Prague International Streetball Cup 2018

Král vzdušnýho prostoru, verze 2018 = Daniel Zach!

Dan s Mc Kajakem při jedný ze smečí u Rudolfina.

Dan s Mc Kajakem při jedný ze smečí u Rudolfina.

23.10. 15:55:19 Do třetice všeho dunkerskýho v zosobnění Danem Zachem. Před tímhle borcem by se letos musel třást i legendární filmovej Létající čestmír! Dan po triumfu na pražském kole i celostátním finále Českého streetballového poháru 2018 předvedl parádní kousky i při svojí exhibiční show turnajovýho vrcholu sezony u Rudolfina a právem vybojoval prize money i korunku pro letošního smečařskýho krále!

Co Dan v obsáhlým povídání krátce po svý dunkerský show prozradil o...

… svých pocitech a dojmech po výhře ve smečích.
Vítězství to bylo dost snadný, jelikož se nikdo ze soupeřů neukázal. Každopádně jsem vyhrál, snažil jsem se předvýst to nejlepší, bohužel v tom vedru je to hodně těžký. Ve výsledku to pro mě bylo mnohem náročnější, než kdybych absolvoval soutěž.

Když je klasická soutěž, tak zasmečuju, pak mám pauzu, takhle se to opakuje a smeče mám tři nebo čtyři. Tady jsem šel, dá se říct, na jistotu, ale jelikož jsem šel pořád dokola, tak to bylo náročný, nemohl jsem dejchat. (usměje se) Bylo to těžký, myslím, že jsem si to zasloužil, a tím bych to uzavřel. (opět úsměv)

… zklamání, že se nikdo z borců nehecnul a nevyzval ho.
Doufal jsem, že to bude nějaká kompeteční show, v níž se zkusím porovnat s někým v širším měřítku i ze zahraničí, protože dosud smečuju hlavně proti místním klukům. Nikdo se neukázal, snad bude další šance.

zhodnocení – i když tentokrát šlo „pouze“ o jeho exhibici – oproti smečařský soutěži na pražském kole i finále Českého streetballového poháru 2018, kdy též oba podniky vyhrál.
Hlavní rozdíl byl v tom, že koš tady byl vyšší a dá se říct regulérní, což si myslím, že by pro hodně smečařů mělo velkej dopad, protože dost jich to dává jen tak tak. Na mě to nemělo skoro žádnej efekt, protože jsem zvyklej na regulérní koše. Naopak, když jsem smečoval na „Čerňáku“, tak jsem tam měl rezervu.

Hodnocení? Nemůžu říct, o kolik bylo jiný. Myslím, že by se přizpůsobilo úrovni smečařů. Většinou ten, kdo udělá první dunk, určí, jaký to bude.

sledování turnaje jen zpovzdálí, jelikož tým, s nímž na turnaj postoupil – Dirty Cooking – se ho nakonec nezúčastnil, a zhodnocení jeho úrovně.
Úroveň mi přijde velice slušná. Původně jsem se měl účastnit, bohužel kvůli výběru do české reprezentace 3x3 jsem musel jet na jinej turnaj a Prague International Streetball Cup tudíž musel vynechat. Zatím, co na zápasy koukám, je úroveň hodně vysoká, a mrzí mě, že tady nejsem – rád bych si tady taky zahrál!

využití prize money 500 eur za výhru ve smečích u Rudolfina, například na letní dovolenou.
Na dovolenou nejezdím, jak se říká „no days off“. Když chce bejt někdo dobrej, musí pořád trénovat. Asi si je uložím a budu si je šetřit na něco důležitýho.

chystaným „úprku“ do Ameriky, kde dostal stipendium, což nám prozradil při finále Českého streetballového poháru, a o cílech, který si za velkou louží dává.
Obdržel jsem plné stipendium na Shorter University, která se nachází v Georgii kousek od města Atlanta. Je to regulérně NCAA. Dostal jsem stipendium v plným rozsahu, což znamená, že si platím letenky a zbytek mi hradí škola. Výměnou za to musím předvádět dostatečnej výkon, pomáhat týmu k výhrám a pracovat pro sebe.

těšení se do Spojených států, na jiný styl života a co ho tam nejvíc láká.
Nejvíc mě láká basketbal. Už ve chvíli, kdy jsem byl půl roku na zkušenou v Americe, tak jsem trochu změnil styl svojí hry. Myslím si, že silově i rychlostně odpovídám víc americkýmu stylu basketbalu. Rád hraju hodně impulzivně, jedna na jedna a pracuju v obraně. Myslím, že v Čechách, obecně v Evropě se hraje víc systematicky.

V Americe to je, když to řeknu blbě, ber balon, dej koš a zatleskáme ti. Takže mi to vyhovuje víc. Těším se, ale v tuhle chvíli žiju přítomností, takže teď se soustředím na letní turnaje, ještě bude pár streetballovejch turnajů a slam dunků, který chci vyhrát, respektive na který se připravuju.

případnejch problémech s nabíráním svalový hmoty, na čemž v NBA trochu vyhořel třeba Honza Veselý.
Vypadám, že potřebuju nabrat svalovou hmotu? (rozesměje se) Ne, dělám si srandu, vůbec mi to nedělá problém. Právě bych řekl, že svůj herní styl a dá se říct i úspěchy, jichž jsem postupně dosáhnul před odletem do Ameriky, jsou právě díky tomu, že se hodně věnuju kondiční přípravě i posilovně a věcem s tím souvisejícím.

Myslím si, že v Americe je to klíčová záležitost. Jak jsi řekl, Honza Veselý na tom trochu vyhořel. Já se cítím sportovně připravenej a věřím, že tam přijdu a stejně budu nejnabitější v týmu, co se týká fyzičky a svalový hmoty.

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [6]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS