Ohlédnutí za Severskou bitvou 2018

J-Holík o skvělým ročníku, rekordní částce i účasti na Labském poháru

Jirka Holík jako loutka :-)

Jirka Holík jako loutka :-)

14.01. 11:32:35 Šestej ročník si v závěru loňskýho kalendářního roku odkroutila Severská bitva, kterou v Ústí nad Labem pořádají za významný podpory Streetball manie Rumoborci. Jeden z členů týhle ekipy, Jirka „Rollo“ Holík, v interview podrobně popisuje, v čem všem byl ročník 2018 rekordní a proč si ho všichni užili na plný pecky!

Jirko, v pořadí již šestej ročník Severské bitvy je minulostí a avizovali jste, že byl v mnoha směrech rekordní. V čem konkrétně?
Ahoj, tak rekordní byl určitě v účasti, přihlásilo se nám 20 týmů, což si myslíme, že je krásný číslo, protože ani nemáme dětskou kategorii, kde by se určitě taky přihlásilo hodně malejch baskeťáků.

Pak hlavní a důležitej rekord byl v částce, kterou jsme vybrali na podporu Rózy. Neuvěřitelných 21.518 Kč. Hned na úvod chci poděkovat všem, kteří přispěli. Vím, že furt děkujeme dokola, ale opravdu si toho vážíme a moc to pro nás znamená. V dnešní době, kdy jsou lidé k ostatním lidem různí, tak my víme, že na naši akci chodí jenom ty nejlepší.

Byla tedy Severská bitva 2018 v Tvejch očích dosud nejvydařenějším ročníkem?
Vše tomu napovídá, rekorní bylo snad všechno. (usměje se) Ale myslím, že každej ročník se snažíme něco udělat a pak další ročník to udělat líp – a nebo překonat.

Když jsme spolu mluvili před turnajem, říkal jsi, že je o něj ze strany týmů velkej zájem. Přihlásilo se jich nakonec 20. Upřímně, čekali jste takový číslo? A může být dáno taky tím, že měly šanci hlásit se i MIXovaný celky?
Reálně se nám přihlásilo dokonce 21 týmů, ale na turnaj jich fyzicky přijelo dvacet. Takže jsme v den turnaje ještě museli malinko poupravit skupiny a hrací plán, ale Daribol to zvládnul na jedničku.

Myslím si, že takto velká účast je spojení všeho se vším. Podle mě jsme dobře trefili termín, kdy lidi po Vánocích chtěj něco dělat a je to ještě před odjezdem na silvestrovskou party. Samozřejmě i holky tomu napomohly a jsme rádi, že tam byly. Další ročníky už budou taky s možností MIX.

Cítíš i Ty sám, že kvalita a úroveň týmů se rok od roku zvyšuje a že je čím dál těžší se prokousávat turnajovým pavoukem?
To bych opravdu podepsal. Jezdí k nám fakt spousta výbornejch baskeťáků a týmů, které jsou stále ve stejném složení. Já už mám v týmu přece jenom tři třicátníky. (rozesměje se) Takže pro nás je to čistá radost, která nás ale zatraceně baví.

Výrazně stoupá oblíbenost streetballu a 3x3, k tomu navíc indoorovej turnaj je oproti venkovním zase v něčem specifickej, ještě ho pořádáte v zajímavou dobu. Jaký se k Vám od samotnejch ballerů a ballerek, ale třeba i dorazivších fanoušků snášely ohlasy?
Většina ohlasů, nebo vlastně všechny, jsou pozitivní. Baví je ten vánoční čas, pohodová atmosféra a spousta známých tváří, se kterýma se třeba nedostanou delší dobu na pivo, teda na rum. (úsměv)

Pokud chceš porovnávat vnitřní a venkovní street, tak je to jednoduchý. Z toho indooru si neodneseš asfaltovej lišej a nebudeš spálenej od sluníčka. Ale samozřejmě turnajů venku je mnohem víc a je to spíše venkovní sport. Přece jenom je to streetball. (znovu úsměv)

Jak se divákům líbily i dovednostní soutěže? Je znát, že když mají fanoušci sami šanci se jich účastnit, turnaj si ještě víc užijí a jsou do něj znatelněji vtaženi?
Dovednostní soutěže jsou kořeníčko všech turnajů. Obdivuju kluky, co jdou smečovat po tom, co celý dopoledne hrajou na krev. Není to sranda, i když z tribuny se může zdát, že jo. Trojky mi jsou o hodně blíž. (smích)

Osobně mám strašně rád diváckou soutěž, protože lidi, co třeba ani nikdy moc basket nehráli, tak si to můžou vyzkoušet a dostanou svých 5 minut slávy. (úsměv) Zdravím Vencu, kterej sice nevyhrál, ale pobláznil celou halu, která skandovala jeho jméno. Legenda naší divácké soutěže!

Jak už jsi zmínil, stejně jako každej rok měla i Severská bitva 2018 charitativní podtext. Na malou Rózinku se povedlo vybrat úctyhodnejch 21.518 Kč. Tohle číslo asi překonalo Vaše očekávání, že? A jak reagovali rodiče Rózinky?
Je opravdu neuvěřitelný, kolik peněz jsme dokázali předat. Je hrozně milý, že různí lidé se spojí a vybírají na společnou věc. Děkujeme klukům do Brna, který jsme ani nikdy neviděli a poslali nám přes kurýra Sašu peníze. Děkujeme Sweet Lucii, že vše, co napekla a prodala, tak věnovala do kasičky. Děkujeme firmě Ze Dřeva Květ, která nám také poskytla finanční dar. Děkujeme firmě COM SYSTEM CZ za všechny ty roky, co podporujou jak nás, tak výrazně i tuto akci. Ale hlavně děkujeme všem, co přišli a hodili jakoukoliv částku do naší kasičky. Je to opravdu Vaše zázluha - a za to mockrát děkujeme.

Rodiče byli samozřejmě dojatý, stejně jako my, asi nikdo nečekal takto vysokou částku. Rodiče nám slíbili, že nám postupně budou ukazovat Rózininy pokroky - a na to se velmi těšíme. Samozřejmě se o vše podělíme na stránkách, takže kdo nás sleduje, tak zjistí, jakou jeho příspěvek udělal radost. (usměje se)

Držíme celé rodině palce, ať vše dopadne tak, jak má!

Jak to vypadá s účastí Rumoborců na turnajích Streetball manie v roce 2019? Můžeme se na Vás těšit už na Labském streetballovém poháru v Děčíně?
S účastí Rumoborců na jakýmkoliv turnaji je to malinko složitý. Jak jsem řikal, v týmu je to samej třicátník a otec od rodiny. Volného času tedy není tolik, ale máme ho v kalendáři a rádi bychom přijeli. Každopádně na Severské bitvě 2019 budeme!

Na závěr mi ješte dovol poděkovat klukům a všem, co nám pomáhají se SB. Každý udělá svůj díl práce a udělá ho dobře - a proto máme tak skvělej turnaj. (usměje se)

Kluci díky. Mám Vás rád.
(#8 #11 #21 #44)

Foto: Archiv Jirky Holíka

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS