1. kolo Českého poháru ve streetballu Karlovy Vary

Skvadra Usupátors zazářila u Thermalu

06.06. 00:19:38 Ačkoliv počet přihlášených týmů po uzávěrce naznačoval, že se hráči rozhodně v improvizované karlovarské šatně tlačit nebudou, u karlovarského hotelu Thermal se schylovalo k pohodovému "rodinnému" turnájku...

Tuto sobotu 4. června 2011 hostil plácek našeho partnera lázeňského hotelu Thermal další streetballovou událost. Bylo jím 2. lokální kolo Českého poháru ve streetballu, které se odehrálo v parádní skoro letní atmosféře. Celkem 10 týmů, z toho jeden osamocený tým juniorů (Miňonky), se postaralo o kvalitní streetballovou podívanou. Kdo se zúčastnil, nebo kdo se přijel jen podívat a zafandit, rozhodně nemusel ničeho litovat. Všech 10 týmů bylo rovnoměrně nalosováno do 2 skupin. Konečné pořadí zde:

Skupina A
1. Usurpátors
2. Bombito
3. Pocemkamdeš
4. Miňonky
5. S c S

Skupina B
1. Creeping fat
2. Xstream Ballers
3. Uzun Arac
4. Bulls
5. Giboni

Takže týmy si zahrály ve skupinách až až. Usurpátors a Creeping fat, leadři jednotlivých skupin, byli do pavouka play off nasazeni zcela automaticky až do 2. kola, takže se jim dostalo krátké pauzy na odpočinek. Mezitím se bedlivě sledovaly zápasy ostatních postupujících týmů na 2. a 3. místě. Xstream Ballers nastoupili na Pocemkamdeš a výsledkem 12 : 4 je poslali "domů". Druhý zápas Uzun Arac versus Bombito již probíhal ve vyrovnanějším tempu, nicméně druzí jmenovaní porazili Uzuny 9 : 5.

První semifinálový zápas musel být pro diváky velmi atraktivním. Potkali se v něm nasazení Usurpátors a staří známí Xstream Ballers. Oba týmy se z turnajů hodně dobře znají, vědí, co od druhého mohou očekávat, a tak byl k vidění fantastický match, který skončil úspěchem pro červené Usurpátors ve složení Kubík, Váca, Jenda a Jaky. V tomhle zápase se dlouho prodlužovalo, protože nikdo dle nových pravidel nedokázal vyhrát o 2 body. Zápas ukončil až trojkovou střelou Kubík a Usurpátors se tak mohli radovat.

Usurpátors : Xstream Ballers 14 : 12

Bombito proti Creeping fat. Druhé semifinále, druhý vyrovnaný špíl. Domácí Creeping fat, kteří se rozehráli již na turnaji v Děčíně, využili výhodu jim domácího prostředí a zvítězili o pouhé 2 bodíky.

Bombito : Creeping fat 7 : 9

A tak bylo o finálových soupeřích rozhodnuto. Souběžně s finálkem ale diváci mohli sledovat zápas o 3. flek Xstream Ballers proti Bombitu, ve kterém byla úspěšnější partička Xstream.

Tenhle streetball, to není jen tak pro žádné frajery. Chce to taktiku, tvrdý trénink, poctivou práci a sílu týmu s velkým "T". A tak si kluci s Usurpátors, kteří se již pár let pohybují na vrcholu české streetballové scény, vydřeli další triumf. Nutno podotknout, že určitě hráli i za svého zraněného kámoše Mišáka. Toto utkání bylo ukončeno ještě před časovým limitem (opět viz nová pravidla) a stal se jakousi trojkařskou událostí, kdy hráči v červeném trefili snad všechny střelecké pokusy za tři body. Creeping fat ale nemůžeme upřít nic. Tihle sympoši zcela jistě zabodují i na finálovém turnaji v Letňanech a opět dokážou, že jejich výkony mají stoupající tendenci. Je to tak, pánové?

Usurpátors : Creeping fat 15 : 4

Konečné pořadí "Muži":

1. místo Usurpátors
2. místo Creeping fat
3. místo Xstream Ballers

Tyto týmy automaticky postupují do celostátního finále, které se koná 19. června v Praze u OC Letňany. O dalších postupujích bude rozhodnuto v dostatečném předstihu s následným avízem kapitánům.

Naši mladí junioři rozhodně nemusí být zklamaní z toho, že se název jejich týmu objevil v této kategorii zcela osamocen. Naopak! Miňonky dostali možnost zahrát si proti chlapům - dospělákům a svými výkony rozhodně nezaostali za ostatními. Každá zkušenost je k něčemu dobrá a tohle byla dobrá škola. A navíc, stali se automatickými vítězi ve své kategorii, tak co víc si přát...

Konečné pořadí "Junioři":

1. místo Miňonky

Automatický postup do pražského finále.

Jak tomu tak na turnajích Streetball mania bývá, zase proběhlo několik individuálních soutěží. Začněme královskou disciplínou ve střelbě trojek, kde se žezla ze všech přihlášených ujal Radek Filipi a.k.a. Masta. Congrats, Ráďo! Na druhém místě umístil Jenda Štěpánek, třetí místo vystřílel Roman Kutěj.

1. místo 3pt Shoot Out Masta

Slam Dunk Battle - ano, další z našich pravidelných competition. Tentokrát se asi všem tajil dech, protože smečování stálo rozhodně za to. Matýsek hned svým prvním pokusem v podstatě vyhrál a jeho smečí s prohozením pod nohou ukázal, kdo je tady Slam Dunk King. Pozadu nezůstal ani Honzík Veselka, 360ka s přehozením míče z levé do pravé ruky, good job! A samozřejmě další skvělé letecké výkony... Porota rozhodla následovně: 3. flek Filip Balcárek, 2. místo Honzík Veselka a 1. místo po minulém lokálním kole obhájil znovu Matýsek junior!

1. místo Slam Dunk Battle Matýsek

Nezaháleli jsme ani v organizaci soutěže jeden na jednoho, čili 1 on 1. Tam se z přihlášených nejvíce prosadil Jéža z karlovarského týmu Creeping fat, který si ve finále zahrál proti Vélovi juniorovi.

1. místo 1 on 1 Jéža

Další kolo skutečně za námi? Je tomu opravdu tak. Teď se soustředíme na Ostravu, která nás čeká a nemine již víkend následující - 12. června. A pozor, tentokrát ne v sobotu, ale v neděli, tak ať se nepomýlíte! Letos se nám hraje dobře, tak Ostravo nezahálej a přihlašuj se právě teď na našem webu. See ya there!

autor:Česká streetballová federace

foto [21]| komentáře [1]|

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS