Moscow Open 2010 – Den 1

Místo činu a trocha turistiky

29.07. 07:24:57 Ve středu se česká streetbalová reprezentace vydala na cestu do Moskvy. Letos podruhé bude tým z České republiky bojovat na turnaji Moscow Open. Ten je považován za mistrovství světa ve streetballu. Celkem 16 streetballových reprezentací z Evropy a USA vyslalo svoje týmy na letošní ročník. Českou republiku budou stejně jako loni reprezentovat Usurpátors High 5. Jaká byla cesta do olympijské vesnice Luzhniki, kde se turnaj koná? Jak využili zástupci ČSF volný večer před samotným turnajem? Jakým systémem se turnaj hraje a co čeká Usurpátors High 5 v průběhu následujících 3 dnů...???

Zástupci České streetballové federace spolu s Usurpátors High 5, Al Caponem a nominovaným rozhodčím za ČSF Martinem Okleštěkem přistáli na letišti Sherementyevo po třetí hodině moskevského času. Následoval přesun do hotelu Luzhniki, který je v samotném centru bývalé olympijské vesnice (Moskva 1980). Po ubytování a nutné sprše (v Moskvě bylo dnes 37°C ve stínu / pod smogem) se vydala celá „delegace“ doplnit zásoby tekutin a ovoce do jednoho z místních krámků. 


Při návratu do sportovního areálu Luzhniki pak došlo i na obhlídku místa konání turnaje. Ten se uskuteční na několika zbrusu nově postavených kurtech. Ten centrální pojme přes 2000 diváků a oproti loňsku mu přibyla jedna tribuna. (Jak hlavní areál turnaje vypadá, si můžete prohlédnout ve fotogalerii).

Program turnaje

Než se ale Usurpátors podívají na hlavní kurty, budou muset projít boji ve skupině, která je čeká zítra (29.7.) na kurtech sportovního centra „pod Mostem“. Přímo pod mostem jedné dráhy místního metra je připraven druhý areál, ve kterém turnaj probíhá. Ve čtvrtek 29.7. zde proběhne rozlosování do skupin a pak všechny zápasy ve skupinách. V pátek 30.7. pak již v hlavním areálu Luzhniki zahájí hlavní program eliminační kolo soutěže ve smečování. Al Capone tak bude mít svoji premiéru a to hned na doslova horké moskevské půdě. Po smečařích bude druhý den turnaje pokračovat zápasy o tzv. „Lucky loser spot“.  Jeden tým, který si ve čtvrtek nevybojuje místo v play-off, dostane šanci toto místo vybojovat mezi všemi nepostoupivšími a pokračovat v cestě za vítězstvím. Páteční program uzavřou čtvrtfinálové zápasy.

Sobota 31.8. pak přinese vrchol turnaje – semifinálové a finálové zápasy, stejně jako finále Slam Dunk Contestu. Ve finálových utkáních se samozřejmě budou chtít předvést i Usurpátors High 5, stejně jako by rád svoje dovednosti ve finále Slam Dunk Contestu ukázal Al Capone. O tom, jestli si toto přání splní, rozhodnou čtvrteční a páteční zápasy, resp. pokusy eliminace Slam Dunk Contestu. A každý z nich se bude počítat. Možnost opravy je minimální.

Před tak nabitým programem relaxovala celá skupina České streetballové federace v samotném centru Moskvy. Rudé náměstí a pohádková katedrála sv. Vasila byly destinace středečního večerního výletu. V pohodové náladě obdivovali všichni všechny krásy Moskvy a nebylo jich málo. Zítra už totiž nebude na koukání čas. Ve čtvrtek los určí Usurpátorům jejich soupeře a v 14:00 hod místního času začnou první zápasy Moscow Open 2010.

O průběhu turnaje Vás budeme samozřejmě informovat. Podpořit naši repre můžete třeba vzkazem v diskusi…

autor:Big Daddy

foto [14]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS