Ženy dobývají Labský streetballový pohár 2018. Přidáš se?

A-Buldrová: Děčín je legenda mezi turnaji!

Číslo 23 oblékala legenda, 23 let hrajeme v Děčíně

Číslo 23 oblékala legenda, 23 let hrajeme v Děčíně

26.03. 10:53:50 Je několikanásobnou mistryní České republiky i vítězkou Pražské streetballové ligy, ale jeden „deficit“ stále má, a to (ne)účast na kultovním Labském streetballovém poháru. Letos ovšem Andrea Buldrová slíbila nápravu a účast potvrdila. A jak se z velmi pohodovýho rozhovoru s touhle ostřílenkou ballerkou dočteš, jedním z jejích cílů je, aby se v Děčíně sešlo co nejvíc ženských týmů a pořádně si to rozdaly o zlato. Holky, to je výzva!

Andreo, avizovala jsi, že letos se s Vaším týmem zúčastníte Labského streetballového poháru v kategorii žen. Platí to a vyhovuje Vám i termín turnaje?
Ano, platí, slibuji účast Igoru Bayerovi (prezident České streetballové federace, pozn.) už několik let, tak si myslím, že je na čase tento slib splnit. Termín je ok, už ho mám v diáři.

Co Tebe osobně na turnaji již teď nejvíc láká a z jakých důvodů se na něj těšíš?
Je to legenda mezi streetballovými turnaji, vždycky jsem na něj slyšela jen chválu. Tak je potřeba to zažít i na vlastní kůži. Těším se na tamní atmosféru a že se zase uvidím s lidmi, se kterými se na streetech pravidelně potkáváme. A taky na streetové bitky a tríčky.

Pod bezednými koši na našich turnajích nejsi neznámou tváří, ba naopak. Jaké největší týmové, ale taky individuální úspěchy jsi dosud zapsala?
To děkuji, je pravda, že jsme se to minule snažili spočítat, odkdy se akcí pořádaných Streetball manií účastním, a asi se nám to ani nepodařilo. Za tu dobu se nám s týmem párkrát podařilo vyhrát Pražskou streetballovou ligu i Český streetballový pohár. Je to týmová hra, takže týmové úspěchy se nejvíc počítají, ale mám doma trofej i za 3pt Shooutout. (usměje se)

Kromě Vás přislíbil účast i další ženský tým z loňského ročníku Pražské streetballové ligy a jediný účastník ženské části děčínského turnaje, Once Again. Těšíš se na vzájemnou konfrontaci s holkama známýma ze strahovských kolejí?
Určitě se těšíme na všechny soupeřky. Nejen na konfrontace, ale i na to, že se zase potkáme. Holky z Once Again znám už dlouho. Za tu dobu už má člověk opravdu někdy pocit, že jsme taková rozrostlejší rodina, to mě baví. A hlavně doufám, že přijede víc ženských týmů, ať už Děčín přestane být jen mužský turnaj. Myslím, že i holky mají dost co ukázat.

Hecneš Ty osobně i další ženské celky z Pražské streetballové ligy, aby 19. května dorazily do Mekky streetballu bojovat na 23. ročníku tohohle topovýho turnaje o nejcennější kov?
Ano, budu o tom mluvit s holkama, co se potkáváme i nyní normálně v soutěži. Taky přemlouvám vlastní spoluhráčky z Nuslí, aby sestavily konkurenční tým. Budu přemlouvat každého, koho potkám v hale, na ulici, na stránkách PSLka. (úsměv) Věřím, že se holky hecnou a dojedou. A navíc 23. ročník? Tak to tam musím být, 23 je přeci nejdůležitější basketbalové číslo (jak vidno i podle hlavní fotky k interview, Michael Jordan je opravdu Andreiným oblíbencem).

A jakými slovy bys vyzvala „na souboj“ ostatní ženské kolektivy? Na co se ve střetnutích s Vámi mohou těšit a co jim slíbíte? Například kvalitní hru v duchu našeho motta „Play for fun“?
Haha. (rozesměje se) Ty, co mě znají, tak vědí, že se mnou to není nikdy jen „Play for fun“. Jsem extrémně soutěživá, takže chci vyhrát. A co můžu slíbit soupeřkám? Že sestavím superzkušený tým. Že to s námi nebudou mít vůbec jednoduché, že budem bojovat do poslední vteřiny. A že se těším, až poměříme síly, dáme si parkrát (jemně) loktem, ale nakonec stejně společně zajdeme na limču nebo pivo.

Vyzývám týmy Flyers, (J)Elita, Gymstr, Béčkový porno a ostatní, ať se přijedou ukázat 19. května do Děčína.

Pokud se ještě trochu ohlédneme. Letos slaví Český streetballový pohár plnoletost, což je úctyhodná tradice, na niž navazujeme. Už jsi to nakousla, ale přesto - co pro Tebe roky strávené s našimi turnaji, na různých místech s novými tvářemi i stálicemi znamenají? Jaké hlavní poselství Ti přinesly?
Pro mě je hlavně super, že organizátoři vždycky dají do kupy skvělé turnaje a ta dlouhá tradice jasně ukazuje, že to není žádná obyčejná akce. Je vidět, že většina hráčů a hráček se na turnaje vrací a těší. Já se vždycky už od začátku basketbalové sezony, což je někdy v září, těším na léto na street, a jsem si jistá, že nejsem jediná. Street jsou pro mě staří dobří známí, je to sranda, je to rivalita, je to tvrdý, je to snaha o nejvymazlenější příhrávku nebo nejlepší cross-over, je to střelba s rukou v obličeji, někdy je to se sluncem v očích, někdy je to skoro v pláštěnce, ale vždycky je to ta nejlepší hra, co znám.

Přihlášky na Labský streetballový pohár 2018 → https://bit.ly/2ruSx1d

Foto: Archiv Streetball manie/Jakub Nedbal/Patrik Nguyen

 

autor:Česká streetballová federace

foto [6]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS