Pohled nejlepší trojkařky PSLka 2018 na uplynulou sezonu

M-Tvrdíková o nečekaný ceně, sezonních úspěších i příštím ročníku

Míša pálí při Labském streetballovém poháru 2018.

Míša pálí při Labském streetballovém poháru 2018.

15.11. 12:43:01 Cenu pro nejlepší snajperku zpoza trojkovýho oblouku sice Míša Tvrdíková nemohla převzít osobně, ale i tak jí udělala obrovskou radost. V interview, který se neslo v hodně uvolněný náladě, promluvila i o úspěších týmu, respektive týmů na letošních pohárovejch podnicích, trénování dětí či vizích a Sophiině týmový volbě pro sezonu 2019.

Míšo, z letošního ročníku Pražské streetballové ligy sis odnesla titul nejlepší trojkařky soutěže. Jak Ti tahle pocta v uších zní a co na ni říkáš?
Upřímně, během sezony jsem tabulku moc nesledovala. Spíš mi to říkaly holky, že jsem pořád někde nahoře, ať se snažím. Před posledním kolem jsem tabulku otevřela a přede mnou byla Lucka Kysilková. Takže už jsem s výhrou nepočítala.

Na předávání cen jsem bohužel nebyla kvůli turnaji, co hrály děti, které trénuji. Když mi kamarádka napsala, že jsem nakonec vyhrála já, měla jsem radost, ale větší bych měla, kdybych mohla být s týmem na finále a bojovat o týmovej titul celé soutěže.

Byla tohle Tvoje první inidiviuální trofej?
Ano, byla. Ale teď doufám, že ne poslední. (rozesměje se)

Kam ji ve svý dosavadní streetballový kariéře stavíš? Je nejcennější z toho pohledu, že je to trofej individuální, nebo je tedy pro Tebe cennější týmovej úspěch?
Udělalo mi to opravdu radost, ale mnohem větší radost mám, když s týmem vyhráváme zápasy - a je jedno, jestli díky mým trojkám, když se mi zrovna daří, nebo díky týmovému výkonu.

Čemu letošní přesnou dalekonosnou mušku na PSLku přičítáš? Kvalitní a vydařený sezoně v pětkovým basketu, jestli ho ještě hraješ, nebo přínosu spoluhráček z týmu Morgans?
To je dobrá otázka. A sama neznám odpověď. Pětkový basket už nehraju, jelikož na to nemám čas, protože trénuji skoro každý den děti, jak už jsem zmiňovala. Sama jsem na tréninku byla tak dva roky zpátky, takže nevím, kde se ve mně vzala tahle „forma“. (smích) Asi se mě celou sezonu držela ta falešná, jak se říká. (opět se rozesměje)

I když už pětkovej basket aktivně nehraješ, jdeš si přeci jen i mimo letní streetballovou sezonu aspoň příležitostně rekreačně zahrát?
Občas si jdu zahrát pražský přebor za BC Libo, kde hrají maminky od mých dětí z basketu. Ale tomu se nedá moc říkat, že hraju basket. (smích)

Ve finálovým turnaji PSLka jste s týmem obsadily nepopulární „bramborovou“ čtvrtou pozici, jelikož nakonec jste se ho nemohly zúčastnit. Jaký byly důvody a příčiny Vaší smolný absence při tomhle vrcholu PSLkový sezony?
Jediné, co chybělo, bylo to, abychom se sešly. Finálového turnaje jsme se nakonec nezúčastnily, jelikož polovina týmu byla zraněná, jedna holčina na dovolené a já na turnaji s dětma. Zůstaly tedy tři holky, z toho jedna s vykloubeným malíčkem. Takže bohužel jsme finále musely odpískat. Tak snad příští rok bude vydařenější...

Posíleny o Petru Lukešovou, která na PSLku hájila barvy týmu GYMSTR, jste společně s Denisou Bezpalcovou a Markétou Klečkovou kralovaly na pražském kole Českého streetballového poháru 2018. Jak se tenhle triumf rodil? Popiš průběh turnaj ze svýho pohledu.
S Péťou jsem byla na turnaji v Děčíně za tým GYMSTR ješte s Šárkou Jozovou, co s ní hraje za GYMSTR. Turnaj jsme vyhrály, ale na finále už bysme se nesešly. Tak jsme se rozhodly, že musíme říct někomu jinému a přihlásit se na turnaj na Černý Most. Nakonec jsme se domluvily s Maky a Dendou. Nevěděly jsme, jak se jinak jmenovat, tak jsme byly prostě zase Morgans.

Nebylo to tak, že by se Péťa přidala k Morgans. Spíš jsme spolu hledaly další spoluhráčky a vždycky se někdo našel. Po všech turnajích, které jsme spolu, myslím, že úspěšně, odehrály, jsme si řekly, že na příští rok spolu uděláme vlastní tým. Ale opustit holky by pro nás obě bylo těžký, takže je to zatím všechno ve hvězdách.

Můžeme se ale i tak na Vás jako streetballový stálice těšit na Pražské streetballové lize i Českém streetballovém poháru 2019?
To rozhodně ano. Jen tedy zatím nevím, barvy jakého týmu budu hájit v roce 2019. Ale vím, že už teď se moc těším. Škoda, že se street nehraje i v zimě.

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [7]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS