Rozhovor s trojkovým fantomem z Folimanky

J-Dedek: Kvalita turnaje je opravdu luxusní!

Jirka Dedek po triumfu s moderátorem Mc Kajakem.

Jirka Dedek po triumfu s moderátorem Mc Kajakem.

30.07. 12:02:19 Trojkařská soutěž 3pt Shootout for Europe byla na Prague International Streetball Cupu 2019 hodně kvalitně obsazená a jako vítěz z ní vyšel Jirka Dedek z týmu Basket-obchod.cz. Co na svůj triumf a formu říkal? Jak se mu turnaj z různejch pohledů zamlouval a čeho by chtěl v basketu 3x3 dosáhnout?

Jirko, jaký jsou Tvoje bezprostřední pocity a dojmy po triumfu v trojkařský soutěži? Jak velkou Ti udělal radost? (rozhovor byl tvořen kráce po soutěži, pozn.).
Musím to říct spíš tak, že nechápu, jak se mi to povedlo, jelikož jsem teď byl 14 dní na dovolené. Před turnajem jsem si šel vlastně jen jednou zastřílet, takže bych tomu řekl falešná forma.

Takže tentokrát to nebylo falešná forma z postele, jak se často říká, ale z dovolený.
Jojo, vyloženě. (rozesměje se) Fyzička je tady úplně nulová, my jsme jako tým (Basket-obchod.cz) na tomhle turnaji ani neměli hrát, ale uvolnilo se místo, tak jsme ve čtvrtek sehnali hráče a přijeli sem. Vypadli jsme ve čtvrtfinále, takže pro nás to byla luxusní příprava na finále Chance 3x3 Tour příští týden.

Jaký ambice v tomhle finále jako tým máte?
Vyhrát a postoupit na World Tour Masters do Prahy na Václavské náměstí.

A reálně vidíš šance jak?
Reálně? No jak jsem řekl. (usměje se) Stačí být první až třetí, záleží, jak dopadne Humpolec Bernard. Budeme tam hrát v jiném složení než tady, bude s námi Daniel Zach a Roman Radovskii, kteří dneska hrají s Humpolcem, protože mají zraněné nebo jsou hráči na dovolené.

Tihle dva tedy budou hrát se mnou a Lukášem Bukovjanem. V tomto složení do Pardubic dorazíme a věřím, že to půjde (Jirka Dedek ani Roman Radovskii nakonec ve finále nestartovali a tým Basket-obchod.cz skončil na čtvrtý příčce, když v boji o bronz nestačil na Humpolec Bernard).

Byla tohle Tvoje první kariérní výhra v trojkařským klání?
Nene. Teď už jsem dlouho žádnou nevyhrál, letošní léto se mi zatím nedařilo, vždycky, když se hrálo, tak strašně foukalo a bylo špatný počasí. Ale minulý rok na challengeru v Číně jsem trojky vyhrál.

Když se ohlídneme, tak jakou jsi měl uplynulou sezonu v pětkovým basketu v barvách Olomoucka?
Poslední pětková sezona byla stejná jako ta předchozí, což znamená, že celou základní část jsem nehrál a v play-off jsem začal hrát hodně, takže jsem spokojenej až ve vyřazovacích bojích. (úsměv)

Pokud bys měl popsat svoje ambice v trojkovým basketu, tak kam až směřujou?
Po minulém létu, kdy jsme hodně objížděli svět a challengery, se mi to hrozně zalíbilo. Je to víc kontaktní, víc v uvozovkách zákeřnější. Ale je to těžký, když se povede pětková sezona, tak člověk nechce trojkovou sezonu nějak extra hrotit.

Letos mě kluci oslovili, že jim někdo vypadl, tak jsem s nimi šel hrát turnaj v Kroměříži a už pokračuji. Uvidíme, jak to dopadne příští víkend v Pardubicích a potom už vlastně bude pomalu startovat příprava na novou sezonu pětkovýho basketu.

Ono je to těžký, když dlouho nehraju trojkovej basket, tak mi hrozně chybí, ale jak se blíží příprava pětkovýho, tak mám zase strašnou chuť na pětkovej. V Česku je ten rozdíl, že nás uživí jen pětkovej basket. Trojkovej basket je stále víceméně sport pro zábavu, není zatím tak populární jako někde ve světě.

Naťuknul jsi dnešní turnaj. Jak ho hodnotíš, co se kvality, obsazení týmů a jeho úrovně týká?
Luxusní! Navíc se hraje v hale a já mám radši halu, což je ale jenom detail. Týmy jsou tady super a hodně kvalitní, my jsme ve čtvrtfinále vypadli s (pozdějším vítězem celého turnaje) Inanomo Moscow z Ruska (po výsledku 12:21), což bych řekl, že je tady jednoznačně nejsilnější tým. Na to, že jsme spolu neměli žádnej trénink, tak jsme se s nimi drželi půlku zápasu. Další týmy jsou taky velmi kvalitní a obsazení je opravdu skvělé!

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [3]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS