Prague International Streetball Cup pohledem účastníka posledních dvou ročníků

M-Müller: Satelitní turnaj? Velký lákadlo!

Martin (s míčem) v zápase proti Inanomo Moscow.

Martin (s míčem) v zápase proti Inanomo Moscow.

24.11. 14:25:51 Loni mezinárodní turnaj odehrál za Humpolec, letos za Basket-obchod.cz – a má tudíž tu nejlepší možnost srovnání těchto ročníků. Řeč je o Martinu Müllerovi, s nímž jsme podrobně rozebrali čtvrtfinálovou porážku s „ruskejma skálama“, výrazně vyšší kvalitu týmů a konkurenci na Folimance, vidinu postupu na challenger i příjemný prize money či budoucnost v trojkovým basketu – s Humpolcem, či bez něj.

Martine, s týmem Basket-obchod.cz jste ve čtvrtfinále Prague International Streetball Cupu 2019 nestačili na pozdějšího vítěze, Inanomo Moscow, a podlehli mu 12:21. V čem jste v Tvejch očích na soupeře nestačili a v čem Vás nejvíc přehrával?
Tým Inanomo je sice poměrně novým ruským týmem, ale zato velmi sehraným, zkušeným - a hlavně silově úplně někde jinde než my kluci z Čech (Moravy; úsměv). Přiznám se, že tento zápas byl pro mě, co se týče náročnosti, asi nejhorší. Možná za to mohla únava, přece jen jsme měli pár zápasů za sebou, ale opravdu to byly „ruské skály“, které nám nedovolily lehké koše a na každý bod jsme se příliš nadřeli.

Byl to tedy jednoznačně nejsilnější soupeř, na jakýho jste v průběhu turnaje narazili?
Přesně tak, podobným týmem je ale i StudioBudza, které jsem sice letos neměli ve skupině, ale znám je z loňského finále u Rudolfina, kde jsme Poláky poslali domů (pouze) s druhým místem, tenkrát ještě s Humpolcem Bernard.

Ano, loni jsi mezinárodní turnaj v barvách Humpolce u Rudolfina vyhrál. Když oba ročníky porovnáš – a odhlídneš od konečnýho umístění – kterej sis víc užil a proč?
Tak samozřejmě víc jsem si užil loňský ročník, jelikož jsme ho tedy vyhráli a byla to moje první výhra s týmem Humpolec Bernard. Tento ročník jsem absolvoval s týmem Basket-obchod.cz, a to byla moje první souhra s nimi. Sice se známe už roky, ale přece jenom jsme toho spolu ještě moc „nenapinkali“.

Oproti loňsku se kvůli nepřízni počasí uskutečnil letošní ročník v krytý hale. Vyhovovalo Ti to? Nebo radši hraješ letní turnaje pod širým nebem?
Popravdě, 3x3 hraji mnohem radši venku, to k tomu prostě patří - sluníčko, teplíčko, opalovačky, rozbitá kolena, otlačené dlaně od dírkované venkovní podlahy. Přece jenom je to sport z ulice. V hale trávíme zbytek celého roku při pětkovém basketu, takže to všichni bereme jako oproštění od každodenního stereotypu v halách.

Můžeš podepsat to, že letos byla kvalita týmů na turnaji výrazně větší a konkurence o to silnější?
Ano, byla. Bylo mnohem více zahraničních týmů, které třeba nehrají úplně špičku podle rankingu, ale jsou velmi silnými soupeři.

Čemu větší „nabušenost“ týmů přikládáš? Rostoucí popularitě streetballu/3x3 a taky faktu, že turnaj byl letos prvním rokem satelitem, z nějž se dalo postoupit na challenger do Rigy?
Právě to, že byl satelitem, je opravdu velké lákadlo pro všechny týmy, jelikož se předpokládá, že zde nebudou týmy typu Nového Sadu nebo Rigy, takže je zde šance probojovat se do finále a urvat si tak postup do dalších turnajů. A v neposlední řadě jsou to taky příjemné prize money.

Mimochodem, letos jsem Tě snad nezaregistroval na žádným turnaji v barvách Humpolce. Za tuhle družinu už tedy hrát nebudeš? Nebo to budoucna není vyloučeno?
Letos se kluci domluvili s vedením ČBF, že budou zároveň i reprezentací ČR a budou tak bojovat o co nejlepší umístění ve světových turnajích - a zkusí se porvat o účast na OH. Já jsem s nimi absolvoval tréninky, dokonce jsem byl i na jednom turnaji v Rusku.

Dále jsem se ale bohužel z časových důvodů nemohl tréninků účastnit - a tím pádem jsem nemohl pokračovat v dalších bojích. Tým Humpolce měl letos řadu zkušených borců a bylo skvělé s nimi trénovat. Je to zkušenost k nezaplacení - a za to díky. Nyní si objíždíme lokální turnaje s Honzou Kozinou a dalšími pod názvem „Na Kukajdu“.

Kromě kvalitně obsazenýho turnajovýho pavouku okořenila letošní Prague International Streetball Cup opět i smečařská soutěž. Jak se Ti finálovej souboj zamlouval? Líbila se Tobě osobně víc show Dana Zacha, nebo Jakuba Heyera?
Určitě Danova. Dan je atlet neskutečnýho rázu, máká na sobě a je to vidět.

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [4]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS