Šňůra rozhovorů k finále Českého streetballového poháru 2018

Z-Kalačová: Finálovej triumf? Pro nás něco neuvěřitelného!

Zuzana se svým týmem na turnaji v Novém Bydžově.

17.10. 12:19:00 Z bydžovskýho piedestalu až na ten finálovej, to byla cesta týmu Blue Angels v kategorii Kadetek U16 pod velením kapitánky Zuzany Kalačové. Mezi oběma turnaji našla řadu rozdílů, těšil ji triumf v obrovský konkurenci, a to natolik, že příští rok se holky chystají na obhajobu! Ale to až po sezoně v barvách Sokola Nusle, na níž taky došla řeč.

Zuzano, tým Blue Angels jsi jako kapitánka dotáhla k triumfu ve VELKÉM finále Českého streetballového poháru 2018. Jak sis finálovej triumf vychutnala?
Myslím, že to ani jedna z nás nečekala. Někdy to bylo opravdu velmi těsné, ale jsme moc rády, že jsme se probojovaly až do finále - a i tam zvítězily. Je pro nás něco neuvěřitelného!

Když se ohlídneme za finálovým dnem jako celkem, tak co se Ti nejvíc vrylo do paměti a jaký zážitky či vzpomínky sis z něj odnesla?
Nejlepší bylo, že jsme tam měly podporu. Byly tam holky z našeho týmu, které se do finále také probojovaly. Do paměti se nám vrylo deštivé počasí, za kterého ještě některé týmy dohrávaly důležitá utkání.

Do finále jste se kvalifikovaly z turnaje v Novém Bydžově, kde jste taky skončily první. Jak se rodil i tenhle triumf?
Na streetu v Novém Bydžově jsme byly už minulý rok, takže jsme věděly, jaké tam jsou podmínky. Samozřejmě každý rok přijíždějí nové týmy a konkurence se zvyšuje, což se nám potvrdilo hned po prvním zápase. Na tento streetball jsme měly posilu, která nám k vítězství pomohla.

Když oba vítězný turnaje porovnáš. V čem byla jejich specifika či odlišnosti? A o kolik těžší bylo v Tvých očích vybojovat finálovej titul?
V Novém Bydžově jsme hrály v hale, zatímco na Černém Mostě se hrálo venku, takže nějaké zápasy byly ovlivněny počasím.

Podle nás to bylo těžší v Bydžově. Bylo tam více týmů, a to, že jsme vyhrály, bylo hodně těsné. O to větší radost jsme pak měly. Oproti minulému roku, kdy jsme postoupily na celostátní finále také z Bydžova, tak nám přišlo, že konkurence byla větší.

Je tohle dosud Tvůj největší streetballovej úspěch, kterej jsi vybojovala?
Rozhodně ano. Sice jsme v minulých letech jezdily ještě na street do Litomyšle, kde jsme byly první a druhé, ale úspěchu v celostátním finále se to nevyrovná.

Navnadily letošní úspěchy Váš tým natolik, že se na něj na našich turnajích můžeme těšit i v příští sezoně?
Už teď se nemůžeme dočkat příští streetballové sezony. A opět se budeme snažit dostat do finále.

Pojďme k pětkovýmu basketu. Čí barvy hájíš, jak se Vám dařilo v loňským ročníku a jaký cíle – osobní i týmový – máš pro letošní sezonu?
S holkama hrajeme za Sokol Nusle. Minulý rok jsme skončily třetí v lize a doufáme v podobný výsledek. Mým osobním cílem je nezranit se a přežít tuhle sezonu ve zdraví. (rozesměje se)

Jaký největší úspěchy jsi dosud v basketu zaznamenala?
Moje největší basketbalové úspěchy jsme zažila v týmu HB Basket Praha, kde jsme předtím hrála. Od roku 2012 jsme skončily třikrát po sobě na druhém místě na republice a v roce 2016 jsme se staly mistryněmi České republiky.

autor:Česká streetballová federace