Moscow Open 2010 - den 3 - part 2

Usurpátors High Five v osmifinále hráli na tři utkání

31.07. 04:20:06 Druhý hrací den turnaje byl ve znamení osmifinálového kola vyřazovacích bojů. Střetnutí jednotlivých týmů na dvě vítězná utkání z větší poloviny rozhodovaly až třetí zápasy. Bylo tomu tak i v případě Usurpátors High Five, kteří museli proti slovenskému Letnému Vánku hrát třetí rozhodující utkání. První utkání vyšlo lépe Slovákům, v druhém roztočili Usuři velký kolotoč a až dvě trojky v posledních vteřinách upravovaly skóre z pohledu Letného Vánku. Poslední rozhodující utkání...

... uteklo Usurpátorům v prvních minutách. I když jsem se do utkání vrátili, už jsme slovenskému týmu vítězství vzít nezvládli. Přeci jen i borci ze Slovenska mají něco odehráno a vedení 6:1 v první polovině třetího zápasu jim nakonec k postupu stačilo.

Česká republika   vs.    Slovensko     - Game 1
konečný výsledek  - 5 : 7

V prvním utkání jsme nezačali špatně. Rychlost byla naší předností a dokázali jsme si připravit několik slušných příležitostí. Jejich neproměnění nás ale trochu rozhodilo a první tak skórovali Slováci. Nejistota, která se zčásti dostala do našich hlav nás trochu zpomalila a pomalá hra vyhovovala Slovákům. Při pomalých a dlouhých útocích (lze-li to říct s šestnáctivteřinovým limitem na útok) jsme často nevydrželi bránit do konce a soupeřům jsme otevírali prostor pod košem k jednoduchému zakončení.  I trošku netakticky sehrané utkání tak vyhrál Letný Vánok ze Slovenska. … 0:1

Slovensko        vs.        Česká republika    - Game 2
konečný výsledek  - 9 : 11

Druhé utkání se hrálo podle jiného scénáře. Výrazně trpělivější obrana nepustila slovenské borce do jednoduchého zakončení a střelba z dálky se jim v tomto utkání taky nedařila. Rychlý jednoduchý streetball nás postupně dostal do výrazného vedení a několik akcí ocenila plná moskevská aréna hlasitým potleskem. S pěti body vedení  jsem dali soupeřům trochu prostoru v poslední minutě a dva dvoubodové pokusy z jejich strany upravily skóre. Nás ale v tomto utkání porazit nemohli, protože se hrál kvapík podle našich not.

Česká republika    vs.     Slovensko    - Game 3
konečný výsledek   - 5 : 14

Poslední utkání mělo rozhodnout, kdo se utká s Italy ve čtvrtfinále. Rozhodlo se hned v prvních minutách. Slováci se opět snažili dostat pod náš koš a zakončovat z krátké vzdálenosti a stejně jako v prvním utkání se jim to podařilo hned několikrát a dvakrát i s faulem. I přes to, že neproměnili TH, vedli už 5:0 a pak i 7:1 a my jsme se velice těžce vraceli do utkání. I kdybychom to snad zvládli herně, tak nám několik sporných rozhodnutí vzalo poslední víru… a to jsme si mysleli, že na rozhodčí už jsme připraveni a nenecháme se od nich rozhodit.:) Poslední minuta tak byla bojem s emocemi a ztrátou postupových šancí. Slovenští borci mají něco odehráno a svůj náskok si vzít nenechali,  ba naopak.

V sobotu pokračuje mistrovství světa ve streetballu čtvrtfinálovými, semifinálovými a finálovým zápasem. Ve hře zůstalo celkem 8 týmů – Rumunsko, Rusko, Srbsko, Ukrajina, Itálie, Estonsko, Bělorusko a Slovensko. O tom, kdo zvedne nad hlavu pohár, vám samozřejmě podáme report, přímo z Moskvy…

autor:Roman Bednář