Grit & Grind, premiéroví šampioni ze strahovskejch kolejí

M-Soukup: Oldschoolovej nádech PSLka v éře 3x3 se mi líbí!

Michael střílí při finálovým turnaji PSLka 2018.

Michael střílí při finálovým turnaji PSLka 2018.

29.11. 13:45:47 Michael Soukup jakožto kapitán dovedl družinu Grit & Grind k titulu šampionů Pražské streetballové ligy 2018. Pro tým ve hrající ve žlutozelený kombinaci to navíc byl triumf s pořadovým číslem jedna. Jak se rodil a jaká byla cesta celým PSLkem? V čem se skrývá největší kouzlo týhle ojedinělý soutěže? Jak bujará byla oslava a bude tým obhajovat prvenství i v příští sezoně?

Michale, s týmem Grit & Grind jste letos opanovali Pražskou streetballovou ligu. Popiš svoje bezprostřední dojmy po vítězství a jak sis finálový turnaj užil?
PSLko hrajeme již dlouho, byl jsem tedy rád, že se nám ho konečně podařilo vyhrát. Bylo skvělé, že jsme se ve finále utkaly jako dva nejlepší týmy celé ligy, měl jsem tedy pocit, že jsme si to zasloužili. A i přes nepříjemnosti, které jsme zažili v průběhu základní části, jsme to dokázali.

Finálový turnaj se Vaší družině povedlo absolvovat bez jediný porážky. Čím jste soupeře přehrávali a co Vaši hru nejvíc zdobilo, respektive z čeho jste nejvíc těžili?
Na finálovém turnaji jsme je (tým Midgets, pozn.) již porazili jednou v průběhu turnaje, kde nám to padlo z dálky, a hlavně jsme se nerozsypali z jejich fyzičnosti. Věděli jsme, že když do toho půjdeme stejně, tak nám to vyjde. A taky vyšlo.

V čem je z Tvýho pohledu Pražská streetballová liga jakožto ojedinělá dlouhodobá soutěž svýho druhu v tuzemsku specifická a jedinečná? V čem vidíš její největší kouzlo?
Kouzlo je v tom, že se s většinou známe, to bez debat. V sezoně se se spoluhráči vidíme třikrát i čtyřikrát týdně, ale po konci sezony se až do letní přípravy nevidíme. S těmi, s nimiž hraju Pražskou streetballovou ligu, se tedy alespoň jednou v týdnu potkám, což mi na PSLku imponuje.

Řada ballerů i ballerek se shoduje, že na kolejích na Strahově jim imponuje domácí atmosféra i fakt, že se mezi sebou všichni znají, jak jsi sám zmínil. Cítíš to stejně?
Domácí atmosférou bych to nenazval, ale na Strahově se za 3 body trefí skoro každej, což dodává hře jinej rozměr. Taky tu jsou stále pravidla, jako když jsme všichni hrávali jako malý před školou, což v dnešní éře 3x3 basketbalu má oldschoolovej nádech, a to se mi taky líbí. Super je, že se potkáváme i s dívčími týmy.

Kterej soupeř jak v průběhu PSLka, tak potom i ve finálovým turnaji byl nejnepříjemnější a kdo Vás nejvíc pozlobil?
Jednoznačně to byli Midgets. Rád bych ale také zmínil Marka Vašuta nebo Varka Mašuta, kteří jsou stálicí a hraje se proti nim nepříjemně. Bohužel jsme se tento rok neutkali s Triple Trouble, se kterými to jsou vždycky dobrý zápasy.

Užili jste si společně se spoluhráči týmovou oslavu triumfu?
Samozřejmě že jsme si to užili. Jsme spoluhráči i z pětkovýho basketu, takže se známe a mohli jsme se do toho pořádně opřít.

Můžeme se na příštím ročníku PSLka těšit na obhajobu Vašeho prvenství?
Jako Grit & Grind se zúčastníme všeho, co zavání basketbalem, takže jo, budeme obhajovat.

Foto: Rosťa Málek/Archiv Pražské streetballové ligy a Michaela Soukupa

 

autor:Česká streetballová federace

foto [12]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS