Prague International Streetball Cup 2019

Zlatej streetballovej grál letos putuje do Ruska!

14.07. 00:55:07 Sobota 13. července 2019 přinesla třešničku na (streetballovým) dortu v podobě prestižního mezinárodního turnaje Prague International Streetball Cupu. Jak si vedly top český týmy v konfrontaci s nabitou konkurencí týmů zpoza hranic? Kterej celek si vybojoval kromě tučnejch prize money i postup na challenger a kdo ovládl dovednostní soutěže ve smečích a trojkách?

Kvůli nepřízni počasí jsme poprvý v historii (letošní ročník mezinárodního turnaje byl již sedmnáctej) byli nuceni přesunout ho do haly, takže místo Václavského náměstí se nakonec odehrál ve Sportovní hale Folimanka.

Ani tahle nepříjemnost nás ale nezastavila a po jedný hodině odpolední se rozjel zápasovej kolotoč. Po základních skupinách a „vyřazováku“ celků na druhým a třetím místě o postup se rozjely čtvrtfinálový zápasy, který určily, kdo se probojoval do bojů o medaile a kdo naopak musel předčasně z kola ven.

Sumář čtvrtfinálovejch zápasů:
1. Gulbele (Litva) vs. Sokolíci (Česká republika) 21:12
2. Inanomo Moscow (Rusko) vs. Basket-obchod.cz (Česká republika) 21:12
3. StudioBudza (Polsko) vs. Humpolec Bernard (Česká republika) 15:21
4. Meferes Prievidza (Slovensko) vs. Novomoskovsk (Ukrajina) 18:21

Sanex Slam Dunk Battle for Europe:
Smečařská soutěž nabídla letos mnohem nabitější konkurenci než loni u Rudolfina, kde Dan Zach nenašel vyzyvatele a nakonec pro fanouškům předvedl sólo dunkerskou exhibici.

Tenhle ostřílenej smečař letos našel největší konkurenci v polským letci Jakubu Heyerovi, s nímž si to rozdal o výhru se vší parádou. Oba borci bavili přítomný fans parádníma kouskama. Víc bodů od poroty nakonec obdržel Jakub, jenž si díky triumfu odvezl domů i šek na 500 eur.

Po skončení smečí přišly na řadu semifinálový bitvy, který rozhodly o dvou šťastnejch finalistech a stejným počtu týmů v poli poraženejch.

Semifinálový zápasy v kostce:
1/ Gulbele (Litva) vs. Inanomo Moscow (Rusko) 12:18
2/ Humpolec Bernard (Česká republika) vs. Novomoskovsk (Ukrajina) 21:18

3pt Shootout for Europe:
Nabitá konkurence se letos sešla v klání top snajprů zpoza trojkovýho oblouku. Nejpřesnější mušku nakonec prokázal člen týmu Basket-obchod.cz Jirka Dedek.

Po trojkobití přišel na řadu vrchol celýho dne v podobě bojů o cenný kovy. V boji o třetí místo tahali od začátku utkání za delší konec provazu borci litevskýho celku, který si brzy vybudovali náskok – a ač se Andrii Kobets a spol. snažili, seč jim síly stačily, nakonec odešli poražení a skončili na nepopulární čtvrtý příčce. Soupeř naopak vybojoval bronz a odměnu 500 „éček“.

Zápas o třetí místo:
Gulbele (Litva) vs. Novomoskovs (Ukrajina) 22:17

Ve finálovým klání vyzval obhájce trofeje Humpolec Bernard ruskou mašinu Inanomo Moscow, která měla nakonec v utkání víc energie a dokázala ho opanovat. Parta okolo Romana Zachrly sice ani přes nepříznivej průběh utkání nic nevzdala a do zápasu se dokázala vrátit, ale na víc to nestačilo. Klukům se navíc hned v prvním zápase turnaje zranil Roman Radovskii, jenž dohrával se sebezpařením - a užší rotace byla postupem času na Humpolci znát...

Vítězové křepčící po finálovým utkání radostí vybojovali prize money 2000 eur a jako extra bonus i postup na challenger Ghetto Basket Riga v Lotyšsku! Kluci z Humpolce si potom připsali na konto tisíc „éček“. Originální medaile a korunky pro týmy na bedně samozřejmě ani tentokrát nesměly chybět...

Finále:
Inanomo Moscow (Rusko) vs. Humpolec Bernard (Česká republika) 21:15

Nezapomeň nás sledovat i dál na našem webu, Facebooku, Instagramu i YouTube kanálu. Postupně budeme všude možně sázet (skoro jako zeleň v parcích) články, rozhovory, galerky, highlighty a ohlížet se za právě proběhlou sezonou, respektive už se v plný polní chystá na tu příští, v mnoha ohledech jubilejní. Se Streetball manií prostě musíš žít celej rok!

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [22]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS