Prague International Streetball Cup 2018

Vrchol sezony už doslova buší na dveře!

Momentka z loňskýho ročníku mezinárodního turnaje.

Momentka z loňskýho ročníku mezinárodního turnaje.

03.07. 10:31:02 Český streetballový pohár i Pražská streetballová liga už letos daly sezoně vale. Ne všem z poháru i PSLka však streetová sezona skončila – ti nejlepší se zúčastní o víkendu 14. a 15. července 2018 nejstaršího mezinárodního evropského streetballového turnaje, jenž letos poprvý v historii mění místo, kde se bude hrát!

Jak už jsme avizovali v předchozím článku, letos prvně za 16 let konání tohoto turnaje se nebude hrát na tradičním místě, jímž bylo až do letoška Václavské náměstí – Můstek, ale turnaj se přesunul kvůli stavebním pracem na náměstí Jana Palacha před Rudolfinum, odkud je nádhernej výhled třeba na Pražský hrad.

Do mezinárodní konfrontace se probojovalo pět elitních českých týmů (vítěz Labského streetballového poháru, nejlepší tým Pražské streetballové ligy a tři nejúspěšnější z finále Českého streetballového poháru), který vyzvou šest zahraničních celků. A na jednu českou družinu čeká letos divoká karta! Jednotlivý mančafty Ti budeme postupně představovat... I letos se bude hrát i o vytuněný finanční bonusy!

Týmový prize money:
1. místo: 2000 eur
2. místo: 1000 eur
3. místo: 500 eur

Vloni se navíc poprvý smečovalo o finanční bonus 500 „éček“ - a letos tomu nebude jinak! Loňskou leteckou show ozdobil tandem Arek „Aro“ Przybylski – Ivars Rihards Žvigurs, kterej rozburácel celej Václavák a po vzájemný dohodě si výhru rozdělil. Bude se i letos u Rudolfina lítat jako v kultovní Arabele, i když bez kufru? A dokáže uspět tuzemskej mistr Čech z „Čerňáku“ Dan Zach? Nechme se překvapit!

Turnaj bude odšpuntován v sobotu i v neděli v totožným čase, a to ve 14:00 - hrát se bude na jednom centrálním kurtu a jeden bude sloužit k rozcvičení.

Prezentace týmů bude po oba dva dny probíhat od 12:30 do 13:30, oficiální zahájení proběhne ve 13:45.

Týmy budou v sobotu rozlosovány do čtyř skupin (A, B, C, D), takže v každý z nich budou hrát tři družstva. Vítězové skupin postoupí automaticky do nedělních čtvrtfinále, o čtyři další postupový místa si to ještě v sobotu mezi sebou rozdají týmy na druhých a třetích příčkách ve skupinách.

V sobotu se tedy bude hrát dohromady 16 kol bez dovednostních soutěží.

Nedělní bitvy odstartujou čtvrtfinálovými špíly osmi nejlepších, z nichž do semifinále postoupí vítězové duelů. Ve dvou semifinálových kláních se následně utkají čtyři top družstva, z nichž vítězové postoupí do finále a poražení budou bojovat o bronz. Nedělní program čítá dohromady osm kol a taky dovednostní soutěže ve smečování (Slam Dunk Battle for Europe) a trojkách (3pt Shootout for Europe).

Hrací doba jednoho zápasu bude tradičně 10 minut.

Facebookovou pozvánku na turnaj najdeš ZDE. Jestli Ti náhodou unikl sestřih z Prague International Streetball Cupu 2017, zhlídnout ho můžeš na našem YouTube kanálu TADY.

Už máš v diáři, kalendáři nebo třeba na papíře v peněžence poznamenám termín 14. a 15. červenec? Pokud ne, šup to napravit, abys o tenhle vymazlenej mezinárodní turnaj nepřišel. Pojď to s náma roztočit na plný obrátky!

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS