Streetball Challenge Plzeň 2017 for KIDS

Třetí zastávka ČSP na západě Čech byla velmi úspěšná!

Radost mládežníků na plzeňském turnaji 2017.

06.06. 10:47:50 V sobotu 3. června 2017 proběhl ve sportovním areálu TJ Lokomotiva Plzeň třetí podnik letošního ročníku Českého streetballového poháru, Streetball Challenge 2017 for KIDS. Jak již z názvu vyplývá, letošní ročník byl určen ryze pro děti a mládežnické kategorie.

Organizátoři si pro letošek naplánovali několik novinek, které jim pomohli realizovat partneři Decathlon a Kooperativa. O co konkrétně se jednalo? Pro děti byl mimo klasické streetové špíly k dispozici sportovní koutek Decathlon, v němž si mohli všichni zúčastnění zahrát badminton, stolní tenis, fotbal, projet se na odrážedlech, koloběžkách, zastřílet si s nimi na mini koše, vyzkoušet svůj balanc na slackline apod. Společnost Kooperativa zapůjčila velký skákací hrad, kde se ti nejmenší opravdu vyřádili.

Samotného turnaje se zúčastnilo 60 týmů, a to od kategorie U10 smíšené po U16, což je také řádná dávka mančaftů. Účastníci a účastnice měli v hledišti velkou podporu svých rodičů, sourozenců, příbuzných či kamarádů! Celý den orámovalo krásné počasí, které jen podtrhlo pohodovou atmosféru. Na jednotlivých hřištích probíhaly bitvy jako řemen, o každý koš byly líté boje a nechyběly ani slzy smutku i štěstí, které ke sportu patří. Všichni si prostě turnaj užívali na maximum!

V jízdním řádu plzeňského turnaje nechyběly ani dovednostní soutěže. Organizátoři si připravili celkem tři: skill dráhu (sprint s míčem, slalom a zakončení), střelbu (systémem „vyřazováku“) a slam dunk (smečovalo se na nízké koše uzpůsobené dané kategorii). V průběhu celého dne probíhala kvalifikace do finále těchto soutěží. V 15 hodin byl turnaj přerušen, přítomní se přesunuli do sportovní haly, kde se příjemně zchladili od sluneční záře a šlo se soutěžit.

Během soutěží byla k vidění celá řada dechberoucích výkonů, ale jeden z nich čněl nad všemi. Šlo o dunk Tondy Hanzlíčka (kategorie U10 smíšené, 9 let), jenž zasmečoval tak, že si položil míč na zem asi 4 metry před koš. Lidé se na sebe nechápavě dívali, když v tu ránu rozběh, hvězda přes jednu ruku, v pozici hlavou dolů Tonda sebral míč, šup na nohy a smeč!!! V hale rázem zavládla frenetická atmosféra, všichni křičeli a nadšeně nevídanému kousku tleskali. Jedním z porotců byl i kapitán Válečníků/BK ARMEX Děčín Jakub „Kouba“ Houška, jenž sám tento dunk ocenil obrovským potleskem.

Po dovednostních soutěžích pokračovaly tuhé turnajové bitvy o umístění, ale i o vstupenky na velké finále Českého streetballového poháru 2017, které se bude hrát již tuto neděli 11. června na střeše Centra Černý Most v Praze.

Všichni byli vyčerpaní, unavení, usmažení od sluneční hyperaktivity, ale nikdo nic nevzdal a všichni jeli na doraz až do samotného konce. Turnaj skončil okolo půl šesté večerní, kdy byly dohrány poslední mače. Po nich již následovalo vyhlášení vítězů, předání cen a poděkování všem pomocníkům, rozhodčím i organizátorům, zkrátka všem, kdo se na turnaji podíleli a zajišťovali ho. Speciální poděkování patří společnostem Basket-obchod a Spalding, které věnovaly ceny, a také společnostem Desinsekta a Ovocnia.

Takže díky a slovy klasika: „Tak zase za rok!“.

Fotogalerie z turnaje najdeš ZDE a TADY.