Ohlasy pražského pohárového kola 2018

Dan Zach: Konkurence byla skvělá. Z výhry mám radost!

Dan v akci při jedný ze svejch vítěznejch smečí.

Dan v akci při jedný ze svejch vítěznejch smečí.

23.08. 14:54:54 Na pražském kole Českého streetballového poháru 2018 dokázal nejen ovládnout divácky velmi populární smečařskou soutěž, ale se svým týmem Dirty Cooking obsadil druhou příčku a kvalifikoval se tak do nedělního VELKÝHO finále. Řeč je o Danu Zachovi, s nímž jsme v rozhovoru probrali dunkerský klání ze všech možnejch úhlů pohledu.

Dane, dokázal jsi ovládnout Slam Dunk Contest na pražském kole Českého streetballového poháru 2018. Co na svůj triumf říkáš? (interview bylo tvořeno krátce po skončení smečí, pozn.).
Mám určitě radost, konkurence byla skvělá. Trošku mě mrzelo, že klukům nevyšly jejich dunky. Kdyby to klaplo, mohlo to bejt trošku jiný a vyrovnanější. Ale takhle už to při smečařskejch soutěžích chodí...

S kterým ze svejch dunků jsi nejvíc spokojenej? Kterej byl z Tvýho pohledu nejvydařenější?
Řekl bych, že nejpovedenější byl asi vingl na začátku. Myslím, že ty další dva měly ještě rezervu, kterou určitě chci – minimálně do zítřka nebo do budoucnosti – doladit.

Pojďme tedy právě k zítřku, kdy se uskuteční VELKÝ finále Českého streetballového poháru 2018 a kde budeš mít šanci zabojovat o smečařskej titul mistra ČR. Chystáš něco speciálního? Promyslíš něco, co budeš moct fanouškům ukázat?
Určitě! Chci trošku namotivovat lidi, takže slibuju, že zejtra to bude ještě něco jinýho než dneska. Dneska jsem nepoužil svoje nejlepší smeče, i když to tak asi nevypadalo. A zejtra se máte na co těšit, bude to velký!

Těšíš se i na střet s jedním z legendárních smečařů, Lamíkem?
Beru ho jako člověka, k němuž mám obrovskej respekt. V tu chvíli na kurtu je to pro mě jenom hráč, proti kterýmu hraju, kterýho chci porazit a s nímž soutěžím. Je to jenom člověk, já jsem jenom člověk. Na souboj s ním se těším, ale že bych se ho bál, to rozhodně ne.

Kterej ze soupeřů byl dneska v Tvejch očích nejsilnějším protivníkem?
Řekl bych, že kvalita tam byla velká na všech stranách. Kryštoku Kulčákovi nevyšla smeč pod nohou, kdyby se mu povedla, mohl mít víc bodů a bejt ve finále.

Byl to dneska Tvůj první triumf ve smečařskejch soutěžích v kariéře?
Ne, nebyl.

Kde jsi tedy dokázal zatím smeče opanovat?
Jeje, to než bych vyjmenoval... Čeho si vážím nejvíc, je vítězství se Sprite a Streetsportline na Slam Dunk Contestu v OD Kotva, kde jsem porazil i mezinárodní borce. A taky vítězství v prestižní soutěži na Náměstí Republiky.

Zkoušel sis svoje kousky v tejdnu před soutěží na tréninku nebo s kámošema někde venku?
Ne, nezkoušel. Zní to asi trošku arogantně, ale jak jsem říkal, tohle jsou smeče, který s jistotou můžu dát a vím, že v nich mám ještě velký rezervy, aby to bylo perfektní. Ale v nějaký rozumný míře je dám, dá se říct, vždycky. Samozřejmě se vší úctou a respektem bez arogance.

Už jsme to trochu nakousli. Jak moc a na co hlavně se těšíš v zítřejším pohárovým vyvrcholení?
Určitě se těším. Tohle je skvělá akce. Mohlo by tady (na střeše Centra Černý Most, pozn.) bejt trochu víc stínu, mohla by tady bejt nějaká studená voda, to bych se vůbec nezlobil. Ale akce je super - těším se ještě na dnešní zápasy, co mě čekají, i na zejtřek, bude to určitě zase top představení!

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [9]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS