Uměli sme lítat, ale i tak nejsme na odpis

Série rozhovorů s předními týmy Streetball-manie startuje

02.03. 12:54:56 WE CAN FLY, We are able to fly, We are not able to fly anymore…. I tak nějak se vidí borci z týmu, který pod všemi těmito jmény nastoupil v posledních 15ti letech ke všem různým streetbalovým turnajům u nás. Jak jinak tak začít seriál o týmech hrajících turnaje Streetball-manie než rozhovorem se dvěma hráči této streetballové party. O streetballu, turnajích, soupeřích ,ale třeba i o tom kdo je opravdovej Player s velkým P nebo o tom jak “trénovat“ na Slam Dunk Contest si můžete přečíst v prvním z několika článků, které pro Vás připravujeme.

Za koho hrajem…

Náš tým se jmenuje pokaždé jinak. Nechtěl jsem dávat hloupé názvy typu Pičky a podobně, až mě napadl název We can fly, který jsme používali pár let za sebou. Myslím, že tenkrát vystihoval naší skvělou kondici a formu.  Postupem času přišla zranění, starosti a hlavně věk, takže mne napadlo udělat z toho takový seriál. Postupně jsem se jmenovali We were able to fly, We are not able to fly anymore a myslím, že letos se budeme jmenovat We are ready to die, což bude asi vystihovat naší letošní formu, ale nevzdáváme to!!! Takže nám to prosím rezervuj.;)

Už je to nějakej pátek, co sme spolu...

S drobnými obměnami hrajeme takto už od dob Adidasu, někde v roce 93? 94?, kdy jsme jezdili na streety na Letnou jako malí a nadějní.:-D. Poznali jsme se v libereckém klubu a s některými jak jinak než na ulici, kde jsme se učili smečovat z obřích balvanů navalených pod koš a samozřejmě při pouličních zápasech. Jó to byly časy.

5 na 5 a trenéři…

Většina z nás hraje nějakou soutěž, za město, kde aktuálně bydlí. A jak nám to jde? To je různé... protože nám to tam kazí trenér.:-DDD 

3 on 3 a žádní trenéři...

Jak už to tak bývá, tak jsme se rozlétli do světa za školou a prací, ale na street se pravidelně zase slétáme.;) Takže Street trénujeme až na streetu...

Konkurence byla, je a bude…

To je různé, jsou týmy, které jsou dobré, ale hra je s nimi zábava a pak jsou týmy, které se tam chodí spíše poprat a to je zase opruz. Obecně je to tak, že se to točí zhruba v 5tiletých cyklech, kdy se objeví nový tým, vyletí na vrchol, tam se chvíli drží a pak postupně začne padat až přestane hrát úplně. Za dobu, co hrajeme street, jsem zažil co pamatuji asi 3 cykly, kde jsme se dotahovali na tehdejší mistry Fernety s pány pod košem, jako byl Éčko, nebo Karlos, ty jsme postupně převálcovali a ujali se na pár let vlády pod bezednými koši a dnes nás nahrazují Xtreem, kteří hrajou pěkný basket a je vidět, že tu hru mají fakt rádi. Kdo přijde po nich? No zase někdo mladší, rychlejší a lepší.:-D

Můj Streetball…

Vozka: Mám rád tu atmosféru, lidi kolem a soutěživost

Pavel: hlavně čistě, zbytečně vyhecované a tvrdé zápasy nepatří ani na streeball level. Tím, že nejsou rozhodčí, se očekává fair play, ale to některé týmy vůbec nerespektují. My se však dovedeme přizpůsobit!

Showtime…

Vozka: Už dlouho žádná nebyla, protože jsem přestal chodit na soutěž smečování.:-D

Pavel: Když se sejde několik týmů se skvělými střelci, které se pak přetahují „čistě“ o výsledek až do konce. Zbytečné průtahy různých vystoupení, které ani nikoho nezajímají, neznamenají zvýšení atraktivity. Některé kousky byly ale dobré.

Rules…

Vozka: Pravidla jsou pro všechny stejná, ať jsou jakákoliv...

Pavel: Největší nesmysl je hrát jugoslávská pravidla, to pak diváci ztrácí přehled, co se děje… kdo vlastně dal koš… Sice to vypadá rychlejší, ale za jakou cenu!

Praha  a pak dlouho nic...

Vozka: S tím nesouhlasím, street není jen o turnaji, street je o každodenním dění na všech zapadlých hřištích v celé republice... a že jich je!

Pavel: Dobrý basket na ulici se hraje všude, jen to není organizované=> není jich dostatek na lokální ligu jako je PSL. Je pravda, že v Praze se koncetrují lidi z celé ČR, to je o důvod navíc. Podívejte se na Uzurpators, to jsou Pražáci jak Brno!

Street není póza…

Vozka: Je to styl, který se s věkem mění, nejdříve to je dokazování, kdo je lepší, pak předvádění, pak pěkná hra a pokec a nakonec důvod jít na pivo.:-D

Pavel: Souhlasím.

Můj respekt má spoustu lidí…

Vozka: Mám rád borce se kterejma hraju a ze soupeřů je to zejména Páťa, se kterým jsem pár let hrál soutěž a vždycky se při hře pěkně dokážeme pozlobit. Bere to stejně jako já. Play4Fun, vyhrát je cíl, ale ne za cenu zranění, nebo naschválů.

Pavel: Anfernee Penny Hardaway=> uměl všechno, takových moc nebylo, ale zranění kolene ho téměř poslalo po 7 sezonách do basketbalového důchodu. Jinak jsme tu mohli mít hvězdu jako MJ, byl to takový o něco lepší Scottie Pippen, pokud mohu soudit.

Pan Player…

Vozka: Pan Player je ten, kdo bojuje poctivě do posledního okamžiku, protože tam se teprve ukáže charakter.

Pavel: Player je každý a Pan Hráč je ten, kdo hraje pro tým a když je třeba, vezme to na sebe!

Streetball-mania 2009

Vozka: Streetů a názvů jsem zažil mnoho, takže celkem nic. Prostě je to jeden z dalších nepodstatných názvů, kde si můžu s kámošema zahrát pěknou hru a jestli je to Nike, Adidas, Street mania, nebo náměstí v Horní dolní je mi celkem jedno.

Pavel: Tady nesouhlasím, je důležité, že někdo organizuje takové turnaje. Pro nás to znamená, že si máme s kým zahrát, jinak bychom se ani nesešli.

Streetball-mania 2010

Vozka: Prostě se těším na hru.

A cíle nejsou nesplnitelný…

Přežít, nezranit se a porazit naše kamarády.:) Ještě nejsme na odpis a rozhodně o nás uslyšíte!!!

 

Ve spolupráci s Vozkou a Pavlem

zpracoval: Big Daddy

foto: Patrik Nguyen, team Streetball-mania

autor:Roman Bednář

foto [13]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS