Šňůra rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2018

M-Anderle: Cesta za titulem byla těžká. Beru to jako TOP úspěch!

Matěj (uprostřed) po triumfu na Labském poháru ´18

Matěj (uprostřed) po triumfu na Labském poháru ´18

14.09. 20:28:53 Že Vám Galaktičtí kocouři zněli při vyhlašování kategorie Junioři U18 nějak podezřele často na nejvyšším stupínku? Nejde o mylnej dojem, družině okolo kapitána Matěje Anderleho se povedlo kralovat třem pohárovejm zastávkám včetně VELKÝHO finále. Prioritně o finále, ale i o dalších zastávkách a všech jejich zákrutách jsme si s Matějem povídali v obsáhlým interview.

Matěji, tým Galaktičtí kocouři jsi jako kapitán postupně dovedl k výhrám na Labském streetballovém poháru, pražském kole i ve VELKÉM finále Českého streetballového poháru 2018. Tomu se říká opravdovej majstrštyk. Ceníš si s odstupem času ještě o něco víc toho, jak velkejch úspěchů jste dosáhli?
Ano, určitě. Ceníme si toho ještě víc, protože cesta za titulem byla těžká a konečně se nám podařilo celkově zvítězit. Myslím, že to nikdo z nás nečekal.

Stavíš nejvýš triumf v celostátním finále, jenž Vám vynesl titul mistrů České republiky?
Rozhodně, celostátní finále nebylo vůbec jednoduché. Byla velká konkurence, spousta silných týmů a každý zápas se hrál za jiných podmínek. Takže to beru jako TOP!

Pokud bys měl zhodnotit všechny tři turnaje, tak v čem byla jejich specifika, odlišnosti, zajímavosti a kde panovala nejlepší atmosféra? A kterej sis Ty osobně nejvíc užil?
Začal bych atmosférou. Ta byla jednoznačně nejlepší v Děčíně, jak už je známo, hlavně díky fanouškům, spoustě nám známým lidem a podpoře od nich. Odlišnosti? Rozhodně v podmínkách. Jsou velké rozdíly ve hře na nábřeží u Labe a na střeše obchoďáku uprostřed hlavního města.

V Děčíně často fouká vítr a míče padají do řeky, to se Vám v Praze nestane. A který jsem si nejvíc užil? Všechny, ale nejvíce celostátní finále, přece jen jsme se tam stali mistry České republiky.

A kde Ti tedy triumf udělal největší radost? Bylo to v rodným Děčíně?
Jak už jsem řekl, který jsem si nejvíce užil, tak stejně mi největší radost udělalo celostátní finále. Hned po něm bych zařadil rodný Děčín, škoda že se v něm letos sešlo v naší kategorii méně týmů.

Děčín a oranžovej míč, to je takový magický spojení. Labský streetballový pohár je branej za Mekku streetballu. Souhlasíš, že každej rok se jeho kvalita zvyšuje a tohle označení nese plným právem?
Děčín a basket/streetball, to prostě patří k sobě. Každý rok se tu do toho vkládá více energie a novinek, což je super. Zvyšuje se počet týmů a objevuje se více týmů i z ciziny, díky čemu přibývá více a více na kvalitě.

Ty už se turnajů pořádanejch Streetball manií účastníš dlouhý léta. Co Tě na nich nejvíc láká a přitahuje? Proč se na ně rok co rok tak rád vracíš?
Pro nás basketbalisty je streetball nepostradatelnou součástí. Ještě když to máte hned za rohem. Každý rok je jiný, a o to více je lákavé se zúčastnit. Soupeři se mění, a i když jsou někdy stejní, jejich kvalita se zvyšuje.

Jestli jsem dobře počítal, tak příští rok už se s týmem představíte v kategorii mužů. Bude pro Vás třeba i jednou z velkejch motivací šance poprat se o postup na mezinárodní turnaj Prague International Streetball Cup, kde máte šanci potkat top český i zahraniční týmy?
Bohužel ano, ale s tím se nedá nic dělat. Nemůžeme být pořád mladí. Rozhodně to je velká motivace, ale je to těžká cesta. Je tam hodně zkušených týmů, které to už hrají nějaká ta léta a nenechají si to vzít, ještě k tomu od nás nováčků.

Jak vidíš reálnou šanci prosadit se mezi muži hned v první sezoně? Bude to podle Tvýho názoru velkej skok?
Zatím jsem nad tím ještě moc nepřemýšlel, ale myslím, že můžeme překvapit a zaskočit zkušené borce.

Velkej skok? Hodně velkej. V mládežnických kategoriích je to spíše takové oťukávání oproti hlavní kategorii, která je velice fyzická a kontaktní. S tím jsme se zatím ještě nesetkali, i když jsme zažili podobná utkání, ale to se nedá srovnávat. Budeme se na to muset připravit a počítat s tím. Věřím, že šance je. Rozhodně se těším a očekávám spoustu zážitku a zkušeností.

Foto: Jakub Nedbal/Archiv Matěje Anderleho

 

autor:Česká streetballová federace

foto [7]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS