Příští rok už 20 let spolu!

PFF 2015

24.12. 00:30:04 "Myslím, že již v tuto dobu mohu zhodnotit, že za sebou máme velice úspěšnou streetballovou sezónu, byť před sebou máme ještě poslední letošní akci. Indoorový turnaj Severskou bitvu, který se odehraje v sobotu 27.12. v Ústí nad Labem organizovaný týmem Rumoborců..."

Pod taktovkou České streetballové federace jsme letos uspořádali tradiční Český streetballový pohár (14. ročník), Pražskou streetballovou ligu (10. ročník) a Pražský mezinárodní streetballový pohár (12. ročník, nejstarší pravidelně konaný mezinárodní turnaj v Evropě). Mám radost z rozvoje streetballu, rozšiřují se řady pořadatelů a každým rokem přibývá celá řada turnajů. Kromě našich turnajů jsme podpořili nebo spoluorganizovali mnoho dalších turnajů – Dark Trophy, Memoriál mistra Jana Husa, Streetball Challenge Plzeň, Sportovní olympiádu ZŠ v Děčíně, Turnaj pro ZŠ Prahy 4, Severskou bitvu, Rehasport streetball games, Ostravská streetbalová liga a další. 

Streetball mania v roce 2015 oslaví neuvěřitelně kulaté 20. narozeniny! S odstupem času mě baví pozorovat streetballový vývoj v ČR rok po roce. Sami jsme prošlapávali streetballovou cestičku krok za krokem. Spojil jsem svůj život pevně se stretballem, a když se ohlédnu, těch skoro 20 let bylo díky streetballu opravdu pestrých, a už teď se moc těším na další ročníky.

Jdeme svou vlastní cestou. Nikdo z našeho týmu není placený funkcionář, streetballu se věnujeme protože chceme a jde nám o tento sport. Všichni děláme to, co nás baví a naplňuje a to je přece skvělé! Máme svá zaměstnání a streetballu věnujeme nejen svůj volný čas, tj. večery, víkendy... Streetball nevnímám jen jako sport, ale jako kulturu a životní styl.

Hodnocení uplynulého roku se týká také projektu Streetball mania do ulic, kdy jsem před pár lety začal realizovat své dlouhodobé přání. Někdo sází stromy, já sázím streetballové koše ve městech pro širokou veřejnost – Praha, Děčín, Jaroměr, Česká Třebová, Krupka a čeká nás Ostrava. Má vize je dát společnosti něco dobrého, pomoct najít cestu ke sportu. Jde o nákladnou záležitost jak finančně, tak časově... Lidi, ale ten pocit, když po nějaké době jdete okolo hřiště a vidíte mládež nebo celou rodinu jak mydlí streetball, to je skvělé, to je naše cesta. Tento projekt není financovaný státem, ani žádným z projektů EU, ale našimi partnery.

Koš č. 18 jsme na jaře umístili v Dětském domově v Krupce a mou jedinou podmínkou bylo, aby se děti podílely na jeho instalaci a koš byl za asistence ligových hráčů BK Děčín slavnostně uveden do provozu. V roce 2015 budeme vzhledem k velkému zájmu instalovat koše do dalších Dětských domovů. Dětem z Krupky jsme také darovali zážitek. Pozvali jsme je na Labský streetballový pohár do Děčína a uhradili jim dopravu. Děti uchvátil nejen streetball, ale také náš famózní Mc Kajak. Tohle mne vážně baví, budu v tom určitě pokračovat a s dětmi se uvidíme i v roce 2015. Dětem a mládeži se věnujeme od svého prvního turnaje v roce 1996.

A pozor do Ostravy na podzim odjely další dva streetballové koše, č. 19 a 20. Ano, na jaře 2015, až pomine „zima“, bude zabudován jubilejní 20. koš Streetball mania. Příští rok bude prostě plný jubileí!

V květnu nás však čeká to NEJ, 20. ročník nejstaršího streetballového turnaje v ČR - Labského streetballového poháru v Děčíně, mecce basketbalu a streetballu, kde to všechno začalo. Půjde opět o jeden z turnajů Českého streetballového poháru (15. ročník! Máme tady další jubileum!). 

Všem Vám přeji za celou Českou streetbalovou federaci a Streetball manii v příštím roce dokonalé zdraví, pohodu, hojnost streetu, všeho dobrého a okolo sebe co nejvíce dobrých lidí, kvalitních hráčů i protihráčů a ať se příští rok společně sejdeme na turnajích. 

Děkuji všem, kteří se podílejí na projektu Streetball mania, všichni jste důležití a skvělí.

 

 Igor Bayer

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS