Jedna sezona končí, ale už zanedlouho ji vystřídá další!

PFF 2019

27.12. 12:56:32 Streetballová sezona v kalendářním roce 2018 je částečně minulostí (v sobotu nás ještě čeká Severská bitva) a již za pět dnů tady bude novej kalendářní rok. Rok s numerem osm na konci se tedy brzo přehoupne na devítku, ale ještě než se tak stane, pojďme si trochu zrekapitulovat uplynulej ročník.

Český streetballový pohár letos oslavil plnoletost ve velkým stylu! Jeho pouť jsme tradičně odšpuntovali v Děčíně na Labském streetballovém poháru, poté jsme zavítali do Nového Bydžova a v Praze na střeše Centra Černý Most se konalo pražské kvalifikační kolo. Na témže místě hned druhej den proběhlo VELKÉ celostátní finále!

Turnaje letos přivítaly rekordní počet týmů a o všechny podniky byl mezi ballery a ballerkami obrovskej zájem, což nás těší a zároveň je to pro nás zavazující. Bavili se všichni – mrňata v kategorii U10 smíšené i starší kategorie až po dospěláky. K tomu všemu lze návdavkem zmínit výbornou kulisu, plno fanoušků, kultovního moderátora Mc Kajaka, jenž měl na svejch bedrech i originální pozvánku k letošní sezoně plus mnoho dalšího... Prostě pohárová sezona 2018 měla neuvěřitelnou šťávu!

Čtrnáctým rokem se na strahovskejch kolejích hrála Pražská streetballová liga, která je ojedinělou dlouhodobou soutěží svýho druhu v tuzemsku. V ženský kategorii ovládl PSLko ve finálovým turnaji počtvrý v řadě nabitej tým Na-ex; mužskou část opanoval poprvý v historii celek Grit & Grind, jenž si díky triumfu vybojoval postup na prestižní mezinárodní turnaj Prague International Streetball Cup.

Vrchol sezony v podobě nejstaršího mezinárodního evropského streetballového turnaje, Prague International Streetball Cupu, jehož 16. ročník se poprvý v historii nehrál v srdci Prahy v dolní části Václavského náměstí z důvodu stavebních prací, nýbrž na náměstí Jana Palacha u Rudolfina, byl v jízdním řádu naplánován na polovinu července.

Dvouletou vítěznou minišňůru českejch týmů loni překazila srbská kometa roku 2018 Extra Auto Vrbas, ale letos se zlatý medaile vrátily do českejch rukou. Zásluhou divoký karty startoval na turnaji v současnosti nejlepší tuzemskej celek (a desátej na světe!) Humpolec Bernard, jenž turnajem prošel bez ztráty kytičky. Smečařskou – letos nakonec exhibici, nikoli soutěž – si pod svá křídla vzal Dan Zach, jenž předvedl parádní dunky a navázal tak na svoje triumfy z obou dnů na Černém Mostě.

V rámci ojedinělýho projektu „Koše do ulic“ jsme v průběhu roku 2018 instalovali další tři kousky v Děčíně (dva u Základní školy Máchovo náměstí a jeden ve skejtparku u zimního stadionu) a dva v Novém Bydžově ve Sportringu. Těmito letošními počiny jsme počet instalovanejch košů zaokrouhlili již na TŘICET!

Kromě dalších věcí jsme podpořili i Sportovní festival v Zákupech a již tuto sobotu, tedy za pouhý dva dny, se v Ústí nad Labem za naší výrazný podpory rozehraje již pošestý Severská bitva. Kromě toho jsme se Ti v letošním roce pokoušeli přinášet rozmanitou paletu fotogalerek, interview, highlightů, videí, sestřihů, aktualit a novinek, díky nimž jsi měl šanci bejt pořád v epicentru dění se Streetball manií. Věříme, že nám svou přízeň a náklonnost zachováš i v roce 2019.

Do novýho kalendářního roku Ti přejeme hodně zdraví, štěstí, pohody, hojnosti a úspěchů (nejen) pod bezedným(i) košem/koši. Měj ve svým okolí jen samý pohodový a příjemný lidi, s nimiž po boku půjde v životě všechno snáz a hladce.

A už nyní se těšíme na setkání na jakýmkoli z našich turnajů či podporovanejch akcí v roce následujícím. A nikdy nezapomenínej – Play for fun!

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS