Šňůra rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2018

A-Fecko: Svým nadšením jsme strhli naše spoluhráče

Bojová porada týmu před zápasem ve finále poháru

Bojová porada týmu před zápasem ve finále poháru

19.09. 11:49:07 Vítěznej tým z kategorie U10 smíšené letos přicestoval z východočeskejch Pardubic a kromě finále opanoval i o den dříve pražské kolo poháru. Jméno týmu, Nejkulaťoulinkatější, bylo pikantní pro moderátora Mc Kajaka, jemuž se taky dostalo za jeho show pochvaly. Kromě toho jsme v interview s kapitánem týmu Andrejem Feckem probrali oba turnajový dny, příští streetovej ročník i rozdíly mezi pětkovým a trojkovým basketem.

Andreji, s týmem Nejkulaťoulinkatější se Ti povedlo kralovat kategorii U10 smíšené ve VELKÝM finále Českého streetballového poháru 2018. Je to dosud Tvůj největší sportovní úspěch?
Ve streetballu jde určitě o náš největší úspěch. V loňském roce jsme se zúčastnili streetballového turnaje v Litomyšli a tam jsme v kategorii U10 získali třetí místo. Hlavně jsme ale letos dali dohromady dobrou partu (já, Oliver Zdobinský, Štěpán Valenta a Kuba Kolík), všichni z Pardubic. (usměje se)

Předpokládám, že šlo tedy o premiérovou sezonu Vašeho týmu na našich turnajích. Je výhra o to cennější? A jak obecně uplynulou streetballovou sezonu hodnotíš?
Ano, na turnaji Streetball manie šlo o naši premiéru. Výhry si určitě ceníme. Nicméně o streetballové sezoně se v našem případě úplně mluvit nedá, celý rok trénujeme a hrajeme pětkový basketbal. Streetball je pro nás odměna po sezoně.

Kromě finále jsi s týmem vyhrál i o den dříve pražské kvalifikační pohárové kolo. Který triumf stavíš výš a kterého si víc ceníš?
Určitě si víc ceníme vítězství z finálového kola, protože tam jsme měřili síly se soupeři, kteří postoupili z ostatních kol - a bylo proto náročnější je porazit.

Jak sis oba turnajové dny na střeše Centra Černý Most užil a co říkáš na amosféru, která tam panovala?
Užili jsme si to všichni. My hráči i rodiče. Atmosféra byla skvělá, to jsme nečekali. Navíc jsme dostali já i kluci po zápasech od rodičů volno a taky peníze a mohli jsme jít do nákupního centra. (úsměv)

Pod taktovkou měl pražské kolo i finále poháru kultovní moderátor Mc Kajak. Oslovila Tě jeho show stejně jako ostatní hráče, u nichž je velmi oblíbený?
S moderátorem byla legrace, to se líbilo nám - a rodiče ocenili především jeho schopnost vtipné improvizace na všechny nečekané situace...

Jak Tebe osobně i Tvoje spoluhráče chytl streetball? Baví Tě a bereš ho zároveň jako příjemné zpestření po sezoně, jak jsi naznačil?
Jak už jsem řekl, je to určitě super ukončení sezony. Bavilo nás to, už teď plánujeme další rok a hlavně jsme svým nadšením strhli další naše spoluhráče, takže doufáme, že příští rok nás tam bude z Pardubic víc.

Pojďme na chvilku k pětkovému basketu. Za koho hraješ a už máte za sebou nějaké úspěchy, turnaje či sezonu v soutěži?
Hrajeme všichni za BK Pardubice. Protože jsem s basketem začal už před pár lety (můj bratr hraje také a chodil jsem s ním na tréninky), začínám letos v BK Pardubice už čtvrtou sezonu. Asi největším úspěchem je naše loňské páté místo na mistrovství ČR U11. Věřím, že letos to bude ještě lepší. (usměje se)

Když porovnáš klasický basket se streetballem, tak v čem hledáš největší rozdíly? V rychlosti, tvrdosti či orientaci na menším nebo větším prostoru?
Určitě je to tvrdší hra, je nás na hřišti méně, a proto hrají všichni pořád a naplno. To mi vyhovuje. A baví mě to.

Foto: Jakub Nedbal/Archiv Andreje Fecka

 

autor:Česká streetballová federace

foto [6]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS