Šňůra rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2018

Z-Kalačová: Finálovej triumf? Pro nás něco neuvěřitelného!

Zuzana se svým týmem na turnaji v Novém Bydžově.

Zuzana se svým týmem na turnaji v Novém Bydžově.

17.10. 12:19:00 Z bydžovskýho piedestalu až na ten finálovej, to byla cesta týmu Blue Angels v kategorii Kadetek U16 pod velením kapitánky Zuzany Kalačové. Mezi oběma turnaji našla řadu rozdílů, těšil ji triumf v obrovský konkurenci, a to natolik, že příští rok se holky chystají na obhajobu! Ale to až po sezoně v barvách Sokola Nusle, na níž taky došla řeč.

Zuzano, tým Blue Angels jsi jako kapitánka dotáhla k triumfu ve VELKÉM finále Českého streetballového poháru 2018. Jak sis finálovej triumf vychutnala?
Myslím, že to ani jedna z nás nečekala. Někdy to bylo opravdu velmi těsné, ale jsme moc rády, že jsme se probojovaly až do finále - a i tam zvítězily. Je pro nás něco neuvěřitelného!

Když se ohlídneme za finálovým dnem jako celkem, tak co se Ti nejvíc vrylo do paměti a jaký zážitky či vzpomínky sis z něj odnesla?
Nejlepší bylo, že jsme tam měly podporu. Byly tam holky z našeho týmu, které se do finále také probojovaly. Do paměti se nám vrylo deštivé počasí, za kterého ještě některé týmy dohrávaly důležitá utkání.

Do finále jste se kvalifikovaly z turnaje v Novém Bydžově, kde jste taky skončily první. Jak se rodil i tenhle triumf?
Na streetu v Novém Bydžově jsme byly už minulý rok, takže jsme věděly, jaké tam jsou podmínky. Samozřejmě každý rok přijíždějí nové týmy a konkurence se zvyšuje, což se nám potvrdilo hned po prvním zápase. Na tento streetball jsme měly posilu, která nám k vítězství pomohla.

Když oba vítězný turnaje porovnáš. V čem byla jejich specifika či odlišnosti? A o kolik těžší bylo v Tvých očích vybojovat finálovej titul?
V Novém Bydžově jsme hrály v hale, zatímco na Černém Mostě se hrálo venku, takže nějaké zápasy byly ovlivněny počasím.

Podle nás to bylo těžší v Bydžově. Bylo tam více týmů, a to, že jsme vyhrály, bylo hodně těsné. O to větší radost jsme pak měly. Oproti minulému roku, kdy jsme postoupily na celostátní finále také z Bydžova, tak nám přišlo, že konkurence byla větší.

Je tohle dosud Tvůj největší streetballovej úspěch, kterej jsi vybojovala?
Rozhodně ano. Sice jsme v minulých letech jezdily ještě na street do Litomyšle, kde jsme byly první a druhé, ale úspěchu v celostátním finále se to nevyrovná.

Navnadily letošní úspěchy Váš tým natolik, že se na něj na našich turnajích můžeme těšit i v příští sezoně?
Už teď se nemůžeme dočkat příští streetballové sezony. A opět se budeme snažit dostat do finále.

Pojďme k pětkovýmu basketu. Čí barvy hájíš, jak se Vám dařilo v loňským ročníku a jaký cíle – osobní i týmový – máš pro letošní sezonu?
S holkama hrajeme za Sokol Nusle. Minulý rok jsme skončily třetí v lize a doufáme v podobný výsledek. Mým osobním cílem je nezranit se a přežít tuhle sezonu ve zdraví. (rozesměje se)

Jaký největší úspěchy jsi dosud v basketu zaznamenala?
Moje největší basketbalové úspěchy jsme zažila v týmu HB Basket Praha, kde jsme předtím hrála. Od roku 2012 jsme skončily třikrát po sobě na druhém místě na republice a v roce 2016 jsme se staly mistryněmi České republiky.

Foto: Archiv Zuzany Kalačové

 

autor:Česká streetballová federace

foto [7]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS