Za oponou finále Českého streetballového poháru 2018

D-Zach o triumfu, dunku přes šest lidí či odchodu do Ameriky

Dan při jedný ze svejch finálovejch smečí.

Dan při jedný ze svejch finálovejch smečí.

28.08. 10:26:50 VELKÝ finále Českého streetballového poháru 2018 nabídlo zápolení top borců ve smečích. Slam Dunk Contest byl i letos nabitej skvělejma borcema, z nichž nejlíp se prezentoval a na smečařskej Olymp vystoupal Dan Zach. S ním jsme si povídali nejen přímo o jeho show na střeše Centra Černý Most, ale zmínil se i o svý americký výzvě a touze uspět za velkou louží či chystající se show u Rudolfina!

Dane, jak chutná vítězství ve Slam Dunk Contestu ve finále Českého streetballového poháru 2018? (interview bylo tvořeno krátce po skončení smečařskýho finále, pozn.).
Popravdě, trošku jsem se bál, že neprojdu prvním kolem. Třistašedesátka se mi nepovedla, ačkoliv je to jeden z mejch častejch dunků. Pak jsem zvolil jinej kousek, myslím, že dobrej, ale dostal jsem jen 16 bodů, tak sedím a říkám si: ty vole, to je v háji, nepostoupím. (rozesměje se) Ale postoupil jsem a pak už to bylo podle plánu.

Včera po výhře v pražském kole jsi říkal, že si připravíš něco extra. Která z Tvejch smečí to byla?
Byla to ta přes čtyři holky, to byla novinka. A včera jsem přeskočil čtyři lidi, dneska šest, tak doufám, že to mluvilo za vše. (usměje se)

Se svým představením tedy u Tebe převládá evidentně spokojenost.
Víceméně ano. Rád bych těch šest lidí přeskočil na první pokus. Zakládám si na tom, že chci přijít, udělat to krásný, čistě a dynamicky. Nechci, aby to vypadalo, že to zkouším a náhodou to dám. To bych rád změnil, ale jinak spokojenost.

Ceníš si dnešního finálovýho triumfu ještě víc než toho včerejšího v rámci kvalifikačního kola?
Určitě ano. Znamená to víc, na papíře je to určitě hodnotnější. Ale včera se mi to líbilo víc kvůli konkurenci. Dneska Lamíka bolel kotník, takže asi nepředvedl svůj standard. Ale bavilo mě to dneska i včera, super akce!

Zaslechl jsem, že se s prezidentem České streetballové federace, Ing. Igorem Bayerem, bavíte o vrcholu sezony Prague International Streetball Cupu. Znamená to, že se na Tvou show můžeme těšit i na mezinárodním turnaji?
Určitě! Teď už o tom vím. Připravuju se na Ameriku, jdu hrát basketbal do NCAA, ale předtím to ještě stihnu. Zastavím se a udělám tam pořádnou show!

Nevím, jestli jsi viděl sestřih ze smečí z tohohle turnaje z loňska, ale soutěž měla opravdu vejšku a neskutečný grády. Tam už to bude zase trochu jiná liga...
Je to tam šílený, viděl jsem záběry z loňska. Jezdí tam kluci, který už nehrajou basket, ale jenom smečujou. To já bohužel nejsem, ale budu se jim snažit vyrovnat a co nejlíp Česko reprezentovat. A ukázat nějakou českou kvalitu...

Atmosféra byla dneska při smečích výborná, dorazilo opravdu hodně lidí. Taky se Ti tahle kulisa zamlouvala?
Líbila se mi, bylo to v tomhle ohledu lepší než včera. Je to tím, že je to celostátní finále, bylo tady víc lidí. Rád si z toho udělám show, rád si lidi vyhecuju. Bylo to skvělý a super zážitek!

Jak se Vám zatím daří s týmem Dirty Cooking? Věříš, že byste mohli skončit na bedně a na Prague International Streetball Cup 2018 se kvalifikovat i jako tým? (sice s týmem Dirty Cooking obsadil druhou postupovou příčku, ale u Rudolfina se kvůli marodce jeho celek nakonec nepředstavil).
Samozřejmě, vždycky se snažím mířit co nejvýš, ať už týmově, tak i individuálně. První zápas nám nesedl. Pokusíme se to vylepšit a zlomit to. A támhle už jdu hrát (usměje se na závěr rozhovoru a odběhne na jeden z kurtů k dalšímu zápasu turnajovýho pavouka...).

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [12]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS