Highland Park Streetball 2010

Už 7. srpna 2010 - Afterparty a další novinky

2009 winners - Forďácký střely, Nevybroušené diamanty

2009 winners - Forďácký střely, Nevybroušené diamanty

27.07. 07:20:40 Streetballová sezóna se přehoupla do druhé poloviny a to kromě jiného znamená i Highland Park Streetball v srdci Vysočiny ve Žďáře nad Sázavou. Ano, už týden po tom, co se Usurpátors High Five vrátí ze světového streetballového finále Moscow Open 2010, proběhne další ročník žďárského turnaje. Highland Park Streetball je organizován za podpory České streetballové federace a je volně zařazen do projektu Streetball mania. 7. srpna budou mít domácí Forďácký střely a Nevybroušené diamanty možnost obhajovat loňská první místa. Loni se před jejich dovednostmi museli sklonit i týmy hrající špičku Českého streetballového poháru a PSL. Uvidíme, jak tomu bude letos, kdy se čeká účast i silných týmu z Vysočiny a Jižní Moravy... Co se tedy letos na Highland Park Streetballu chystá?

Pro všechny hráče, fanynky a fanoušky uvádíme v dnešním článku ty nejpodstatnější informace, které s turnajem souvisí. Samozřejmě, že je můžete najít i v sekci ostatní turnaje, ale protože tato sekce je jednou z novinek webu SBM, uvádíme je i zde v článku:

TERMÍN TURNAJE: 7.8.2010 (samozřejmě sobota)

                          prezence: 1200 hod, začátek turnaje 1300 hod

MÍSTO KONÁNÍ: Žďár nad Sázavou - sportovní areál Bouchalky

KATEGORIE: Ženy 14+ (ročník narození 96 a starší), Muži 18+ (ročník narození 92 a starší), Junioři 14-17 (ročníky narození 93,94,95, 96) a Mix do 13ti let (ročník narození 1997 a mladší)

STARTOVNÉ: 500 Kč / tým ( kategorie Mix do 13ti let - 400 kč)

REGISTRACE A PŘIHLÁŠENÍ TÝMŮ:  e-mailem na kontaktní adresu - rombed@atlas.cz, bednar@streetball-mania.cz
Uveďte název týmu, kategorii, jména hráčů s ročníkem narození a kontakt (mail, tel. č.) na zástupce týmu.

Highland Park Streetball má jako většina turnajů svoji unikátní atmosféru. Ve Žďáře se na hřištích a kolem nich setkává několik basketbalových a streetballových generací. Loni ani Xstream Ballers neuspěli a to už je co říct...:) Ale pravda, byl to tvrdý a férový boj a konkurence byla hodně solidní ve všech třech hlavních kategoriích. Ve Žďáře má totiž basketbal velkou tradici....

Letošní ročník navíc přináší několik změn a novinek. Tou nejpodstatnější je změna místa konání turnaje. Posun pouze o několik desítek metrů znamená zásadní změnu v kvalitě povrchu, na kterém se bude hrát. Jestli byl loni hrací povrch jednou z mála vad na kvalitě turnaje, bude v tomto směru letošní ročník o dvě třídy výše. Po sportovní stránce se tak určitě posune turnaj dopředu.

Navíc se mluví o výraznější účasti týmů nejen z Vysočiny a Jižní Moravy. Očekává se opět účast předních týmů Českého poháru ve streetballu a PSL. Domácí týmy to tak budou mít před místními "znalci" zase o něco těžší. 

Velká novinka čeká na týmy, které do Žďáru cestují ze vzdálenějších destinací. Přímo v místě konání je možno zajistit hodně příjemné ubytování za ještě příjemnější cenu (chceš vědět více??). Na oficiální Afterparty tak budou DJs hrát i pro ty účastníky turnaje, kteří do Žďáru přijeli jak zahrát pořádný streetball, tak strávit příjemný víkend...

Individuální soutěže a střelecká soutěž místních osobností budou součástí turnaje i letos. Slam Dunk Contest a 3pt Shoot out jsou klasikou všech turnajů Streetball manie, Skills contest (převážně pro začínající playery, ale nejen pro ně) a již zmiňovaná střelba místních V.I.Ps je pak specialitou Highland Park Streetballu.

Na přípravě Higland Park Streetballu se výrazně podílí Česká streetballová federace (ČSF). Loni se při Highland Park Streetballu poprvé objevilo pravidlo o čtyřech týmových faulech. Ukázalo se, že má svůj smysl a opodstatnění. Letos pak toto pravidlo bylo pozitivně hodnoceno hráči na všech turnjajích pořádaných ČSF a stalo se nedílnou součástí pravidel. I letos bude ždárský Highland Park lakmusovým papírkem možných změn pravidel pro sezónu Streetball manie 2011. Hodně diskutované pravidlo o přihrávce po zisku míče bude pro tento turnaj upraveno. Uvidíme, jak jedna ze zvažovaných změn ovlivní tempo hry.

Highland Park Streetball 2010 určitě má co nabídnout. Všechny hráče a hráčky tak zveme na další ročník, který má ambice být kvalitnější, zajímavější a zábavnější než ten loňský. Jestli bude, o tom nakonec rozhodnou všichni ti, co do Žďáru 7. srpna dorazí. Jestli budou odjíždět ještě v sobotu večer s cenou pro vítěze nebo bez, nebo naplánují odjezd až na neděli dopolodne, to už je jen otázka priorit. Kvalitní streetball hraný podle zásad ČSF - "Play 4 Fun" a "Fair Play" je pak prioritou organizátorů...

Takže sestav tým, pošli přihlášku a přijď ukázat přímo na ulici svoje skills... 

autor:Big Daddy

foto [25]| komentáře [2]|

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS