pořádáme turnaj pro žáky základních škol Prahy 1. Tento turnaj se nekoná nikde jinde než v samém centru Prahy na Václavském náměstí. Divácká kulisa je tak vždy zajištěna. O sportovní kvalitu se pak postarají mladí streetballisti ze základních škol. Letos se na třech kurtech potkalo celkem 10 tým a byla to opět zábava pro všechny - hráče, jejich spolužáky, učetelky i náhodné kolemjdoucí.

Brněnské kolo a skalní příznivci streetballu


Druhý turnaj Českého Streetballového poháru proběhl uplynulou sobotu (30.5.) v Brně. I přes nepřízeň počasí v prvních hodinách turnaje dorazili příznivci streetballu a Streetball-manie k brněnské prodejně Gigasportu. Zde se v trochu netradičním herním systému pro turnaje Českého Streetballového poháru (hrálo se ve skupinách) rozběhly boje ještě za mokra. Počasí se ale brzy umoudřilo a větší část sobotního turnaje proběhla bez problémů za krásného počasí. - PRVNÍ ČÁST FOTOGALERIE PŘIDÁNA


Několik fotek z této věhlasné akcičky...

VÍKEND V PRAZE - ČESKÝ POHÁR (2004)


V následující fotogalerii "ochutnejte" alespoň krajíc atmosféry Českého poháru roku 2004...

Český Streetballový pohár 09 - Děčín


První turnaj Českého Streetballového poháru proběhl uplynulou sobotu (23.5.) v Děčíně. Ve skvělé atmosféře, za účasti České televize, se utkalo téměř 40 týmů, které kromě vítězství bojovali i o postup na Finále v Praze na Černém Mostě. V hlavní kategorii Muži 18+ v děčínském kole zvítězil tým We are not able to fly anymore, který patří v posledních letech ke špičce streetballových turnajů České Streetballové Federace. V kategorii Juniorů 14 - 17, si vítězství vybojoval O pičí team, který ve finále oplatil týmu Kvasinky porážku ze semifinále. Další výsledky v článku...

PIS VE STŘEDU POZORNOSTI (2003) - 3. část


Pražský mezinárodní streetballový pohár roku 2003 neměl chybu.

PIS VE STŘEDU POZORNOSTI (2003) - 2. část


Pražský mezinárodní streetballový pohár roku 2003 neměl chybu.

PIS VE STŘEDU POZORNOSTI (2003) - 1. část


Pražský mezinárodní streetballový pohár roku 2003 neměl chybu.

ZÁBAVA A SPORT NA "ČERŇÁKU" (2003)


V sobotu 31. května se před nákupním Centrem Černý Most uskutečnilo finále 3. ročníku Českého poháru ve streetballu.

MANHATTAN TEAM NA ČESKÉM POHÁRU (2002)


V tomto roce diváci dočkali skutečně exkluzivního doprovodného programu. Všech turnajů Českého poháru se totiž zúčastnili kluci z Manhattan Extream Teamu v čele s bikerem Kamilem Feiferem.

DALŠÍ ROK, DALŠÍ STREETBALL V DĚČÍNĚ (2001)


1. ročník Českého poháru ve streetballu, který se konal opět na nábřeží Labe.

JEDEN Z PRVNÍCH STREETBALLOVÝCH TURNAJŮ V DĚČÍNĚ (2000)


Tak takhle jsme začínali a bavili se v Děčíně na nábřeží. Roztleskávačky, Karate klub Steklý, soutěže pro děti, účast ligových hráčů, moderátorka Nikol Lenertová a hlavně krásné počasí - to vše dohromady vytvořilo z tohoto turnaje nejen akci sportovní, ale i kulturně-společenskou, která přilákala velké množství diváků.
Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS