Severská bitva 2019 – Francův memoriál

Ústí nad Labem ožilo interesantní indoor streetovou show!

07.01. 11:39:42 Jsi legenda Francoá! S tímto motem a pozdravem „tam“ nahoru začala Severská bitva (SB) 2019 s přídomkem Francův memoriál, která se i posedmý v řadě uskutečnila za významný podpory Streetball manie. Tím vznikla jedinečná vzpomínka, nová tradice a památka na kamaráda France, který byl pravidelným účastníkem SB.

Sedmý ročník SB opět přivítal 20 týmů a čekalo se na přepisování historie. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin po pěti týmech. Turnaj se natáhl, a to tak, že ze skupin postoupili všichni účastníci. Skupiny ovládly týmy A.F.R.O., Sokolíci, X-Ballers Family a mladé pušky z Ústí Banáni, kteří by rádi SB konečně ovládli, ale jejich čekání se minimálně o rok opět protáhne. Nejprve si to rozdaly týmy na 4. – 5. místech, vítězové pak vyzvali vítěze skupin.

Po základních skupinách následovaly tradičně individuální soutěže. Smečařským šampionem se stal zástupce Sokolíků Šopák. Megahustou smečí s míčem zaseknutým u obroučky sesadil loňskýho krále Ritchieho.

Trojkařským multišampionem se stal další Sokolík Dalmoš. S individuálním doublem v kapse (čímž přepsali historii SB, protože jeden tým nikdy neovládl obě indivindi soutěže) a dvěma tituly ze SB byli Sokolíci hlavními adepty na další a rekordní třetí triumf. V osmifinále vyřadili Rumoborce, v dalším kole bojovníky Amakhulu a v semifinále také Banány, zkušenosti opět přehrály mládí.

Z druhé strany pavouka po několikaleté odmlce dokráčeli až do finále Hřebečci z Litoměřic, které nezastavili ani X-Ballers Family s Patrikem N. a Anetou K.. Naopak jedni z aspirantů na titul – Air France Represent Organisation - bohužel malinko doplatili na odstoupení jednoho z týmů a po dlouhé pauze z pavouka vypadli ve čtvrtfinále.

Do programu byla vmáčknuta také jedna exhibice, kdy na bruslích přijel Ondra Thor ze spolku Inlineskating.cz jenž po Ústí pořádá spoustu nejen sportovních aktivit, od dětských táborů a kroužků pro děti až pro kroužky bruslení pro dospěláky. Kromě ukázky bruslení a několika triků završil exhibici skokem přes šest lidí. Bylo to opravdu parádní představení!

Boj o třetí místo zvládli lépe Banáni, kteří ke svojí stříbrné bilanci zapsali také minisoudek a placky s trojkou. V tomto souboji vyzráli na tým Marek Vašut.

Finále mělo velký grády a historický očekávání, o obhajobu a další titul usilovali Sokolíci. Historicky nejúspěšnější tým Sokolíků bohužel třetí titul nepřidal. Urputně hrající Hřebečci nakonec Sokolíky přetlačili a odvezli si megasoudek a také první titul ze Severské bitvy, odteď s přídomkem Francův memoriál, do sousedních Litoměřic. Gratulace!

Všechny vítěze SB jsme poznali, ale hlavní část se odehrála, když do haly dorazila Francova žena Šárka se syny Jášou a Víťou. Poté došlo k předání šeku s celkovou vybranou částkou, složenou ze sumy na transparentním účtu a kasičky, která byla k dispozici na místě. Na celkový částce se podílelo mraky lidí, přátelé, kamarádi, spolužáci, spoluhráči, táborníci, kolegové...

Vybraná částka pro Francovu rodinu činí nádherných 390.000 korun.

Všem lidem, kteří si na France, Šárku a kluky vzpomněli, přispěli a dorazili, patří obrovský poděkování! Je to to nejmenší, co mohli všichni společně udělat...

Jsi LEGENDA FRANCOÁ!

Na video ze Severské bitvy 2019 se můžeš podívat ZDE a album fotek hledej TADY.

Foto: Rumoborci

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS