Tým Na-ex = čtyřnásobnej mistr ženský kategorie PSLka!

M-Ferbasová o triumfu, oporách týmu či zapojení mladší generace

Míša (v bílým) po loňským triumfu na PSLku.

Míša (v bílým) po loňským triumfu na PSLku.

28.11. 12:32:32 Čtyři tituly v řadě jsou neuvěřitelnej sukces - týmu Na-ex pod vedením kapitánky Míši Ferbasové se týhle mety povedlo dosáhnout v letošním ročníku Pražské streetballové ligy. Holky slovy svojí kapitánky vyzývají další ženský týmy včetně ballerek mladší generace, aby je v příští sezoně zkusily z PSLkovýho trůnu sesadit.

Míšo, s týmem Na-ex jste počtvrtý v řadě vyhrály Pražskou streetballovou ligu, což je skutečnej majstrštyk. Jak sis letošní triumf Ty osobně vychutnala?
Co víc si přát, než opět obhájit. To, že se nám to povedlo již počtvrté za sebou, je opravdu zázrak. Já osobně jsem měla finálový turnaj trochu zkažený, protože jsem si při druhém utkání poranila koleno, takže jsem mohla jen fandit. Možná proto jsme ale vyhrály. (usměje se)

Jaká k letošnímu prvenství vedla cesta celým PSLkem a jak se Vám v jeho průběhu dařilo?
Vzhledem k mateřským povinnostem letos některé silné týmy odpadly - věřím, že se opět v příští sezoně objeví - ale i tak byla konkurence vysoká. V základní části jsme měly na začátku pár smolných proher, ale pak se nám podařilo zlepšit obranu a začalo se dařit.

Vloni jsi zmínila, že na Vašem triumfu má hlavní zásluhu správná chemie v týmu. Hádám správně, že panovala i letos? A čím kromě ní jste dokázaly soupeřky přehrávat?
Se spoluhráčkami jsme dlouhodobé kamarádky a popravdě hrajeme streetball hlavně proto, abychom se vůbec potkaly a popovídaly si - samozřejmě až po zápase.

Určitě jsme pod košem využily návrat Terky Vorlové, která odehrála svoje vůbec první basketbalová utkání po narození syna Honzíka. Velikým přínosem je taky Denisa Harapesová, která jako jediná z nás ještě hraje ŽBL (nejvyšší ženskou basketbalovou soutěž v ČR, pozn.).

Byl letošní ročník PSLka něčím specifickej? Je něco, co bys ráda vypíchla?
Pokud si dobře vybavuji, tak letos se vydařilo počasí a odkládalo se minimum utkání. Jsem ráda, že jsou stále lidé, kteří si v dnešní uspěchané době najdou čas na organizování takovéto dlouhodobé soutěže. Je jen škoda, že ženských týmů je tak málo. Bylo by super, kdyby se zapojila i mladší generace.

Finálový turnaj poznamenal baby boom, když se ho zúčastnily „pouze“ čtyři ženský týmy, který se tak spolu utkaly ve skupině. Cítila jsi Ty osobně, že letošní cesta až na pomyslnej Olymp může být přeci jen o něco snazší?
Určitě ne. Každý soupeř, kterého jsme někdy porazily, nám při cestě k celkovému vítězství chce porážku určitě vrátit!

Loni a vlastně i letos jsi vyzdvihla domácí atmosféru PSLka i fakt, že se mezi sebou všichni znají a že se v jeho průběhu můžete setkávat pravidelně se spoluhráčkami, což se Vám přes rok jen tak nepovede. Bylo něco, čím byl letošní ročník posunutej zase o stupeň vejš?
Vyzdvihla bych určitě to, že jsme se zase potkaly. Každý rok v našem týmu přibývá dětí - a i přes to si holky najdou na streetball čas. Zařídit si hlídání nebo po celém dnu v práci jít ještě hrát streetball by mohlo být pro někoho nepředstavitelné. Nám se daří každý rok se scházet, za což jsem opravdu ráda. A to, že jsme opět vyhrály, je už jen taková třešnička na dortu.

Jak jste zlatý medaile oslavily?
Stejně jako každý rok. Bouchly jsme šampaňské, daly si dobré jídlo a zůstaly na afterparty na Strahově.

Pokud se všechno sejde tak, jak by mělo, můžeme se na Váš tým těšit v příštím ročníku Pražské streetballové ligy?
Pokud zdraví a děti dovolí, tak se určitě opět rády poperem o celkové vítězství.

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS