3. lokální kolo Českého poháru ve streetballu Praha

S.P.S. kings of Letňany

18.06. 23:07:37 Dnes 18. června 2011 jsme sobotní streetballový den zakončili korunovací vítězů 3. lokálního kola Českého poháru ve streetballu, které se uskutečnilo v Praze - Letňanech u místního obchodního centra. Nepříliš slunečný den byl však nabitý parádními zápasy, ve kterých nechyběl náboj a napětí už vůbec ne.

Na třiadvacet chlapských týmů se utkalo o skalp vítěze pražského kola. Vítězové všech pěti skupin postoupili automaticky do play off a doplnily je nejlepší týmy z druhých míst. 

V prvním semifinále se potom utkali Street dogs a S.P.S., kteří tento zápas vyhráli poměrem 15 : 9.

Druhé semifinálko nabídlo vyrovnanější a napínavější souboj, který se konal mezi Terminátory a kluky z Bulls. Vše skončilo výhrou Terminátorů a pouhý jeden jediný bodík, který padl v závěru zápasu (11 : 10). Tomuto fér zápasu tleskáme!

Finálová dvojka tedy byla jasná: S.P.S. a Terminátoři. Kdo zůstal až do konce, určitě nelitoval. Tohle utkání mělo grády a šťávu a po normální hrací době muselo dokonce dojít k prodloužení. Pozorovatel tak hlídal skóre, které muselo skončit rozdílem dvou bodů. To 
se lépe nakonec v závěru podařilo týmu S.P.S. ve složení Ondra Starosta, Honza Holoubek, Martin Juklíček a Zlatan Mulič, kteří si tak vysloužili zasloužené ovace.

S.P.S. : Terminátoři 15 : 13

Konečné pořadí "Muži":
1. místo S.P.S.
2. místo Terminátoři
3. místo Street dogs


Holky si zahrály taky slušně. Vítězky jednotlivých skupin (Economists a Hradecká čísla) byly automaticky nasazeny až do 2. kola pavouka, do kterého se také probojovaly Lepší už to nebude a Rachna Kachna. 

V semifinále číslo jedna porazily ekonomky z Economists Lepší už to nebude. Konečné skóre zápasu: 15 : 3.

Rachna kachna se pak posnažila v zápase s Hradeckými čísly, avšak prohra byla vysoká - 2 : 12. Nevadí, jdeme do finále!

Ve finále Ecomists potvrdily roli favoritek. Hory, Pívo, Andy a Baru si zahrály s  Hradeckými čísly, které porazily 9 : 5 a mohly se tak radovat z vítězství v celém turnaji. Gratulujeme!

Konečné pořadí "Ženy":
1. místo Economists
2. místo Hradecká čísla
3. místo Rachna kachna


Stejný systém jako v "Ženách" zavládl i v kategorii "Junioři". Vítěze skupin - Chiquitu a Ťuťu ňuňu - doplnily tyto týmy Nejsme k jídlu a BLS, ze kterých opět vzešly dvě semifinálové dvojice. Nejsme k jídlu a Ťuťu ňuňu se pak potkali ve finále, které skončilo úspěšněji pro drsňáky Ťuťu ňuňu.

Nejsme k jídlu : Ťuťu ňuňu 9 : 13

Konečné pořadí "Junioři":
1. místo Ťuťu ňuňu
2. místo Nejsme k jídlu
3. místo BLS


Jak by náš MC Kajag řekl, naši nejmladší "vejškrabci" ovládli Letňany taky krutě. Ve skupině o šesti členech si zahráli každý s každým a chcete-li znát konečné pořadí, mrkněte právě sem:

Konečné pořadí "10 - 13 let":
1. místo Trampoline power
2. místo Šílení maniaci
3. místo Cracked Rubbers


Individuální soutěže, tak to už je stará dobrá klasika. Co se trojek týče, tak ty překvapivě (vlastně proč překvapivě?!:)) ovládly zástupkyně něžného pohlaví. Jich do finále postoupilo rovných sedm!

3pt Shoot Out
1. místo Seve
2. místo Andy
3. místo Lucka


Slam Dunk Battle se stal stěžejní individuální záležitostí dne. Tři nejlepší smečaři totiž měli šanci postoupit do celostátního nedělního finále a tak se taky stalo. A proč stěžejní? Zítra se totiž koná Slam Dunk Contest, což je mistrovství ČR ve smečování a celkový vítěz poputuje do Moskvy. Tak co?!

Účast byla hojná, tváře ve většině případů více než známé. Honza Krček, Zlatan Mulič, Dimi, Choty, Jindřich, Čestmír G., Aleš Wodecki, Scotty a na poslední chvíli přihlášení Míla, Rob a Honza. Do finále automaticky postoupil svým nejlepším 18ti bodovým pokusem 
Scotty a Choty. O třetím postupujícím musel rozhodnout až součet bodů, který vyšel nejpříznivěji pro "opozdilce" Honzu, který tak jistě rád uzná, že pro svou vstřícnost a ochotu přihlásit ho do soutěže na poslední chvíli by si organizátoři zasloužili nějaký pěkný dáreček (ano, Honzo, to je výzva!:)).

Finálové dunkování nabídlo mnoho povedených smečí, ale vítěz může být jen jeden. Kdo tedy bude hájit české barvy v Moskvě? Nechme se překvapit zítra během Slam Dunk Contestu.

Slam Dunk Battle
1. místo Honza
2. místo Scotty
3. místo Choty


Soutěž jeden na jednoho nabídla zejména v závěru skvělé vypjaté zápasy, ve kterých se  rozhodovalo opravdu na poslední chvíli v závěrečných sekundách. Příkladem může být jeden ze semifinálových zápasů mezi Honzíkem Širokým a Petrem Šmůlou, kdy asi během 5ti vteřin padly dvě trojky, z nichž jedna rozhodla ve prospěch Honzíka, který pak postoupil do fináového klání proti Otovi. V něm byl opět úspěšnější až v samotném závěru trojkou Honzík, který se tak stal absolutním vítězem. Všem účastníkům patří velký respekt.

1 on 1
1. místo Honzík Široký
2. místo Ota


Tak a Praha "1" je za námi. Zítra nás čeká Praha "2" v podobě celostátního finále, tzn. jen těch nejlepších a nejúspěšnějších. Pojďme si zrekapitulovat, kdo tedy postupuje z dnešního pražského kola:

Kategorie "Muži":
Street dogs
Triple Trouble
Šmellers
S.P.S.
Terminátoři
Inglorious Ballers
Bulls
Klacky v kýblu


Kategorie "Ženy":
Economists
Lepší už to nebude
Wild beasts
Jako holky
Rachna kachna
Hradecká čísla


Kategorie "Junioři":
Chiquita
Nejsme k jídlu
Gee boys
Mrožostroj
BLS
Ťuťu ňuňu


Kategorie "10 - 13 let":
Trampoline power
Šmoulinky
Klarouši
Šílení maniaci
Cracked Rubbers

3pt Shoot Out
1. místo Seve
2. místo Andy
3. místo Lucka

Slam Dunk Battle
1. místo Honza
2. místo Scotty
3. místo Choty  

1 on 1
1. místo Honzík Široký
2. místo Ota  


Všechny postupující týmy a vítěze indi vindy soutěží žádáme, aby se dostavili na zítřejší turnaj. Spešl echo patří týmu Klaroušů z kategorie nejmladších špuntů, aby se taktéž dostavil!!!

See ya tomorrow!

autor:Česká streetballová federace

foto [14]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS