Finále Českého streetballového poháru 2018

Plnoletost jsme oslavili s velkou grácií!

Finálovej mač mužský kategorie na Čerňáku.

Finálovej mač mužský kategorie na Čerňáku.

29.06. 20:08:14 V neděli 10. června 2018 vyvrcholil na střeše parkoviště Centra Černý Most v Praze VELKÝM finále osmnáctej ročník Českého streetballového poháru. Co se odehrávalo za i před jeho kulisami? Jaký byly dovednostní soutěže a kolik týmů bojovalo o titul mistra České republiky? Víc už čti v reportáži přímo z místa činu...

Od samýho rána zase na střechu nákupáku, kde se hrálo, pálilo slunce jako o závod a vypadalo to, že stejně jako při sobotním pražském kvalifikačním kole bude sprcha v neustálý permanenci a stín tím nejvyhledávanějším pláckem. Avšak... o tom až na dalších řádcích...

Týmy se už po desátý hodině začaly scházet u stanu Streetball manie – celkově jich na finále dorazilo necelých 80 a byl to opravdovej cvrkot! Po slavnostním zahájení a hromadným focení byl odšpuntovanej samotnej turnaj, v němž oproti kvalifikačním kolům byly znát emoce od prvních zápasů. Lákadlo stát se tuzemským mistrem bylo prostě hodně silný!

PS: Pouze den před GRANDIÓZNÍM finále obdržel ještě před vypuknutím pražského kvalifikačního kola nádherný dort prezident České streetballové federace, Ing. Igor Bayer, jenž 9. června oslavil své narozeniny s hráči přímo na kurtu. Dodatečně ještě jednou přejeme všechno nejlepší!

Po sedmi odehranejch kolech čekala na přítomný oblíbená dovednostní soutěž ve smečování. Nejlepší kousky podle hlasování poroty předvedl stejně jako při pražském kole Dan Zach, jenž tak usednul na smečařskej trůn a my už teď s napětím očekáváme, jakou show předvede v polovině července na mezinárodním turnaji, kam se probojoval i se svým týmem. Trojkařský klání opanovala zástupkyně opačnýho pohlaví Káťa Kozumplíková, která ve finále prohnala síťkou osm přesných tref!

Před třetí odpoledne sluníčko ustoupilo a na scénu se poprvý dostal déšť. Přeháněk se prohnalo hned několik a po nich se pokračovalo v posledních finálovejch kolech. Klobouk dolů před všema, že jste se nikam nerozutekli, ani do nitra nákupního centra, ale pod střechou jste čekali, než se začne znova hrát. Velkej klobouček před Váma všema! Ještě k tomu když i poslední 15. kolo se hrálo za prudkýho lijáku, prostě neskutečný, co jste letos ukázali...

Tuhý bitvy se odehrávaly ve všech kategoriích a atmosféru šponovaly do ještě galaktičtějších rozměrů svým freestyle rapem moderátor Mc Kajak i mícháním top muziky DJ Deckster.

Ceny nejlepším mančaftům i jednotlivcům za dovednostní soutěže byly právě kvůli počasí netradičně předávány uvnitř Centra Černý Most a někteří si ho okořenili třeba tím, že si pro placky, korunky a další ceny přijeli na jezdících konících. Když bejt na koni, tak pořádně!

Tři nejlepší týmy z kategorie mužů si navíc zajistily postup na nejstarší mezinárodní evropský streetballový turnaj, Prague International Streetball Cup 2018, jenž se bude hrát o víkendu 14. a 15. července na pravém břehu Vltavy před Rudolfinem z důvodu probíhajících stavebních prací na Václavském náměstí, kde se odehrálo dosavadních 15 ročníků.

Každopádně bude turnaj dalším vyvrcholením celý letošní sezony a konfrontací českého a zahraničního streetballu, tak koukejte dorazit a podpořit naše borce!

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS