Velký úspěch české jednokolky ve světě

Zlato z "Tour de France" Kuby Rulfa

22.07. 14:29:21 Kdo sleduje pravidelně i nepravidelně českou streetballovou scénu a turnaje Streetball manie, nemohl si nevšimnout Kuby Rulfa. Jasně! Toho kluka na jednokolce, co předváděl ty nejlepší triky, nad kterými zůstával rozum stát a který se vám to nebál půjčit... Něco málo o jeho triumfu na Salzkammergut Trophy v tomto článku...

Kuba Rulf:

"Když jsem se v roce 2008 poprvé zúčastnil této přenádherné cyklistické akce, byli jsme tak trochu bokem, Gosau přece jen není v úplném centru dění. Nicméně umístění na bedně mě natolik motivovalo, že jsem se rozhodl tento závod dát znovu. To přišlo už v roce 2009, kdy jsem se poprvé zaregistroval na 27,4 km dlouhý maraton. Což je na 24 palcovém furtšlapu pořádnej nářez. Desáté místo mi dalo pořádně zabrat a možná i proto jsem v nedělním downhillu, který končil již na náměstí v Bad Goisern, bral až druhé místo.

Letos jsem tedy dorazil na "Salzkammer" potřetí. V den příjezdu panovalo nesnesitelné vedro a já měl strach, aby se to nezvrtlo ve sníh jako vloni. Nestalo se (naštěstí). V pátek jsem se rozhodl lehce potrénovat a dát si trať downhillu, abych si ji připomněl a rozhejbal své cestou zhuntované tělo. Opět na mě spousta "normálních" cyklistů koukala jak na zjevení. Pak přišla sobota a s ní start na trase F resp. 5 minut po cyklistech. V šíleném vedru jsem odstartoval a začal pomalu ukrajovat první metry z celkových 27400. Morál mi zvedalo, že jsem se dokázal držet nejrychlejších a dokonce postupně dojíždět pomalejší cyklisty. Po vystoupání na nejvyšší bod trati se ale projevil rozdíl v technice a tak mi čelo závodu poodjelo a já se držel okolo 6.-8. místa. Nakonec jsem dojel 7. mezi jednokolkaři a celkově na celkem slušném 110. místě mezi cyklisty.

Moje parádní disciplína ale měla teprve přijít. Neděle - downhill. Po postmaratonském pivku jsem musel neobvykle brzo vstávat, abych stihl shuttle bus, který mě spolu s dalšími asi 50 šílenci na báječných strojích vyvezl na start downhillu k hotelu Predigstuhl. Na startu letošního ročníku nás bylo víc něž za oba předchozí ročníky dohromady, tak to byla pěkná strkačka. Nicméně k minulým úspěchům jsem byl zařazen spolu s hlavními favority do první řady. Pak už to konečně přišlo a bylo odstartováno. Stejně jako v minulém ročníku se do čela okamžitě dostal trojnásobný mistr světa v downhillu domácí David Weichenberger a mně se povedlo mu "uviset". Asi ve třech čtvrtinách udělal chybu a šel i s jednokolkou k zemi. I mě potkal pád, nicméně nic vážného, a já se dostal do vedení. V technické pasáži před výjezdem z lesa jsem získal další malý náskok. Ten jsem potřeboval v dlouhém dojezdu do cíle, protože mí pronásledovatelé měli větší jednokolky a začali mě dohánět - naštěstí se jim to nepovedlo a já si ze své třetí účasti na Salzkammeru odvážím 1. místo.

Nádherný víkend v nádherném prostředí mezi super lidmi, kteří již začínají jednokolkáře brát jako cyklisty a ne jako cirkusáky."

Kubo a my Ti moc gratulujeme k tomuhle úspěchu, jen tak dál!!!

ČSF

autor:Česká streetballová federace

komentáře [2]|

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS