Dozvuk Prague International Streetball Cupu 2018

R-Zachrla o vnímání role favorita, výborný organizaci i bitvách v Číně

Roman brání soka z Polska při zápase u Rudolfina

Roman brání soka z Polska při zápase u Rudolfina

09.12. 10:16:09 Posledním členem vítězný ekipy Humpolec Bernard z mezinárodního turnaje u Rudolfina, jenž usednul do naší zpovědnice, je elitní snajpr Roman Zachrla. Co jeho osobně na turnaji nejvíc bavilo a jak viděl konkurenci? Jak se mu zamlouvala atmosféra i moderátor Mc Kajak? A jak hodnotí svoje dosavadní působení v trojkovým basketu i letošní vrchol sezony v říši středu?

Romane, s týmem Humpolec Bernard jsi kraloval na prestižním mezinárodním turnaji Prague International Streetball Cup 2018. Jakej turnaj to v Tvejch očích byl? Co se Ti na něm nejvíc líbilo?
Turnaj byl výborně zorganizovaný, byla tam spousta nabitých týmů a zajímavé bylo poměřit síly s konkurencí ze zahraničí. Nejvíce mě zaujalo prostředí a super organizace turnaje.

Na turnaj jste dorazili díky divoký kartě v roli hlavního favorita. Bylo o něco náročnější se s touto rolí popasovat? Nebo sis ji nepřipouštěl a šel do zápasů s naprosto čistou hlavou?
Roli favorita jsem vnímal. Do zapasů jsem šel s čistou hlavou. Byl to první turnaj v sezoně, který jsme odehráli na české půdě. Trochu nervozity tam bylo, ale to vás aspoň drží koncentrovaného.

Užil sis atmošku, která po oba dva dny u Rudolfina na náměstí Jana Palacha panovala, a to včetně show našeho moderátora Mc Kajaka?
Atmosféru jsem si určitě užil. A moderátor byl fakt neskutečnej!

Kolikátou sezonu ve streetballu/3x3 jsi letos odehrál?
Už ani nevím. Byla to letos druhá sezona, co se už neživím sportem. A celkově bych řekl, že jsem jich odehrál v trojkovým basketu už tak šest až sedm.

V čem Ti trojkovej basket nejvíc imponuje a co Tě na něm přitahuje nebo láká? A v čem vidíš největší odlišnosti oproti pětkovýmu, na co sis musel nejvíc zvykat?
Hrajete to pro sebe. Na hřišti se neschováte, musíte být konkurenceschopný a umět to vzít někdy na sebe. Pro mě je to větší zábava. V 3x3 jedete naplno, střídáte při každém přerušení. Dalo by se to přirovnat k hokeji. V pětkovém basketbalu je zase více vytrvalosti, běhání a méně kontaktů. Typově mi více vyhovuje 3x3. Nejvíce si zvykám při přechodu mezi jednotlivými styly.

Poslední zářijovej víkend jste s Humpolcem zavítali do Číny, kde jste v Pekingu bojovali na finálovým klání FIBA World Tour v basketu 3x3. Byl to nejlíp obsazenej turnaj, kterýho ses zúčastnil?
To je těžké zhodnotit. Minulý rok tam byla konkurence také vysoká. Dá se říct, že na některých Masterech byla konkurence stejná jako na finále, s výjimkou jednoho až dvou týmů.

Jak moc Tě zpětně mrzí, že se Ti v rozhodujícím čtvrtfinále proti Amsterdamu v závěru utkání nepodařilo proměnit dva trestný hody? Věříš, že kdyby obroučkou propadly, zvýšily by se Vaše šance na postup?
Mrzí mě to hodně. Je pravda, že hodně foukalo, ale to k tomuhle sportu prostě patří. V tu chvíli jsme prohrávali tuším o 3 body, takže věřím, že bysme ten zápas otočili.

Můžeš nastínit, jaký máš Ty, potažmo Humpolec, plány v trojkovým basketu pro příští sezonu?
Pořádně se fyzicky a takticky připravit. Před touto sezonou jsme byli na 18. místě ve světovém žebříčku. Momentálně jsme na 10. místě, a to nám o fous uteklo osmé, už placené místo, za které bysme obdrželi volnou vstupenku na Masters pro další sezonu. Takže moje přání je postupovat v žebříčku výše a v nadcházející sezoně skončit na osmém a lepším místě.

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

foto [17]| komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS