Xstream Converse mění před letošní sezónou název týmu

Stejný tým, stejný přístup, jiný název

08.04. 14:03:32 Další z top týmů Vám představujeme v našem seriálu. Předpokládám, že je všichni znáte jako Xstream Converse team. Před letošní sezónou ovšem změnili jednoho z partnerů, se kterým spolupracují, a tak přišla i změna názvu týmu. To je ale spíš kosmetická záležitost, protože „jádro“ týmu zůstává stejné a herní styl a myšlenky, které reprezentují, stejně tak. Xstream Ballers jsou stabilně na pomyslné streetballové špičce. I přesto, že nezastávají přístup "vítězství i přes mrtvoly". Vždyť i vzkaz všem soupeřům ze závěru rozhovoru je vcelku jasný a jen doplňuje, co je pro borce z XB teamu streetball a vše kolem něj.

Xstream Converse vs  Xstream Ballers
Patrik Nguyen „C“ – Název týmu úzce souvisí se vznikem týmu. Někdy na přelomu roků 2005/2006 mě oslovili s myšlenkou „Týmu reprezentující tento sport“ zakladatelé „Pražské streetballové ligy“ (Radek + Vráťa) a šéfredaktor magazínu o extrémních sportech Xstream (Robin Čumpelík). Xstream dále spolupracoval se světově známou sportovní značkou „Converse“, která nás podporovala = XSTREAM CONVERSE tým.
Nyní po úspěšném tažení ve slovenské indoor tour pomalu navazujeme spolupráci s nově vznikající značkou Ballers. Ta je zaměřená na výrobu oblečení především pro basketbalisty, streetballisty a celkově pro lidi, kteří vyznávají život a kulturu spojenou s tímto sportem. Takže od této sezóny nastává „upgrade“ v názvu týmu na XSTREAM BALLERS.

Jak jste se potkali …
Patrik Nguyen „C“ – Základ byl položen asi z dob, kdy jsem jezdil na různé streetballové plácky především po Čechách, ale i na Moravě, konče Prahou, kde se asi hrál nejkvalitnější streetball. V této době jsem poznal spoustu lidí, dobrých přátel a s některými, vesměs hlavně nadšenci pro streetball, jsme občas zavítali na nějaký ten turnaj. Prioritou pro mě bylo určité nastavení chemie v kolektivu a ne tým složený z hráčů našich vyšších basketbalových soutěží. Momentálně žádný „ohraničený“ či konkrétní tým Xstream Ballers není a spíše se dávají dohromady na akce party lidí, které dodržují určité sportovní i morální hodnoty. Xstream Ballers není jen o týmu, ale je to společnosti lidí hrající streetball i basketbal, kde není prioritou vyhrát za každou cenu, „přes mrtvoly“...

Klasika =  streetball netrénujem
Patrik Nguyen „C“ – Na streetballové turnaje celkově jako tým nijak zvlášť netrénujeme. Každý z nás rád přirozeně vyjde dle své chuti, motivace i času na různá venkovní hřiště, kde samozřejmě potkává další přátele i ostatní hráče z týmu. Většina hráčů nebo všichni ti, kteří s námi někdy již zahráli, přes dlouhé zimní měsíce hrají většinou nižší pražské či středočeské basketbalové soutěže. Někteří mimo street sezónu nehrají dokonce vůbec žádnou b-ball soutěž.

Naše konkurence
Patrik Nguyen „C“ – Týmy, které jsou složené z hráčů vyšších basketbalových soutěží. Jejich zastoupení bývá každým rokem na akcích vyšší. Neberu je však jako největší konkurenci, ale je to pro mě příležitost si zahrát kvalitní sbball/bball a pokusit se je porazit.

Pravej streetball… to je prostě show
Patrik Nguyen „C“ –  Venkovní hřiště – léto - přátelé – diváci – nesvázaná hra pravidly, ale jen tak, jak si nastaví samotní hráči – volnost – zábava, hra, akce, kterou ocení nejen hráči, ale i diváci potleskem...

Rules and refs
Patrik Nguyen „C“ –  Pokud se mám vyjádřit konkrétně k pravidlů Streetball manie: V rozhodujících nebo těžkých zápasech mít k dispozici kvalitního, respektovaného rozhodčího, který může pískat třeba jen na požádání. Po 4. - 5. faulu týmu - střelba trestných hodů. Důvodem je, že čím dál častěji samotné hry nemají se streetballem nic společného a občas bych to nazval stručně „masakr“. Nebo se všichni můžeme přizpůsobit a možná vznikne nový sport.:).

Pražská streetballová scéna a její dominance?!
Patrik Nguyen „C“ –  Praha má největší streetballovou i basketbalovou základnu (spoustu bball soutěží, týmů nesrovnatelné s jiným městem v ČR), nejvíce hráčů i díky spoustě zde pracujícím cizincům, či přijíždějícím studentům... Streetball se ale neorganizovaně hraje na spoustě plácků v různých koutech, městech v ČR a každoročně se pořádají větší či menší turnaje.

And 1 Mix tape team…
Patrik Nguyen „C“ –  Byl jsem přímo na hřišti a dodatečně díky všem (hlavně M. Přibylovi) za tuto příležitost. Rád bych si to v „ale plné síle“ zopakoval. Akci hodnotím stručně slovy: Mladší generace a „neznalí“ si to užili, ale starší, zkušenější byli spíše zklamáni. Organizačně to nebylo zcela zvládnuté a lépe by vše dopadlo, kdyby se to odehrálo v prvním plánovaném termínu. Tam měli reprezentovat ČR mladé české bball naděje v čele se Satoranským, Pumprlou, Vocetkou a dalšími, kteří by byli samozřejmě i většími soupeři, motivací pro samotný AND1 tým.

Když ne streetball…
Patrik Nguyen „C“ –  Mám rád veškerý sport a i nyní, když mám příležitost, jezdím celkem často na in-line bruslích, dále ping-pong hlavně s týmovým Alešem:), fotbal, hokej, beach volej... no vlastně hraju nebo zkouším vše, kde je něco kulatého.:) 

Streetball - sport, životní styl, rytmus nebo jen póza…
Patrik Nguyen „C“ –  Sport určitě, ale každý si může určit své pravidla, míru, životní styl i rytmus.

Můj respekt
Patrik Nguyen „C“ –  Respektuji všechny z Xstream Ballers a všechny hráče, kteří hrají s podobnou „filozofií“ celkově ke sportu.

Cíle 2010… ?
Patrik Nguyen „C“ – Dobrá parta, zdraví, přátelé a když se občas někde něco podaří...

Streetball mania 2009
Patrik Nguyen „C“ –  Akce, kterých jsme se zúčastnili (PSL, Streetball Cupy, Prague International Streetball) a spoustu lidí, přátel, které jsme tam i po delší době potkali...
Streetball manie je ale jen malý zlomek z každoročních 20ti – 25ti turnajů, které náš tým odehraje, a každý je něčím specifický.

Streetball mania 2010
Patrik Nguyen „C“ –  Tým, přátelé ...

Nějaký vzkaz ostatním
Patrik Nguyen „C“ –  „PLAY CLEAN (Xstream Ballers)“

ve spolupráci s kapitánem Xstream Ballers týmu Patrikem
Zpracoval RB aka Big Daddy

 

autor:Roman Bednář

foto [24]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS