Ohlas Prague International Streetball Cupu 2018

M-Müller: Turnaj jsem si užil na maximum. Odměna byla sladká!

Martin pálí na koš v utkání proti týmu StudioBudza

Martin pálí na koš v utkání proti týmu StudioBudza

06.09. 13:23:11 V týmu Humpolec Bernard sice v letošní sezoně plní roli náhradníka, ale pro Prague International Streetball Cup 2018 ukázal kapitán týmu Ondřej Dygrýn právě na něj. A Martin Müller ho rozhodně nezklamal, protože byl pevnou součástí soukolí, jež šlapalo jako dobře promazanej stroj, potvrdilo roli papírovýho favorita a turnaj u Rudolfina si bez ztráty kytičky jednoznačně podmanilo.

Martine, byl jsi členem týmu Humpolec Bernard, jenž zvítězil na Prague International Streetball Cupu 2018. Jak sis turnaj užil a co Tě na něm nejvíc zaujalo?
Turnaj jsem si užil maximálním způsobem, byl to pro mě jeden z mála turnajů, který jsem letos odehrál, ale zato odměna byla sladká. Turnaj neměl jedinou chybu, organizačně bylo vše zvládnuto na jedničku.

Jaká jsi vlastně před jeho startem měl očekávání? Tušil jsi, do čeho s týmem půjdete?
Měl jsem zvláštní pocit, protože jsme jeli do Prahy v pozici lídra a očekávaného vítěze. A jelikož jsem prozatím náhradníkem týmu Humpolce Bernard, byl jsem lehce v psychickém tlaku. Ale po první výhře psychické napětí opadlo.

Turnaj se hrál poprvé v jeho historii jinde než na Václavském náměstí, v historické části Prahy u Rudolfina. Zamlouvalo se Ti tohle místo i vzhledem k tomu, že po oba dny dorazil velký počet fanoušků?
Na Václavském náměstí jsem neměl tu čest si zahrát, tudíž nemohu porovnat, ale u Rudolfína byla parádní divácká kulisa, která dodala turnaji potřebnou energii – a ta se ještě vyšponovala díky energickému moderátorovi Mc Kajakovi.

Souhlasíš s kapitánem Vašeho týmu Ondrou Dygrýnem, že nejtěžším a nejnepříjemnějším soupeřem v turnaji byl polský celek StudioBudza? A jak hodnotíš kvalitu jak českých, tak i zahraničních týmů účastnících se turnaje?
Určitě souhlasím, StudioBudza byl velmi tvrdý tým, který si nenechal nic líbit, ale chvílemi to nebyly ani hezké zákroky. To k tomu ale patří, já osobně to mám rád. Tady se mohu tzv. „porvat“, což v pětkovým basketbalu dnes už skoro ani není možné. Upřímně si myslím, že české celky byly mnohem basketbalovější než ty zahraniční.

V letošní sezoně patříš společně se zmíněným Ondrou Dygrýnem, Romanem Zachrlou, Ondrou Šiškou, Vladimírem Sismiliechem a Janem Rotreklem k vybrané šestici pro streetballové/3x3 turnaje v barvách Humpolce. Potěšila Tě tahle nominace?
Určitě ano. Už jenom když jsem se dozvěděl, že o mně vůbec kluci nějakým způsobem přemýšlí, mě velmi potěšilo. Okamžitě jsem souhlasil, začal jsem s klukama trénovat a snažit se vnímat a naučit se jejich hru. Být v celku, který je 7. týmem na světě, je čest.

Jaké dosavadní největší úspěchy na tomto poli jsi zapsal? A je šance, že se ještě letos představíš na některém z turnajů Masters, které Humpolec čekají?
Můj největší úspěch byl právě na turnaji Prague International Streetball Cup, kde jsme vybojovali 1. místo. Můj první a dosud taky poslední výlet byl do čínského Nan-jingu, kde jsme absolvovali společně první challenger sezony, ale nakonec jsme měli ve skupině oba dva finalisty, tudíž jsme nepoustoupili ani ze skupiny. Každopádně to byl zážitek něco takového absolvovat a jen doufám, že se mi podaří s klukama objet těch turnajů více a nabrat tak zkušenosti, které hrají velkou roli.

Pětkový basket hraješ v první české lize za Sokol Šlapanice s dalšími dvěma členy Humpolce. V čem Ty osobně vidíš největší rozdíly mezi pětkovým a trojkovým basketem?
Jak už jsem zmínil v odpovědi dříve, tak je to jednoznačně v tvrdosti. Těch faktorů tam je ale samozřejmě mnohem více. Tím, že je to na jeden koš, tak se běhají krátké rychlé sprinty, naopak v pětkovým se dá občas schovat, odpočinout nebo zpomalit, ale to ve 3x3 uděláte třeba jen jednou a může vás to stát výhru.

Právě 3x3 je novým olympijským sportem. Je to pro Tebe velké lákadlo a sen dostat se pod pět kruhů? Jaké vidíš reálné šance se na olympiádu dostat?
Přijde mi to jako něco absolutně nereálného - a taky to tak zatím vnímám. Samozřejmě by to byla ta největší odměna, kterou člověk ve sportu může dosáhnout, ale přes všechna kritéria bude těžké se tam dostat. Nicméně budeme o to bojovat všemi silami.

Máš kromě olympiády i nějaký osobní cíl či vizi, čeho bys rád v budoucnu v trojkovém basketu dosáhl?
Chtěl bych se stát stabilní oporou týmu, který bude úspěšný na té nejvyšší úrovni minimálně tak, jako to náš tým ukázal v letošní sezoně.

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [6]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS