Pražská streetballová liga 2010

Červená síla po roce opět ovládla finálový den PSL

21.06. 22:48:14 Devatenáctý červnový den. Těšila se na něj většina streetballové "smetánky". Splnil letošní finálový den ligy očekávání?

My říkáme, že určitě! Po dvou měsících soubojů ve skupinách v kategorii "Muži" a "Ženy" a zejména válce s přírodou se na nás na strahovském kurtu usmálo štěstí a dopřálo nám vychutnat si pohodovou atmosféru závěrečného turnájku. Přálo nám nejenom počasí, ale celkově tahle streetballová podívaná neměla chybu. Na kopec dorazilo 8 nejlepších mužských a 4 nejlepší ženské týmy, které se po základní části umístily na předních místech tabulky. A kdo nakonec urval titul Mistra a Mistryně PSL 2010?

Kategorie "Ženy"

Holky si zahrály svůj vlastní mini-turnaj. Ve skupině si pěkně zahrály systémem každý s každým. Na stupeň vítězů bohužel nedosáhly Amazonky, zbrusu nový tým, který se napoprvé uvedl hodně slušně. Jen tak dál holky, počítáme s Vámi i příští rok.:) Kakahablama se po dvou shodných prohrách 16 : 23 "spokojila" se 3. místem. "Spokojila" v uvozovkách je nasnadě, protože holky jsou jedněmi z největších nadšenců PSL. Stříbrný flek berou Na-ex, hráčky s výdrží nejen na hřišti, které ve finále prohrály velmi těsně s Flyers (18 : 19). Flyers (Zezul, Peklík, Vorlík, Dáša a Janča) s výškovým průměrem týmu něco kolem dvou metrů si tak od soboty mohou říkat Mistryně PSL 2010. Dobře, holky!

1. místo Flyers
2. místo Na-ex
3. místo Kakahablama

Kategorie "Muži"

Do pavouka poražených spadli poměrně pozdě. Po výhrách se Slezskou bouří a Only Hustlas je čekal zápas nejdůležitější - s obhájci titulu Usurpátors. Dali do toho maximum, ale těsná prohra 19 : 20 posílá do finále jejich soupeře. Naděje umírá poslední a kluci do toho jdou naplno, ale prohrávají v rozhodujícím postupovém zápase s Xstream Ballers 17 : 20. Tramtadadá... potlesk patří Midgets na 3. místě!!!

Narazili na sebe již ve svém druhém zápase. S Usurpátors v červených dresech vyfasovali porážku o osm bodů (22 : 30), což se rovná pádu do pavouka poražených. Tam zatočili se Slezskou bouří, nejlepšími kamarády s letošní Matkou přírodou:) (23 : 22) a poradili si s jedním z favorizovaných týmů Only Hustlas (25 : 15), čímž jim zamezili promluvit do dalších postupových zápasů. V pavouku poražených je však jen jeden "vítěz". A tím je poprávu Xstream Ballers.

Usurpátors a Xstream Ballers. Vítěz bere všechno, hlavně čest a uznání. To patří bezpochyby oběma týmům, ale jenom Usurpátorům (Vácovi, Kubovi, Mišákovi, Jakymu, Ráďovi a Jirkovi) letos navíc titul Mistr PSL za finálový výsledek 31 : 20.

1. místo Usurpátors
2. místo Xstream Ballers
3. místo Midgets

Na pořadníku dne bylo také vyhlášení individualit, lépeřečeno nejlepších střelců ligy, kterým tímto blahopřejeme. Dopadlo to takto:

Nejlepší trojkařka Áďa Šeflová (Lepší už to nebude)
Nejlepší střelkyně Terka Vorlová (Flyers)

Nejlepší trojkař Martin Jakeš (Usurpátors)
Nejlepší střelec Martin Jakeš (Usurpátors)

Překvapením na závěr byl dárek pro oba "titulisty" Flyers a Usurpátors, kteří se svezli luxusní limuzínou po Praze. Pan řidič se nestačil divit.:)

Turnajem však zábava neskončila a vesele se pokračovalo v oblíbené hospodě u Saliho a Nazira. Díky Ing. arch. Pavlu Podlipnému alias Lipánkovi bylo k mání vytříbené meníčko ve stylu Kofolka za 5 Kč a pivko za 8 Kč, ČSF přihodila do placu klobásky za 12 Kč a další soudek. Tímto Ti, Lipánku ze společnosti StAr (www.staratelier.com - nezapomeňte si koupit projekt!) děkujeme, stálo to za to!

Dva měsíce uplynuly jako voda, doufejme, že ani čekání na další ročník nebude tak dlouhé. Už teď se nám moc stýská! Pojďme si tedy čekání zpříjemnit ještě min. dvěma akcemi. Tou první je tradiční Slam Dunk Contest Chodov na střeše Obchodního Centra Chodov (již tuto sobotu 26. června) nebo pak víkend 3. - 4. června na Václaváku během Prague International Streetball Cup - máte se stoprocentně na co těšit!!!

autor:PSLky

komentáře [2]|

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS