Přijďte se podívat, držet palce a hlavně to prožít s náma

Usur-pátors – nejúspěšnější tým sezóny 2009

10.03. 14:55:16 Druhý díl našeho seriálu přestavuje nejúspěšnější tým SM 2009 – Usur-pátors. Jako zástupci České republiky reprezentovali Českou streetballovou federaci na neoficiálním mistrovství světa ve streetballu v Moskvě – Moscow Open 2009. To by si prý rádi zopakovali a i proto se těší na novou sezónu. Nejen o jejich plánech na sezónu 2010, ale i o přípravě turnaje v Lounech, který má ke streetballu přitáhnout malý kluky a holky, jsme se bavili s Tomášem, Kubou a Mišákem.

Za koho hrajem...
Tomáš:  Náš tým se jmenuje Usur-pátors a když tento název vznikl v hlavě našeho spoluhráče Radka Mišky, který nás přihlašoval v roce 2008 na Pražskou streetballovou ligu, nikdo z nás tenkrát netušil, jak často budeme muset na tuhle otázku odpovídat. Nevymýšleli jsme tenkrát nic jiného a Radkův výplod fantazie jsem přijali s nadšením… takže nějakou pointu ani hlubší story nemáme. Někdo přeložil název našeho týmu jako - utiskovatelé, ale ten, kdo nás zná, ví, že tomu tak rozhodně není Wink

Známe se už dlouho z různých hřišt a od pivka…
Mišák: Asi první myšlenka na založení streetballovýho týmu Usur-pátors vznikla na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze (kde jinde by taky měla vzniknout Smile). Radek Miška s Jakubem Hnátkem a Tomášem Brádlerem zde studovali a viděli přihlášku na PSL a  sestavili si tým ze svých kamarádů, které znali z dlouholetého působení na basketbalových hřištích. První rok byl v týmu ještě Martin Jakeš  a postupně se k týmu přidal Michal Vacek a pár turnajů v roce 2009 s námi odehrál taky Standa Otčenášek s Radkem Filipim.
Kuba: Znali spíše od pivka nebo z basketbalu 5 proti 5 a jako spolužáci ze školy. Složení se v průběhu let protočilo kolem pevného základu 3 až 4 hráčů.

Netrénujem , věříme…
Kuba: Trénujeme každý sám se svým týmem, za který hrajeme pětkový basketbal. Na street se scházíme až na turnaji a stále věříme tomu, co jsme vždy hráli a co platí.

V zimě bojujem každej někde jinde…
Tomáš: Všichni členové Usur-pátors hrají přes zimu soutěže ve svých klubech, a tak letní streetballová sezona je pro nás výborné posezónní odreagování. Radek Miška letos hraje 2. ligu za tým BK Kladno, se kterým bojuje o příčky nejvyšší, Michal Vacek je hráčem BK Baník Most, který má letos ve stejné soutěži úplně opačné starosti. Jakub Hnátek táhne svůj tým TJ Sokol Louny z Oblastního přeboru do Severočeské ligy a Martin Jakeš se snaží prosadit v nabitém prvoligovém kádru BK Chomutov.
Kuba: Jsme sice průměrní hráči svých týmů, ale ti největší dříči a srdcaři. Surprised

Můj streetball…
Mišák:  Co je ten pravej streetball? Tak pod tímhle si každý určitě vybaví něco jiného. Pro Usur-pátors je ten „pravej streetball“ být se správnými lidmi na správným místě, užívat si naplno pocity z nádherné hry na jeden koš za krásného počasí a domů se vracet jako vítěz. Money mouth
Kuba: Krásné počasí, kvalitní hudba, parta skvělých lidí a pořádně napínavý spiel.

Show time...
Mišák:  Největší show na streetu je, když se každý hráč baví hrou tak, jako se bavíme my.
Kuba: Když vyhrajeme. Smile 

Konkurence…
Kuba: V Čechách je spousta kvalitních streetových týmů, tudíž nám může konkurovat každý z nich.
Mišák: Konkurence bude letos určitě velká, ale my se budeme soustředit jen na sebe a snažit se udělat vše proto, abychom byli letos ještě lepší než minulou sezonu!

Pravidla…
Kuba: Street je nejen o pravidlech, ale i o proměnlivých podmínkách a kdo se umí nejrychleji a nejlépe přizpůsobit, ten je nejlepší a většinou vyhrává.
Tomáš: Co s týče pravidel, tak je vše celkem ok, akorát si myslíme, že by měl být v zápase dán určitý počet faulů, po jehož překročení by následoval za každý další faul trestný hod.

Pražská scéna není pražská…
Mišák: Dominantní pražská streetbalová scéna? Usur-pátors byli v minulé sezoně dominantní a nikdo z nás není z PrahySmile.
Kuba: Myslím, že v Praze je velký množství hráčů, je tu největší selekce a možnost poskládat dobrej tým, ale spousta z těchto hráčů je mimopražských, například studentů či lidí, kteří v Praze pracují. Tak nevím, jestli je „pražská scéna“ tak dominantní.

Sport ulice…
Mišák: Streetball je určitě sport a ještě víc než sport je street životní styl. Kdo by měl víc určovat životní styl než ulice. Když hraješ street nebo basket a myslíš to vážně, je to i tvůj životní styl! My určitě nejsme ta klasika „kšiltovky na stranu“, ale na dobrej hip hop si rádi zakejveme hlavama a někdy i rozkroky u kalhot máme proklatě nízko. Cool

Hvězdy…
Mišák: Co je to streetballová hvězda? Máme respekt ke všem našim protihráčům, ale pro nás jsou streetballové hvězdy jen naši spoluhráči. Wink
Kuba: Pro nás je hvězda hráč nebo hráči, kteří nás dokážou přehrát a porazit. Jsou hráči, které respektujeme, a je jich spousta.

And 1 Mixtape team…
Tomáš: S-Manie by tu akci jistě zorganizovala na vyšší úrovni (díky borci). Snad se lidi pobavili… my určitě! Tak to třeba vyjde další roky. 

Kuba: Zahráli jsme si přímo proti nim a samozřejmě to byl zážitek obrovského kalibru.

Streetball a pak …….. dlouho nic…
Tomáš: Nemůžu odpovědět jinak, než že my žijeme přes zimu basketem a přes léto streetem, takže jinej sport pro nás neexistuje! Kdyby nebyl street, nebyli by Usur-pátors… takže asi tak.
Kuba: No snad basketbal……….  A pak nohejbal, beach volejbal.

Pan Hráč do toho de vždycky naplno…
Kuba: Ten, co diktuje a vyhrává, ale nechová se povýšeně a snaží se s každým vycházet.
Mišák: Player je podle mě každý, kdo si jde zahrát a do hry dává vše. Je totiž úplně jedno, jestli jste malí, velcí, mladí, staří, hrajete za barákem nebo na turnajích, vyhráváte či prohráváte… když street milujete, není co řešit. Kiss

Louny Open, Moscow Open – hlavní cíle pro 2010…
Mišák: Cíle týmu Usur-pátors jsou pro nadcházející sezonu jasné! Chceme se letos opět kvalifikovat na neoficiální streetballové mistrovství světa do Moskvy MOSCOW OPEN! Znovu se samozřejmě chceme zúčastnit většiny streetů u nás a navštívit také co nejvíce turnajů v evropských zemích, kde chceme udělat co nejlepší výsledky. Dalším naším cílem je letos v srpnu uspořádat v Lounech streetballový turnaj a akce pro děti, které by tento sport ještě více zpopularizovaly a ukázaly dětem a mladým lidem, jak trávit smysluplně volný čas.
Kuba: Na MS v Moskvě, pokud se tam probojujem, bychom se chtěli probojovat až do bojů o medaile. Se zkušenostmi z loňska by to mohlo klapnout.

Streetball-mania 2009
Mišák:  Jóóó, to sou docela silný vzpomínky. Výborná pizza od Brádlerů při finále PSL, pak narychlo na malacký políčko do stanovýho městečka, PIS a Martinův buzzer beater ve čtvrtfinále, pak sraz na letišti s panem Bayerem - směr Moskva…
Kuba: Úspěch, mega zážitky, legrace, zájezdy, vítězství, prohry, přátelství.

Streetball-mania 2010
Mišák: Čekáme další super streetballové léto plné turnajů a nových zážitků, na které se Usur-pátors po dlouhé zimní pauze moc těší!
Kuba: Na to samé přeci - úspěch, mega zážitky, legrace, zájezdy, vítězství, prohry, přátelství. Smile

Vzkazy pro kámoše a soupeře…
Tomáš: Přejeme všem soupeřům a kámošům, ať mají minimálně takovou radost ze hry, jako máme my!
Kuba: Aby počítali s tím, že budeme bojovat jako o život, takže jako vždy. Wink
Mišák:  Jo a hlavně taky všem zdraví!

autor:Roman Bednář

foto [9]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS