Série rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2019

Vojta-P: Je neskutečná čest být mistry České republiky!

Vojta s týmem po triumfu ve VELKÝM finále.

Vojta s týmem po triumfu ve VELKÝM finále.

23.11. 14:03:13 Na kvalifikační stanici v Praze našli v sobotu kluci z týmu Underdogs přemožitele v podobě týmu GSG, ale finálovej den v kategorii Kadeti U16 už měli jasně pod svým patronátem. Za triumfem je dotáhl jako kapitán Vojta Pšenička, kterej průběh finále líčí velmi barvitě a radost z celkovýho triumfu z něj sálá dodnes!

Vojto, s týmem Underdogs jsi vyhrál první místo v kategorii Kadeti U16 ve finále letošního ročníku Českého streetballového poháru. Jaký se v Tobě po tomhle triumfu mísily pocity a dojmy?
Byl to skvělý pocit. Vždy, když si na náš neskutečný výkon vzpomenu, tak cítím zával štěstí a hrdosti. Když budu mluvit i za kluky, tak můžu říct, že je to neskutečná čest být mistry v téhle rozsáhlé organizaci, kterou je Streetball mania. Rozhodně si ceníme přiležitosti účastnit se téhle akce a dokonce ji i vyhrát.

Vzpomeneš si ještě na svoje první vyřčený slova po vítězným finálovým špílu? A jak jste se třeba s klukama radovali?
Přesně si to už nepamatuju, ale tipuju, že to bylo nějaké vulgární slovíčko ve stylu: Jo p**o! Možná se tam šouplo i trochu z angličtiny jako yes a podobně.

Jakej nejsilnější zážitek či vzpomínku na tohle finále budeš už navždy mít?
Vzpomínku na výhru, na důležité šestkové hody, které nás dostaly do overtimu, na dominantního Benyho (Pavla Benáka), který byl náš hlavní skórer - a na našeho centra Martina Fišera. Nesmím opomenout vzpomínku na srdcervoucí zranění našeho čtvrtého hráče Matyáše Prella, střelce kalibru Stepha Curryho (možná i většího). Shrnuto: pamatovat si budu každý detail našeho historického vítězství!

Den před finále jste na pražském kvalifikačním kole skončili na druhým místě. Zkus oba dva dny porovnat a kde proti Vám v Tvejch očích stáli silnější soupeři?
Finále se mi zdálo na podobné úrovni jako kvalifikace, protože jsme hráli proti podobným týmům, ale velkou roli ve finále oproti kvalifikaci hrál stres z prohry a mnohem „vítěznější“ mentalita ostatních hráčů. Takže pro mě i pro mé spoluhráče byl finálový den zaručeně víc náročnější.

Jak sis vlastně obecně finále a všechno dění kolem něj užil?
Finále bylo v mých očích senzační. Líbí se mi organizace a místo, kde se turnaj hraje (na střeše parkoviště Centra Černý Most, pozn.). Jediný, co bych vytknul, jsou malý hřistě, který jsou už taková klasika. I přes menší komplikace s počasím na začátku byl turnaj jako každý rok povedený a osobně si myslím, že letošní rok byl zatím zdaleka nejlepší. Bude to nejspíš tím, že Underdogs vyhráli. (usměje se)

Bylo finálový prvenství Vaším doposud největším sukcesem na turnajích Streetball manie?
Pro mě a mé spoluhráče to byl určitě doposud největší úspěch na turnajích, jež pořádá Streetball mania. Samozřejmě jsem se osobně už v předchozích letech vyšplhal na stupínek mezi top 3 týmy, ale tenhle triumf zdaleka převyšuje všechno, co jsem na turnajích předtím dokázal.

Máte tedy s klukama v plánu zúčastnit se turnajů i v příští sezoně?
Zatím jsme se o tom s týmem Underdogs nebavili. Uvidíme časem.

Pojďme ještě krátce k aktuální sezoně pětkovýho basketu. Čí barvy s klukama z týmu hájíte?
Já budu samozřejmě hájit Spartičku - BA Sparta; Benny a Martin působí v BA Nymburk a Matyáš Prell nadále hraje v Českým Brodě.

Foto: Patrik Nguyen

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS