nick:   heslo:       heslo | Registrace

Finálový den Pražské streetballové ligy 2011

PSLko se loučí, ale my nekončíme!

28.06. 02:11:10 Ještě v půl druhé v noci jsme plachtami zakrývaly hřiště. Prostě - co kdyby?! Sobotní počasí ale jakoby bylo vymodlené. Den jako stvořený pro finálový den Pražské streetballové ligy? Yes, baby!

V 10:00 v sobotu ráno se sešlo na strahovském plácku několik ranních ptáčat, která musela dohrát zápasy základní části, a to vzhledem k obtížným klimatickým podmínkám, které panovaly v průběhu minulého týdne. Nicméně vše se odehrálo tak, jak mělo, a před polednem už jsme měly jasno tam, kde před tím ne. Toto je dvanáctka postoupivších týmů: XBallers, Uzun Arac ft. Zera, Marek Vašut, Slezská bouře, Bulls, Tramal, Midgets, Kefir team a díky umístění v tabulce až do druhého kola nasazení Only Hustlaz, Triple Trouble, Justice League a Usurpátors.
V kategorii "Ženy" se jednalo o tyto postupující týmy: Kakahablama, cavyky, Lepší už to nebude, Flyers, Na-ex a Já padám.

Holky si pohrály tak jako vždycky, to znamená bez zbytečných hádek, strkanic, a hlavně s úsměvem a na pohodu. Stejně jako kluci si turnaj odehrály systémem dvojitého pavouka, tzn. ten tým, který se po ránu nestihl probudit a zaspal, spadl sice do opravného pavouka, ale i z něj měl stále šanci postoupit až do samotného finále. Tak se to alespoň podařilo holkám z Kakahablamy, kteří si cestu proklestily výhrami nad Lepší už to nebude (20:12), Flyers (17:13) a Já padám (17:11).

Opačným koncem "pavoučka" - tím vítězným - ale potichoučku našlapovaly Na-ex. Výhrou nad Kakahablamou (20:17) a Já padám (těsně 15:14) si zajistily místo ve finále, kde už na ně nervózně čekaly holky z Na-ex. Holky si svými výkony zasloužily samostatný zápas, takže před mužským finále jim kluci mohli náležitě zafandit. Holky z Na-ex se nám tedy pěkně rozdováděly, porazily Kakahablamu 23:15 a následně si tak mohly vychutnat titul Mistryň PSL 2011. Holky, gratulujeme!

Konečné pořadí PSL 2011 v kategorii "Ženy":

1. místo Na-ex
Pivná Kristýna
Nečásková Adéla
Horáková Petra
Toušková Barbora
Prchalová Zuzana
Ondráčková Anna
Rosenbergová Eva

2. místo Kakahablama
Nováčková Hana
Gerhardová Blanka
Váchová Kateřina
Svobodová Kateřina
Peksová Lenka
Hádková Kateřina
Opluštilová Kamila
Fejková Margolzata

3. místo Já padám
Čiperová Kateřina
Doskočilová Kateřina
Buldrová Andrea 61
Kosová Zuzana
Kruková Zuzana
Zeithammerová Lucie
Emmelová Barbora
Rozhina Valentina
Špirková Irena

Mužské finále pak na sebe nenechalo dlouho čekat. Vcelku s přehledem pavoukem vítězů proplouval tým Tramal, který poporážel Bulls (17:12), Justice League (31:20) a Usurpátors, loňské obhájce titulu (18:17). Ještě s větším nadhledem se do turnaje pustili kluci z Triple Trouble, kteří si poradili se Slezskou bouří, jež chvátala na pivo:) (22:13), Uzun Arac ft. Zera (11:9) a Tramalem (21:15).

V "poraženecké" části hracího systému před svou kapitulací kraloval Kefir team, jež ale nestačil na Uzun Arac ft. Zera (13:31), a také Midgets, kteří nakonec podlehli těsně Usurpátors (14:16). Ten, kdo si hodlal vsadit na výsledek zápasu mezi Uzun Arac ft. Zera a Usurpátors, to s tipováním rozhodně neměl jednoduché. Uzun Arac ft. Zera však do zápasu nastoupili nahecovaně a na Usurpátors, úřadující Mistry republiky, si věřili. Ruku v ruce se zdravím sebevědomím pak všichni hráči z prvně jmenovaného týmu přispěli týmovou hrou k vítězství nad Usurpátors (23:19).

Kdo ale půjde do finále? Triple Trouble už přešlapují a vyzývají soupeře ke špílu! Uzun Arac ft. Zera, anebo Tramal, který právě spadl do pavouka poražených? Zápas nebyl tak vyrovnaný, jak by si kde kdo představoval, avšak o streetballovou zábavu a podívanou bylo postaráno i tak - Uzun Arac ft. Zera versus Tramal (40:28).

Nad oběma týmy se na obloze objevil obří mrak a my se modlily, aby nesprchlo. A nesprchlo! A tak si nakonec vítězství v podmračené, ale příjemné atmosféře závěrečného turnaje Pražské streetballové ligy zaslouženě vydobyl tým Uzun Arac ft. Zera. Gratulace patří i Vám, kluci!

Konečné pořadí PSL 2011 v kategorii "Muži":

1. místo Uzun Arac ft. Zera

Otčenášek Stanislav
Filipi Radek
Tikalský Tomáš
Havel Marek
Šverma Miroslav
Janík Martin
Palatinus Emil

2. místo Triple Trouble
Široký Jan
Šmůla Marek
Šmůla Petr
Kysilka Zbyněk
Dvořák Martin
Kysilka Mirek

3. místo Tramal
Mulič Zlatan
Lekić Dušan
Žák Jan
Merta Štěpán
Humeňacký Stanislav
Motejl Filip

Ještě před tím, než na bedně teklo šáňo proudem, vychutnali si svou chvilku slávy i nejlepší "individualisté". A jak to dopadlo? Checkuj zde:

Nejlepší trojkařka: Áďa Šeflová (Lepší už to nebude)
Nejlepší střelkyně: Terka Vorlová (Flyers)
Nejlepší trojkař: Pavel Podlipný a.k.a. Lipánek (Only Hustlaz)
Nejlepší střelec: Jenda Štěpánek (Usurpátors)

Takže pro letošek konec, ende, finito, je to over...:( A je to škoda, už teď nám chybí ta strahovská atmosféra pohodových zápasů a bandy přátel. Ačkoliv si letos PSLko vybralo svou daň (zřejmě kvůli nejvyššímu počtu přihlášených týmů v celé historii soutěže!!!) v podobě NEJvíce kontumací, NEJvíce omluv a hlavně NEJvíce výmluv, právě kvůli vám to má celé smysl. A co říci závěrem?

"To je rodinná akce. Ještě zapálit si oheň, opíct pár buřtů, prostě udělat si pohodičku". (rozhodčí P.B.)

A jak jsme psaly v úvodu, ještě nekončíme. Rádi vás všechny v sobotu a neděli přivítáme na Prague International Streetball Cup na Václavském náměstí a do budoucna počítejte s nějakou další PSL party pod otevřeným nebem (street, beach, grilovačka atd.)...

PS: Kluci z Usurpátors hledají nějaký tým pro Mišáka, aby se mohl rozehrát po zranění. Nevíte o někom? Může být i ženský...:)

přečteno: 3922x |autor:Česká streetballová federace

foto [66]| komentáře | zpět

partneři
české vysoké učení technické

ČVUT v Praze, Správa účelových zařízení Vám nabízí :
Levné ubytování
Levné studentské ubytování
Projekt finančně podpořila MČ Praha 6

pravidla_prezentace_hl_m_prahy
© 2009 PSL All right reserved. |  Created by Masojidek.cz |  RSS