Šňůra rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2018

H-Štěpánek o potěšujícím triumfu, parádě u Rudolfina či „dohledu“ syna

Honza pálí při mezinárodním turnaji u Rudolfina.

Honza pálí při mezinárodním turnaji u Rudolfina.

12.10. 15:31:15 Sokolíci letos zažili megaúspěšnou sezonu, v níž dokonce z toho důvodu došlo k jejich přátelskýmu rozštěpení na dvě ekipy. Sokolíci + Falcons řádili i v pohárovým finále – druhý jmenovaný dotáhl ke zlatu jako kapitán Honza Štěpánek. V interview jsme s ním probrali jak pohárový finále, tak zevrubně i Prague International Streetball Cup a prozradil, jakou cestou by rád vedl malého syna Honzíka.

Honzo, s týmem Falcons jste ovládli mužskou kategorii ve VELKÝM finále Českého streetballového poháru 2018. Jak jste si triumf i celý finále vychutnali?
Finále na střeše Centra Černý Most jsme si i přes nepřízeň počasí rozhodně užili a vítězství nás samozřejmě moc potěšilo. Avšak naším hlavním cílem bylo postoupit na Prague International Streetball Cup a zahrát si na turnaji v samém centru Prahy a proti týmům ze zahraniční, s nimiž se moc často neutkáváme.

Kdo v turnajovým pavouku byl nejnepříjemnějším soupeřem?
Nevím, jestli přímo nejnepříjemnější, ale mně osobně se nejvíc líbil tým Dirty Cooking utvořený kolem Daniela Zacha (Falcons celek Dirty Cooking porazili právě ve finálovým mači, pozn.). Podle mě o Danovi ve spojení se streetballem ještě dost uslyšíme.

Jak jste uvedli při představení týmu pro Prague International Streetball Cup, letos Sokolíci rozdělili síly do dvou týmů. Kdo tohle rozdělení inicioval? Podle výsledků se Vám evidentně osvědčilo.
Rozdělení týmu Sokolíků vzniklo z toho důvodu, že pár kluků se domluvilo na Labský streetballový pohár, pár kluků na turnaj do Nového Bydžova a díky umístěním na jednotlivých turnajích nám vznikla dvě postupová místa na finále Českého streetballového poháru. Rozhodně to nebyl žádný plán se před streetballovou sezonou nějak dělit. (usměje se)

Když si letošní sezonu Sokolíků na turnajích Streetball manie zrekapitulujeme, tak... Labský streetballový pohár = 2. místo. Turnaj v Novém Bydžově = 1. místo. Finále Českého streetballového poháru = 1. místo (Falcons) + 3. místo (Sokolíci) a Prague International Streetball Cup = Falcons (3. místo). Byla tedy megaúspěšná. Popiš svým pohledem specifika a náročnost jednotlivých turnajů.
Na turnaj do Nového Bydžova jsme letos vyrazili už podruhé. Mně se tam moc líbí atmosféra, která tam během celého dne panuje, a přístup lidí, kteří turnaj jak pro dospělé, tak hlavně pro děti pořádají. Dobře jsme si zahráli a obhájili první místo z roku 2017.

Do finálového dne Českého streetballového poháru, jak jsem již naťuknul, jsme si dali jasný a jediný cíl, a to postup na Prague International Streetball Cup. To se nám podařilo, a vzhledem k tomu, že letos nebyla konkurence na střeše Centra Černý Most nikterak vysoká, jsme turnaj také vyhráli.

Prague International Streetball Cup byl jednoznačně nejlepším a obsazením i nejkvalitnějším turnajem, který jsme letos v rámci Streetball manie odehráli. Naprosto splnil mé očekávání a do budoucna si přeji jen víc a víc podobných podniků, protože přesně takové zápasy, které jsme letos na náměstí Jana Palacha odehráli, mnohdy na hranici svých fyzických sil a možností, nám do dalších turnajů určitě něco daly!

Měli jste šanci oslavit společně tyhle úspěchy?
Nejpoctivěji jsme oslavili turnaj v Novém Bydžově. (rozesměje se)

Jak jsem zmínil, na Prague International Streetball Cupu 2018 jste skončili na třetím místě. Je to Tvůj největší úspěch na streetballových hřištích, jakýho jsi doposud dosáhnul?
Můj největší streetballový úspěch to není, ale třetí místo z Prague International Streetball Cupu řadím určitě dost vysoko.

V semifinále byl nad Vaše síly v současnosti nejlepší český mančaft Humpolec Bernard. Jaká byla konfrontace s Ondrou Dygrýnem a spol.? Užil sis tenhle zápas a bylo vidět, jak velkou kvalitu tahle družina má?
Humpolec Bernard právě zásluhou Ondry Dygrýna je tam, kde je. Je to perfektně sehraný a poskládaný tým, který za posledních pár let odehrál spoustu velmi kvalitních zahraničních turnajů, nám v semifinále nedal vůbec žádnou šanci. Myslím, že letošní sezona byla zatím jejich nejvydařenější a jsem rád, že jsem se o tom mohl na vlastní kůži přesvědčit a zahrát si proti nim.

V souboji o bronz i prize money 500 eur jste o jediný bod díky úspěšný šestce v úplným závěru porazili dánskej celek SlamDunk Network. Co se Ti honilo hlavou a jak jsi prožíval situaci, kdy Tomáš Brůha házel trestnej hod, jímž nakonec rozhodl?
Co se mi honilo hlavou, už fakt netuším, ale na Tomášův trestný hod, který házel vlastně už po vypršení času zápasu, jsem se nekoukal. Čekal jsem na reakci ostatních spoluhráčů, dopadlo to dobře a měl jsem z toho obrovskou radost.

Na Tvůj úspěch a zisk bronzu dohlížel i malý synek Honzík. Těšíš se, až mu jednou budeš moct vyprávět, jak byl spolu s Tebou na vyhlášení vítězů u Rudolfina?
Honzík dohlížel na celý turnaj, to je pravda. A díky skvělé práci Vašeho fotografa Kuby Nedbala mám pár fotek na památku, takže třeba si jednou společně na turnaj u Rudolfina zavzpomínáme. (usměje se)

Chtěl bys z něj mít v budoucnu taky basketbalistu? Budeš se snažit vést ho ke sportu?
Budu se ho určitě snažit vést ke sportu. Na basketbalu úplně nelpím, ale vzhledem k tomu, že se v basketbalovém prostředí pohybuje snad od svých tří neděl, je dost pravděpodobné, že právě tenhle sport mu k srdci přiroste stejně jako přirostl mně.

Foto: Jakub Nedbal/Archiv týmu Falcons

 

autor:Česká streetballová federace

foto [18]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS