Šňůra rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2018

Adam-F: Z finálovýho triumfu jsem byl nadšený!

Adam se svým týmem při vyhlášení vítězů ve finále.

Adam se svým týmem při vyhlášení vítězů ve finále.

14.10. 17:25:46 Kategorii kluků Mini U12 v letošním ročníku Českého streetballového poháru po oba víkendový dny na střeše Centra Černý Most si pro sebe urval jen jedinej tým, a to Džungeráci pod vedením kapitána Adama Fecka. Tahle parta z východu Čech měla dle jeho slov i výraznou podporu v hledišti. Co dalšího Adam o VELKÝM finále prozradil? To už si přečti na následujících řádcích...

Adame, s týmem Džungeráci jsi opanoval VELKÉ finále Českého streetballového poháru 2018. Co jsi na tenhle triumf říkal a jaký se v Tobě po výhře ve finále mísily pocity a dojmy?
Byl jsem nadšený!

Kromě finále jste brali nejcennější kov i na pražském kvalifikačním kole. Považuješ tedy streetballovou sezonu za velmi úspěšnou?
Ano. I když naše streetballová sezona obsahovala pouze dva turnaje na Černém Mostě. S mými kamarády – Ondrou Krejčíkem, Petrem Fiedlerem a Honzou Kubánkem – jsme sestavili tým právě pro tuto příležitost.

Kterou z těchto dvou zlatých medailí bylo náročnější vybojovat? A kterýho triumfu si Ty osobně ceníš víc?
Samozřejmě si více cením vítězství ve velkém finále. Přeci jen tam byla větší konkurence.

Jak se Ti zamlouvala kulisa, která po celej turnajovej víkend panovala na střeše parkoviště Centra Černý Most? Užíval sis ji a měli jste třeba i v hledišti pořádnou podporu?
Kulisa byla super, stejně jako podpora v hledišti.

Je něco, co Ti okamžitě naskočí při zmínce bojů právě na střeše „Čerňáku“? Co je pro špíly na tomhle místě specifický, zajímavý a příznačný?
Zážitků je opravdu hodně, nedokážu nějaký z nich vyzdvihnout. Specifické je samotné umístění celého turnaje na střeše nákupního střediska. Konkrétně pro letošní finále to bylo střídání horka s průtrží mračen.

Byly tohle Tvoje první streetballový úspěchy? Nebo už máš doma nějaký cenný kovy z minulejch let?
Ne, nebyly. Mám nějaké zlaté a stříbrné medaile ze streetballů v Litomyšli a Pardubicích.

Kdy v průběhu turnaje a potom i přímo ve finálovým zápase jsi začal cítit, že máte opravdu velkou šanci stát se mistry České republiky ve svojí kategorii?
V okamžiku, kdy jsme vlivem změny herní strategie otočili nepříznivý vývoj finálového zápasu, jsem byl přesvědčený, že už to z rukou nepustíme.

Řekni nám ještě, za koho válíš v pětkovým basketu, jakou jste měli minulou sezonu?
Polovina našeho týmu (včetně mě) je členy BK Pardubice, druhá pak BK Holice. Nicméně z pohledu republikového jsme spoluhráči. Uplynulou sezonu hodnotím pozitivně, k maximu chybělo pouze vyhrát poslední zápas národního finále. Ale i druhé místo je super!

Foto: Jakub Nedbal/Archiv Adama Fecka

 

autor:Česká streetballová federace

foto [3]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS