Pohled za kulisy Severské bitvy 2019

J-Holík: Na celej tenhle ročník nikdy nezapomenu!

Jirko (vlevo s číslem 11) s týmem Rumoborců.

Jirko (vlevo s číslem 11) s týmem Rumoborců.

18.02. 11:14:34 Francův memoriál – tak od loňskýho roku nově zní celej název Severské bitvy, již v Ústí nad Labem pořádají Rumoborci. Jaký vzpomínky, prožitky a dojemný chvíle se k týhle story pojí? Koho vybraná částka 390.000 Kč pro France šokovala nejvíc? A jak kluci vyhlíží účast na čtvrtstoletí turnaje v Mekce streetballu v Děčíně?

Jirko, 28. prosince loňskýho roku se v Ústí nad Labem uskutečnil již sedmej ročník Severské bitvy. Jak se Tvou optikou tento ročník v obecný rovině vydařil?
Loňský ročník byl pro nás všechny speciální a byla to zatím asi největší zkouška. Naštěstí jsme vše zvládli a mohli jsme se tak těšit z dalšího povedeného ročníku plného skvělých momentů, i když šlo opravdu o trochu víc než o streetball.

Nejde hned na začátku nezmínit, že ze Severské bitvy (SB) se po tragickým úmrtí Vašeho kamaráda stal Francův memoriál. Čí to byl nápad? Jak moc Tě překvapila solidarita a chuť lidí (nejen) okolo basketu přispět na vytvořenej transparentní účet?
Bohužel to vzešlo ze situace, ve které jsme se ocitli. Byli jsme předem domluvení s Francikem, že letošní bitva bude pro něj. Peníze mu měly pomoct s budoucí léčbou a lépe zvládnout domácnost. To, že to bude memoriál, nám bylo jasné v podstatě hned, když jsme se dozvěděli tu strašnou zprávu, že Francik už na žádnou bitvu nedorazí. Začali jsme hned přemýšlet, co bychom teď mohli udělat a jak pomoct Šárce (Francově manželce, pozn.) s klukama. Napadlo nás, že bychom mohli poprvé vybírat peníze dopředu, a tak jsme zařídili transparentní účet a poslali informace o něm do světa.

To, co se pak začalo dít, bylo neuvěřitelné. Bylo to všechno tak rychlé. Na účet jsme mohli koukat a skoro jsme viděli, jak se tam každou vteřinu něco připisuje. Pokaždé, když jsem někam šel, tak se mě kamarádi ptali: Tak co, kolik už tam je? Pokaždé jsem se podíval do telefonu a vždy tam bylo zase o něco víc. Když se to blížilo sto tisícům, začal jsem doufat, že bychom to mohli vybrat a byla by to ohromná částka. Ovšem účet stále rostl a já se nestačil divit.

Na to, jak to byla smutná situace, tak tohle bylo od lidí opravdu nádherný! Víš, jak to myslím...

Na SB jste nakonec předali šek na 390.000 Kč. To je nádherná suma, co? Dovedl sis vůbec představit při startu vybírání peněz, že se povede vybrat až taková částka?
Je to samozřejmě nádherná suma, ale nikdy to nemůže nahradit Francika.

Jak jsem říkal před chvilkou, tu sumu jsem si fakt nedovedl představit. Opravdu jsem si říkal, že by bylo hezký vybrat sto tisíc. Kluci ale tipovali víc. (usměje se)

Předávání šeku i vzpomínky na dlouholetýho kamaráda musely bejt hodně silný. Jaký se v Tobě osobně i ostatních členech týmu v tu chvíli mísily pocity? Smutku a štěstí zároveň, jestli se to tak dá říct?
Nemůžu mluvit za ostatní, ale mě to strašně vzalo. Jak můžeš vidět na videu i na fotkách, brečel jsem jak malej kluk a bohužel si z toho předávání moc nepamatuju. Bylo to velmi emotivní a jsem rád, že to kluci zvládli líp než já a mohlo tak vše proběhnout bez větších problémů.

Přinesl samotnej turnaj zase něco novýho, nečekanýho a překvapivýho, na co budete dlouho vzpomínat?
Na celej tenhle ročník nikdy nezapomenu. To, co jsme dokázali, bylo neuvěřitelný. Teď nemyslím my jako Rumoborci, ale všichni, kdo přispěli jakoukoliv částkou a přišli do haly. Vidět všechny ty lidi, jak se semknou a dělají něco pro dobrou věc, je fakt fajn pocit. Děkovali jsme všem milionkrát, ale poděkuji znova. Děkujeme opravdu všem, co pomohli. Moc si toho vážíme!

Jaký ohlasy jste měli na SB od fanoušků i hráčů a hráček. Co je nejvíc zaujalo a co chválili?
Ohlasy jsou většinou pozitivní. Z osmdesáti procent jsou všechno známé tváře a kamarádi, takže většina to zná a moc dobře ví, že jsou na nejlepším a největším indoor streetball turnaji. (rozesměje se)

Loni to sice neklaplo, letos to ale zkusím znovu. Plánujete se jako Rumoborci zúčastnit Labského streetballového poháru v Děčíně, jenž v roce 2020 oslaví již čtvrtstoletí existence na tuzemský streetballový scéně?
Máme to v plánu! Vypadá to, že to bude parádní oslava streetballu v Čechách. To si asi nesmíme nechat ujít. (úsměv)

Ještě bych rád řekl, že připravujeme další projekt, kterej bude mít smysl. (opět se usměje) Zatím vše připravujeme a nechceme nic prozrazovat, ale bude to velkýýý.

Stay RMBRC!

Těšíme se na Všechny na Francově Memoriálu 2020!

Jsi Legenda Francoá!

Foto: Facebook Rumoborců

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS