23. ročník Labského streetballového poháru v Děčíně

Show, která nebrala konce!

Kategorie mlaďasů v Děčíně byly zase nabitý!

Kategorie mlaďasů v Děčíně byly zase nabitý!

22.05. 19:05:59 Sobota 19. května 2018 patřila v Děčíně na parkovišti pod knihovnou již třiadvacátýmu ročníku Labského streetballového poháru, nejstaršho turnaje hranýho v tuzemsku, který i letos odšpuntoval první zastávkou Český streetballový pohár. Jakou hranici se povedlo pokořit, co podtrhovalo frenetickou kulisu a čím originálním byli odměněni ti nejúspěšnější? Víc čekni na následujících řádcích...

Co bylo pro všechny ballery a ballerky pozitivní zprávou, že během celýho sobotního odpoledne panovalo příznivý počasí, chvílema sice slunko ukázalo svou sílu, ale zároveň vlídnější tvář. A co nemohlo chybět, byl tradiční podběrák, kterej z řeky Labe vylovil mnoho a mnoho balonů, který uchránil před dalekou cestou přes Hřensko do Německa a třeba i dál...

Turnaj startoval letos netradičně kvůli značnýmu zájmu už ve 12 hodin. Prezentace začínala v 10 hodin a od jejího startu byl stan Streetball manie doslova „okupován“ borcema a borkyněma všech kategorií. Odbavit se všechny povedlo jako po másle a týmy tak měly i dost času se na turnaj pořádně připravit a roztrénovat na všech deseti kurtech, který byly k dispozici.

Už před startem celýho turnaje – a v jeho průběhu ještě silnější náloží – do přítomných prali aktéři Streetball mania family - hudbu DJ Deckster a svým freestylovým rapem neskutečně bavil oblíbenej Mc Kajak, s nímž navíc v průběhu dne tvořili balleři a ballerky upgrade letošní videopozvánky.

Před 12. hodinou došlo na slavnostní zahájení. V rámci něj promluvila primátorka Statutárního města Děčín Mgr. Marie Blažková, která všem popřála šťastnou ruku a hodně sportovních úspěchů. Po ní si vzal slovo dosluhující kapitán děčínskejch ligovejch Válečníků Jakub „Kouba“ Houška. Jako poslední se mikrofonu ujal prezident České streetballové federace, Ing. Igor Bayer, jenž neskrýval nadšení z přítomných hráčů a rekordního počtu 63 týmů!

Kromě toho vyzdvihl dodržení slibu z roku 2016, že Streetball mania v rámci ojedinělýho projektu sázení streetovejch košů do ulic vysází po Děčíně dalších šest kousků. Pět z nich už může široká veřejnost využívat, o šestým – v plánu je usadit ho na Mariánský louce – se zatím jedná. Věřme, že vše klapne a brzo bude koš i na tomhle skvělým místě! A to ještě dva koše budou tenhle tejden instalovaný v Novém Bydžově – my prostě nezahálíme!

Po zahájení a společným focení už se roztočila ruleta zápasů a podle počtu přítomnejch to chvílema vypadalo na neskutečnej masakr! I zásluhou Vaší disciplinovanosti však všechno jelo jako po másle, za což všem patří velký PODĚKOVÁNÍ!

O doprovodný vystoupení se tradičně postarala taneční skupina HER MAJESTY Dance Company a letos nově taky roztleskávačky BK ARMEX Děčín.

Atmosféra opět vygradovala, jakmile došlo na dovednostní soutěže. Na domácí půdě už potřetí v řadě ovládl Slam Dunk Contest Lamík (Vojta Inger; mimochodem, interview s ním si už teď můžeš přečíst na webu Streetball manie TADY) a v trojkách doslova vypálila všem chlapům rybník Natálie Badinková, jež dokázala finále odstřílet i se zraněnou nohou. Klobouk dolů a rychlý uzdravení přejeme!

Po obou soutěžích už se blížily finálový zápasy všech kategorií, v nichž se rozhodovalo o šťastnejch vítězích a smutnejch poraženejch. Špíly o bednu mají vždycky obrovskej náboj, a tady tomu nebylo jinak. Lítý boje se vedly od nejmenších U10 smíšené až po chlapskou kategorii, v níž šlo i o postup na mezinárodní turnaj Prague International Streetball Cup, kterej nakonec vydřel celek Taulak ve složení Ondra Malý (kapitán) – Tomáš Bažant (oba se na Václaváku objevili s Bosenskými snajpry už vloni) – Tomáš Kocum a Vojta Čonka.

Vyhlašování tentokrát proběhlo netradičně od nejstarších až po nejmladší. Pro nejúspěšnější byly připraveny originální medaile, diplomy a prvně taky korunky ve zlatým, stříbrným a bronzovým provedení podle umístění. Vítězové dovednostních soutěží si navíc odnesli míč Spalding.

My na tohle vydařený odpoledne budeme ještě dlouho vzpomínat a věříme, že Vy to máte nastavený úplně stejně. Tohle byla ovšem „teprve“ první zastávka. Společně se uvidíme ještě v Novém Bydžově, Rožnově pod Radhoštěm, při pražském kole Českého streetballového poháru a pak ve VELKÝM a GRANDIÓZNÍM finále na střeše Centra Černý Most!

Do toho PSLko, Prague International Streetball Cup – nedáme Ti vydechnout! Tak pořádně potrénuj, ať máš šanci stát se českým mistrem a ukázat, že na streetballovej Olymp právem vystoupáš právě Ty!

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [176]| komentáře [1]|

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS