Labský streetballový pohár 2014

Deštivé streetballové hrátky v Děčíně

21.05. 23:42:07 Tenkrát bylo stejně jako letos, počasí opět "nezklamalo". Tenkrát to bylo poprvé, v sobotu po devatenácté. Tenkrát se psal rok 1996. A letošek byl ve znamení předpremiéry bouřlivé streetballové oslavy.

Vážně, počasí bylo jako přes kopírák v roce 1996 i v sobotu 17. května, kdy se konal již 19. ročník tradičního Labského streetballového poháru, jednoho z turnajů Českého streetballového poháru. Tahle předpremiéra s číslem 19 byla avizovaná hodně dopředu, takže kdo dojel a došel, nemohl litovat. Jelikož hrajeme za každého počasí, uměli jsme si poradit i s tímhle nečasem. Kvůli dešti jsme demontovali v rámci bezpečnosti hráčů a hráček barvami hýřící plastové povrchy z centrálních kurtů a hráči s diváky na chvíli nalezli útočiště před intenzivními kapkami deště v průchodu městské knihovny.

Ještě že máme našeho MC Kajaga, který má známosti. Po úspěšném vyvolávání slunečního svitu se mu odpoledne konečně  podařilo strejdu tam nahoře přemluvit a přestalo pršet. A tak nic nebránilo tomu, aby se okolí kurtů a přilehlá tribuna naplnila diváky a aktivními fanoušky. Old school streetballový turnaj, jedinečná atmosféra - to jde ruku v ruce a bylo to skutečně tak. Bylo vidět, že si hráči turnaj opravdu užívají i přes to, že tentokrát nedošlo na kýženou opalovačku.

Během oficiálního zahájení při společném focení došlo k jednomu nečekanému, až dojemnému překvápku. Během děkovačky jménem všech hráčů z úst výmluvného Kajaka předali zástupci BK Děčín Alena Volrábová a generální manažer Lukáš Houser panu Igoru Bayerovi, hrdému organizátorovi Labského poháru a prezidentovi České streetballové federace, sladký dort s basketbalovým motivem. Šlo o poděkování za rozvoj streetballu v naší zemi ve středu Evropy, kterého si pan Bayer, potažmo celá Streetball mania hodně váží. Prostě je to špica, protože jsme tady s Vámi neuvěřitelných 19 let!!! Dort se na kurtech dlouho neohřál, hráči si skvěle pochutnali.

Devatenáct let je pořádně dlouhá doba, a tak jsme i my pro příští rok nachystali jednu novinku. Ti, co s námi v roce 1996 začínali, si příští rok budou moci zahrát v kategorii veteránů. No není to pecka?

I nová trička z dílny MUDr. Hájka sklidila velký ohlas. Věříme, že holčička s chlapečkem budou i nadále zalévat svou kytičku symbolizující rozkvět našeho malého sportu.

A teď k samotnému turnaji. Hlavně díky rozmarům sobotního jarního počasů dorazila k parkovišti u Atlantiku ne 36 přihlášených týmů, ale jen 25. Protože se jednalo o právě o zdravé jádro, vytvořila tahle streetballová cházka fantastickou atmosféru. Zkrátka streetball je v Děčíně jako doma a ani letos nezůstal opomenut pan podběrák, který zůstal v celodenní permanenci pro výlov míčů v řece. 

Mc Kajak uvedl všechny do varu a při Slam Dunku vytvořil okolo kurtu pořádný kotel, který byl, stejně tak jako odborná porota, nejvíce nadšen výkony letce Lamíka.

Slam Dunk Contest
1. místo: Lamík

Obdobná atmosféra panovala i při finále střelecké soutěže 3pt Shoot out, kde se z vítězství mohla radovat tentokrát zástupkyně něžného pohlaví Týna, která slušně přejela zúčastnivší se chlapské osazenstvo.

3pt Shoot out
1. místo: Týna

V poslední indy vindy soutěži pak dominovali dva borci, kluci Matyáš Korytiák a Ondřej Kočvara, kteří tentokrát velmi netradičně společnými silami bojovali proti nám již známému Vizourovi.

1 on 1
Sdílené 1. místo: Matyáš Korytiák, Ondřej Kočvara

Kompletní výsledky sobotních klání naleznete na http://streetball-mania.cz/index.php?call=vysledkovy-servis.  V nejsledovanější kategorii mužů si pohár pro vítěze odnesl tým No a co? 2, kterému tak srdečně gratulujeme. Všichni hráči na medailových pozicích si pak rozdělili avizované prize money.

Muži Over 18
1. místo: No a co? 2
2. místo: Vimr dal koš
3. místo: No a co?

V rámci exhibicí se představili Her Majesty se svým streetdance (www.hermajesty.cz) a minižáci BK pod taktovkou kapitána děčínského ligového týmu Jakuba Houšky (www.bkdecin.cz). A před vyhlašováním vítězů zaspívala svou píseň Monika Pavlačková.

Se závěrem podrobného reportu bychom Vás rádi pozvali na další kolo Českého streetballového poháru, které se  odehraje v Plzni v neděli 15.6. a následně se můžete těšit na Prahu, kde se potkáme 21.6., ve finále pak 22.6. Uznejte sami, že se rozhodně máte ještě na co těšit.

My se teda těšíme...

autor:Česká streetballová federace

foto [56]| komentáře [1]|

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS