Celostátní finále Českého poháru ve streetballu Praha

U-SUR-PÁ-TORS!!!

20.06. 22:07:01 Neděle 19. června se nesla ve znamení streetballu. Jakpak by taky ne, když se na parkovišti u obchoďáku OC Letňany konalo celostátní finále, které je tradičním vyvrcholením Českého poháru ve streetballu. Děčín, Karlovy Vary a Praha - to jsou města, ve kterých proběhla lokální kola a včerejškem se pak nesl jeden velký otázník za větou "Kdo pojede letos do Moskvy?". Streetball mania zná odpověď a bude ji s Tebou sharovat...

Než se dostaneme k očekávané odpovědi, projeďme si jednotlivé kategorie. Naše nejmladší naděje, které bojovaly v kategorii "10 - 13 let", dorazily do Letňan v krapet zredukovaném počtu. To však neměnilo nic na tom, že si podle letošního hesla "zahraješ si víc" pošpílovaly ve skupině o čtyřech týmech (Trampoline power, holky Šmoulinky, Šílení maniaci a josefovští Cracked Rubbers). Nejvyrovnanějším zápasem bylo v podstatě předčasné finále mezi Trampoline power a Šílenými maniaky, kteří podlehli "hopsálkům" těsně 7 : 9. Těmto malým bojovníkům bychom chtěli obzvláště poděkovat, protože se se svou energií a obdivuhodným zápalem stali nedílnou součástí atmosféry turnaje. Není pak nic hezčího než vidět radost v dětských očích...

Konečné pořadí "10 - 13 let":


1. místo Trampoline power
2. místo Šílení maniaci
3. místo Šmoulinky


"Junioři", to jsou taky jiní cápci. Zdravá streetballová dravost a sebevědomí hráčů dělá z této kategorie také atraktivní show k podívání. Tahle maskulinní otrkávačka je dobrým přechodem mezi dorosteneckou a dospěláckou kategorií, ve které rozhodně stejně jako v chlapech náboj nechybí a v neděli ani nechyběl. Z pozvaných týmů se dostavili Z toho ven, Miňonky, Čongo Bongo, Bomarero a Nejsme k jídlu (skupina A) a Ťuťu ňuňu, Chiquita, Gee Boys, BLS a Mrožostroj (skupina B). Stejně jako špunti si tihle kluci zahráli v rámci skupiny. Bohužel tým Chiquita párkrát uklouznul na šlupce od banánu, takže kvůli zranění hráčů odehrál skupinu mimo pořadí.

Do následného play off postoupil tým na první a druhém místě. Vítěz skupiny A Čongo Bongo šel na druhého ze skupiny B BLS, druhou zápasovou dvojicí byli Z toho ven a Ťuťu ňuňu. Výsledky obou semifinálek zde:

Čongo Bongo : BLS 8 : 6
Z toho ven : Ťuťu ňuňu 8 : 6

Jak kdyby se kluci výsledkově domluvili. Finálová dvojka tedy více než jasná. Zbýval nám ale zápas o třetí místo, kdy radovat se mohli Z toho ven.

Z toho ven : BLS 8 : 5

Finálový zápas poté probíhal bez jakýchkoliv komplikací. Pěkné čisté finále skončilo rozdílem pěti bodů na kontě vítězných Ťuťu ňuňu.

Čongo Bongo : Ťuťu ňuňu 8 : 13

Konečné pořadí "Junioři":

1. místo Ťuťu ňuňu
2. místo Čongo Bongo
3. místo Z toho ven


Holky k nám zavítaly v počtu šesti týmů, konkrétně Economists, Hradecká čísla, Lepší už to nebude, Rachna kachna, Jako holky a Wild beasts. S holkama je vždycky všechno na pohodu a tomu tak bylo i v neděli. Po domluvě s hlavním rozhodčím Romčou a.k.a. Mr. Pavoukem si hodily systém skupiny, ze kterého po všech odehraných zápasech vzniklo konečné pořadí. První místo vyplynulo naprosto jasně, protože vítězný tým ani jednou neprohrál, ale o zbývajících flecích na bedně muselo být rozhodnuto minitabulkou mezi týmy Hradecká čísla, Lepší už to nebude a Wild beast, neboť ty měly v závěru shodně po osmi bodech. A jak to teda dopadlo? No ano, Economists hravě obhájily...

Konečné pořadí "Ženy":

1. místo Economists
2. místo Wild beasts
3. místo Hradecká čísla


Pokračování měly také individuální soutěže. Jen Ti nejlepší se mohli zúčastnit nedělních zápasů jeden na jednoho aneb 1 on 1. Tady se chytil Vítek Fiala, David Ryska, Jéža, Honzík Široký a dobíhavší Véla. Zahrál si spravedlivě každý s každým a jelikož byli kluci už od oběda v provozním režimu, hrálo se "jen" minutu. Ale ta stačila k tomu, aby v některých utkáních došlo k náhlým zvratům. Všem jednotlivcům patří uznání a respekt, vítěz ale může být jenom jeden. Gratulujeme, Honzíku!

1 on 1

1. místo Honzík Široký
2. místo Véla
3. místo Vítek


Své skalní příznivce si našla i střelecká soutěž 3pt Shoot Out. V ní se objevil pozvaný Dusík, Čendič a Mastič, Dave, Andy a mladičká Lůca. Škoda jen, že MC Kajag musel několikrát neúspěšně vyvolávat sobotní vítězku pražského kola, která všem natrhla mírně řečeno zadek a z celkových 15ti pokusů úšpěšně zaskórovala s výrazem v tváři "A co jako?!" 11krát. Nepřišla a tak dala šanci hlavně chlapům.:)

3pt Shoot Out

1. místo Masta
2. místo Dusík
3. místo Dave


Nejvíce očekávanou competition byl však Slam Dunk Contest, který jsme v letech minulých úspěšně pořádali na střeše obchodního centra Chodov. Letošní battle však neztratil na své atraktivitě a lesku. Kolem centrálního kurtu se tísnil dav jumpů chtivých fanoušků a snad každý tam měl svého favorita. Účast byla vskutku exkluzivní. Borci byli nalosováni do tří skupin takto:

Skupina 1: Honza, Al Capone, Choty
Skupina 2: Dalibor Fait, Zavka, Lamík, Filip Balcárek
Skupina 3: Scotty, Honzík Veselka, Honza Krček

Atmosféra gradovala s každým skokem a s každým vyhecovaným slovem MC. Rozvášněný dav tak tlačil kluky k naprosto triumfálním výkonům a několikačlenná porota to rozhodně neměla jednoduché. Do závěrečného finálového kola však mohla pustit jen tři nejlepší. Těmi se nakonec stal Al Capone (27 bodů), který naprosto těsně porazil Honzu, Lamík, který obdobně až po dalších dvou dodatečných kolech přeskákal Zavku, a trio doplnil Honzík Veselka, který měl v podstatě jasno už po svém prvním pokusu, kdy si vysloužil plný počet bodů.

Al Capone, obhájce loňského titulu, Lamík, držitel jednoho z minulých titulů a majitel skútru, věcné ceny, a Honzík Veselka, nováček ve Slam Dunku Contestu, avšak tvář zcela známá. Kdo z téhle partičky bezva kluků si dá polet do Moskvy? Kdo z těchto dunkerů bude reprezentovat Českou republiku v Moskvě? Jedna smeč krutější než druhá, jakoby každý z nich volal "Já to budu!".

Ve finále to Honzík Veselka zase naprosto zabil svým prvním pokusem. Plnej počet. A co na to Al Capone a Lamík? Prvně jmenovaný dlouho neotálej s odpovědí a poslal tam zase něco, co nikdo nechápal. Plnej počet. Lamík chtěl v druhém kole poslat klukům a přihlížejícím diváků taky nějakou kruťárnu, míč však do obroučky nedotlačil a tak bohužel nebyl bodován. Finálový duel byl napínavý od začátku do konce. O vítězi rozhodoval v závěru jeden jediný bod!!! A kdo že teda si zajede na otočku do Ruska?


Slam Dunk Contest

1. místo Honzík Veselka
2. místo Al Capone
3. místo Lamík


Kategori "Muži" rozdělená do čtyř skupin a narvaná kvalitou k prasknutí. Do play off postupují první dva. Vznikla nám tak silná osmička sestávají z těchto týmů: Kuřátka, Terminátoři, Uzun Arac, S.P.S., Xstream Ballers, Triple Trouble, Street Dogs a Usupátors. Oba semifinálové zápasy byly naprosto fantastické. S.P.S. porazili po vyrovnaném boji v základní hrací době Terminátory a Usurpátors se potrápili s Triple Trouble.

Terminátoři : S.P.S. 7 : 5
Triple Trouble : Usurpátors 5 : 9

Zápas o třetí místo patřil tedy Terminátorům a Triple Trouple. Vstříc bedně pak nakoneč vyšli Terminátoři.

Terminátoři : Triple Trouble 12 : 6

Všichni se pak lehce před šestou hodinou večerní sešli u centrálu. Vybaveni nástroji k fandění a hlavně naladěnými hlasivkami vytvořili naprosto pekelnou atmosféru finále. Usurpátors i S.P.S., obě skvadry chtěly vyhrát. Pro loňské obhájce titulu byli S.P.S. papírově nejtěžším soupeřem. Jak bylo vidět i na hře, taktika červených byla více než jasná: ubránit Ondru Starostu. To se Vácovým a Víťákovým zdvojováním podařilo a přidáme-li k tomu úspěšnou ofenzivu (počáteční útočnou iniciativu Kubika, "mozka" týmu, Jakyho nájezdy a úspěšné trojky), neměli už Usurpátors k Moskvě daleko. Kluci z S.P.S. byli velice kvalitním oponentem s fantastickým potenciálem, který však Usurpátors v závěru nedělního dne eliminovali.

S.P.S. : Usurpátors 6 : 10

Konečné pořadí "Muži":

1. místo Usurpátors
2. místo S.P.S.
3. místo Terminátoři


Dík S.P.S. a dík Usurpátors za finále takové, jak má být! Nemálo fanouškům (nebo i samotným hráčům?:)) se pak zaleskly slzičky v očích. Usurpátors si pak mohli v klidu vychutnat křehkou předávačku na stupních vítězů a následný mejdan v KFC, kde si konečně oddechla i Mišákova nateklá noha. "Naše hra je založená na kombinaci a každej zná svou roli. To stačí." řekl Streetball manii Mišák, momentálně zraněný člen vítězů. A jak by řekl "brain" Kuba Hnátek, poprvé je to náhoda, podruhé už je to dobrý a potřetí je to na legendy...:)

Obrazem si můžete vychutnat fotogalerii Kuby Nedbala.

Další report od redaktorky Erasport.cz Hanky Chvojkové můžete číst zde:

http://micove-hry.erasport.cz/c-10787-cesky-pohar-ve-streetballu-vitezem-tym-usurpators.html

 

 

autor:Česká streetballová federace

foto [67]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS