První ženský tým na pražském kole. Přibudou již brzy další?

Š-Jozová: Už se moc těšíme. Zlatých medailí není nikdy dost!

Šárka pálí při trojkařský soutěži ve finále 2017.

Šárka pálí při trojkařský soutěži ve finále 2017.

31.03. 21:07:27 Růftop Girlz se jako vůbec první ženskej celek přihlásily na pražské kvalifikační kolo Českého streetballového poháru 2019. S pomyslnou kapitánskou páskou na ruce povede tuto ekipu Šárka Jozová. Ta je již ostřílenou účastnicí turnajů Českého streetballového poháru a zároveň několikanásobnou medailistkou i vítězkou trojkařský soutěže z finále roku 2017. Jaký úspěchy přihodí letos? Na co se těší a probíhají i mezi holkama hecovačky?

Šárko, jako kapitánka povedeš tým Růftop Girlz, jenž je vůbec prvním přihlášeným na pražské kvalifikační kolo Českého streetballového poháru 2019. Jak se už teď na turnaj těšíte?
Těšíme se moc. Jako tradiční účastnice si tento turnaj nemůžeme nechat ujít. Musíme ještě potrénovat střelbu, hlavně z dlouhé vzdálenosti. Doufáme, že letos se vydaří počasí a všichni si to užijeme. Naším cílem bude postoupit do velkého finále a poprat se o vítězství.

Loni jsi ještě s týmem GYMSTR kralovala jak na Labském streetballovém poháru, tak i ve velkým celostátním finále na střeše Centra Černý Most. Menší cíl než vystoupat na streetovej Olymp tedy asi nemůžete mít, že?
Zlatých medailí není nikdy dost! Samozřejmě, když do něčeho jdete, tak chcete vyhrát. Akorát se to pokaždé nepovede. Například předloni náš tým GYMSTR vyhrál pražské kvalifikační kolo, ale následující den na celostátním finále skončil na smolném čtvrtém místě. Bylo to veliké zklamání. Ale důležité je se nevzdávat a další rok znovu zabojovat.

V posezonním rozhovoru jsi pěla ódy a říkala si, že sis užila premiéru na Labském poháru v Děčíně. Plánujete, že kromě hlavního města byste s holkama absolvovaly znovu i turnaj v Mekce streetballu?
Letos to bohužel nevyjde, protože se ve stejném termínu naše spoluhráčka Petra Lukešová účastní 13. Mistrovství ČR veteránů v Klatovech. Možná se zkusíme přihlásit na turnaj do Nového Bydžova, ale to se ještě uvidí.

Máš už teď echo od spoluhráček, protihráček či kamarádek, že se na letní turnajovou sezonu těší a že se s nimi rozhodně zase potkáte?
Přihlásit se na Čerňák bylo pro nás prvořadé. Také začínáme řešit přihlášku na letošní Pražskou streetballovou ligu. Doufám, že soupeřky ve velkém nezasáhne baby boom nebo finiš ve škole a přihlásí se dostatek týmů.

Hecujete se s holkama i v průběhu basketbalový sezony? Ať už hecovačky týkají pětkovýho nebo trojkovýho basketu. Funguje tohle i mezi ženami?
To se asi týká spíše mužského basketu. Mezi námi děvčaty je to méně emotivní a je jedno, jestli jsme na hřišti ve třech nebo v pěti. Když se daří, jsme v pohodě, když se přestane dařit, nevzdáváme se a bojujeme až do konce.

V pětkovým basketu Tě s týmem U19 Chance čeká play-out, do nějž jdete z poslední pozice. Jak reálně vidíš šanci, že se Vám ještě povede dostat před Teamstore Brno, čímž byste se vyhnuly sestupu?
Naštěstí se nesestupuje. Letos máme oslabený tým o jednu zkušenou podkošovou hráčku, která předčasně ukončila sezonu ze zdravotních důvodů. Jsme mladý bojovný tým, ale trápí nás občasné střelecké výpadky. Blízko k výhře v play-out jsme měly v prvním zápase s Ostravou, ve druhém se nám už tak nedařilo. Byla bych moc ráda, kdybychom zakončily poslední domácí zápas sezony s Teamstore Brno výhrou (to se ovšem nepodařilo a Brno dnes nad U19 Chance zvítězilo 78:52, pozn.).

Registrace na pražské kvalifikační kolo → https://bit.ly/2ruSx1d

Foto: Jakub Nedbal

 

autor:Česká streetballová federace

komentáře |

Oficiální míč Streetball mania
spalding


Oficiální nápoj Streetball mania
Rajec


partneři
centrum cerny most
sportcourt
precol
spedition
demos
intedoor
wohoz
dezka
ots
golss
sanex
Chocoland


mediální partneři
mediální partneři

za podpory
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
www.praha.eu

děčín
© 2009 ČSF All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS